Mahó cukai no jome (TV seriál)

• Japonsko

Mahō tsukai no yome

• Japonsko

魔法使いの嫁

The Ancient Magus' Bride

Animovaný / Drama / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2017, 24x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

Jak bych to nejlépe popsal? Jako kdyby skvěle vypadající závodník se šel připravit na odrazový můstek ke svému dozajista působivému skoku a povedl se mu leda stylově vypadající placák. Tento temnější anime koncept "Krásky a zvířete" není z nejhorších nápadů. Zasazení do poloreálného světa s hlubokým podtónem magie ať už v prostředí či postav je dozajista povedený a Studio WIT bezezbytku využil potenciál k naplnění jejich až úchylných a opojných audiovizuálních choutek, minimálně v prvním seznamovacím arcu. Nicméně již tehdy je znát, že hlavní ucelený příběh se bude velmi líně potulovat obrazovce někde na pozadí a čas budou vyplňovat ne moc podstatné kličky za vedlejšími postavami, které se objeví (za velmi prapodivnách podmínek) a zase zmizí jak pára nad hrncem. Toto skryté shoujo (stále nechápu, proč to má tag shounen) nás začne cpát sladkou vatou a i když je jasné, že vztah hlavních postav je ústřední téma, kolem kterého se to vše točí, je mrzce chladný a snaží se vytvořit iluzi, že se zde odehrává něco velkého. Omyl, tohle je čistá a levná manipulace, která zapůsobí na méně náročné diváky. Kde jsou ty emoce? Kde je to budování vztahu? I když střed tomu dává pevnější strukturu a zdá se, že se někam ubíráme (je to stále teskně pomalý a prosáklý nudou), poměrně drsně depresivní a pro oči nepohodlný závěr to rozhodně nevytáhne, ale jen mírně podrží. Nebyl jsem zaujat žádným záporákem a všechna ta náhodná kouzlíčka, náhodné skutky, Chisino náhodné vyřešení problémů bylo spíše na facku. Jsem nucen odmítnout milou formu, protože obsah bylo jedno dlouhé, nemastné, necitlivé, prapodivné a táhlé brodění do země nikoho s rádoby milými odbočkami. Bolestivé a netvárné.(26.3.2018)

Vypadalo to moc hezky, ale většinou to bylo takové - prázdné... 5,5/10(27.3.2018)

Moc krásné anime, které je postavené na vztahu Chise a Eliase. Líbil se mi krásný fantasy svět. Samotné postavy moc povedené. Příběh plný napětí a sem tam i nějaká akce a romantika. Sice se zprvu může zdát, že půjde o veselý pohádkový příběh, ale opak je pravdou. Příběh chvílema docela krutý a postavy to nemájí rozhodně lehké. Po dlouhé době zase něco trochu jiného a hlavně něco, co stojí za kouknutí. 80%(3.4.2018)

Už dlouho jsem se chtěl podívat na nějaké anime přicházející s konceptem neobvyklého vztahu. Několikrát jsem na Mahó cukai no jome narazil - věřím v tomhle ohledu na osudovost a pokud se s určitým dílem setkám opakovaně a líbí se mi jeho premisa, obvykle na něj zaměřím svou pozornost. Zajímaví hlavní protagonisté a vývoj jejich vztahu, dobře zpracovaný svět, více než decentní vizuál a skvělá hudba - co více si přát?(30.11.2017)

Ani neviem ako mám toto anime ohodnotiť, nebolo zle ale ani dobre. Kedže som vydel ako prvé 3 OVA diely, ako fanúšik fantasy som mal od tohto anime veľke očakavania, ale ani jedno sa nevyplnilo, teda okrem krásnej animácie a to je všetko. Sú tu síce pekné príbehy, ale nikdy nejdu do úplnej hlbky. To isté by platilo aj o budovaný sveta, ktoré prebieha tak že: 1) Ukáže sa pred nimi nejaké kúzelne stvorenie a na vedľ. postávach zostáva vysvetlenie, alebo 2) Elias po ceste na dané miesto vysvetľuje Chise čo budu robiť. A presne tieto veci mi na tomto anime vadia, veci ako napr. Chise začne kúzliť z ničoho nič, a tieto veci by som strašne rád vydel (jej učenie a vysvetľovanie o svete). Ale v tomto anime/mange ide asi len o to, že sa tu budú stále objavovať nové hrozby. Podľa mňa ani sama autorka nevie, čo vlastne chce z tohto príbehu spraviť. Má to prvky shounenu ale aj shoujo žánru. Z epizody 14 a epiz. o Silky mohla autorka urobiť úžasne príbehy, škoda že tomu nevenovala viac času a pocitov. Postavy tohto anime pôsobia strašne plocho a to hlavne tie vedľajšie, hlavne postavy pôsobia nudne a hrane (Chise - dobrosrdečna, Elias - chladnokrvný, detinský). Ešte musím ohodnotiť tu najhoršiu stránku Mahoutsukai no Yome, a tou je komédia ktorá tu vôbec nefunguje čo u mňa len znižuje hodnotenie tohto anime. A originálny koniec tomu vôbec nepomohol pretože bol strašne podobný mange (kapitole 45), až na to že v mange sa začal dalši arc. A ten je o tom ako idú Chise a Elias na univerzitu(2.5.2018)