Reklama

Reklama

Tipy pro život mimo realitu

(festivalový název) (seriál)
  • Japonsko Netodžú no susume (více)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Morioka Moriko je třicetiletá žena, která zrovna prochází krizí. Nemá práci a je zklamaná z reálného světa, ve kterém si prožila spoustu frustrujících okamžiků, a tak raději tráví svůj čas sama doma. Jako úprk z reality, která jí nyní nic nenabízí, volí Morioka únik do světa virtuálního, ve kterém i v minulosti nalezla několik dobrých rad a uvolnění od každodenního stresu. Nyní začíná v nové online hře, kde si zvolí jako svého avatara mladého muže jménem Hayashi. Z počátku se jí příliš nedaří, což se ovšem změní, když potká ve hře mladou dívku Lily, která jí ve všem ráda pomůže. Hayashi se přidává do gildy, ve které je Lily, a velmi rychle získává spoustu nových přátel, navíc i vztah s Lily se začíná velmi příjemně prohlubovat. Morioka se cítí ve svém novém virtuálním světě spokojeně, vše se však velmi zkomplikuje, když se v tom reálném doslova srazí s pohledným modrookým blonďákem... (Jeoffrey)

(více)

Recenze (5)

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

"Napravení závislačky na MMO hrách", nebo také "Doporučení úžasného virtuálního života" je vcelku příjemnou romantickou komedií se sympatickými postavami, které mi ukázalo svět přes růžové brýle a snažilo se mě spíše neúspěšně přesvědčit o tom, že svět je zatraceně malé místo. Takže příště až budu hrát nějakou tu online hru, tak si budu dávat větší pozor, s kým zde flirtuji, protože by to mohla být třeba sousedka, nebo kolegyně z práce... Byla to příjemná podívaná, která u mě občas dokázala vyloudit úsměv, ale zároveň to byla spíš pohádka, nebo jen povídka z červené knihovny, nežli jakýkoli realistický náhled do světa hráčů videoher. Prostě příjemné odpočinkové anime, které pohladilo, ale z mysli mi za pár týdnů vymizí. 6,4/10 ()

Elerrina 

všechny recenze uživatele

Okouzlující romantika, která se nám snaží dokázat, že osamělí nesmělí třicátníci na tom vlastně nejsou s citovým životem o mnoho lépe než puberťáci. Ovšem těch náhodných setkání je tam opravdu až příliš mnoho. ()

Five By Five 

všechny recenze uživatele

Je pre mňa veľké plus keď majú hlavné postavy okolo tridsiatky, no zároveň mínus ak sa to celé točí okolo hrania MMO... No najviac mi tu vadilo to množstvo náhod... Inak ale veľmi milé a sympatické - odporúčam... ()

q66 

všechny recenze uživatele

Net-juu funguje ze dvou důvodů: 1) samotná MMO tu nefiguruje v popředí, místo toho spíš poskytuje kontext a vůbec se nesnaží jít hlouběji do herních mechanismů apod. 2) jde v podstatě o velice jednoduchou romantickou komedii, která se nebojí být vážná když je to potřeba. Celková jednoduchost znamená, že tu není tolik co by se dalo zkazit, místo toho autoři vsadili na sympatické postavy a určitý minimalismus; bohužel ke konci to začíná být až moc klišé a samotný konec není nic moc. Produkčně jde víceméně o mírný nadprůměr, animace ani soundtrack neurazí. Nebýt toho konce, tak dám 7/10; takto jen 6+/10. Jinak anglický název je strašný, ale to už není chyba autorů... ()

Danken07 

všechny recenze uživatele

Jedním z najväčších plusov tohto anime je jeho dlžka (10 ep. + 1 špeciál), vdaka čomu hlavna téma funguje. Nie je to úžasne dielo, ale je to dobre odpočinkové slice of life anime. Ak by toto anime chcelo byť viac než odpočinkové anime, tak by malo mať viacej epizod. Atmosfára a charaktery sú príjemné, síce nie moc zaujímavé, ale aj tak fungujú (aj ked im mohli venovať viac priestoru). Vztah hl. protagonistky a hl. protagonistu sa mi páčil najviac, už ani neviem kedy naposledy som takto fandil nejakemu vztahu v anime, ale rozhodne odteraz patria medzi moje najoblubenejšie páry v anime. Takže najväčším plusom tohto anime je romantika, zatiaľ čo najväčším mínusom je herná stránka, ktorá tu vôbec nefunguje, a autori ju len používajú ako zamienku na to aby naši hlavný hrdinovia boli spolu. ()

Reklama

Reklama