Dementia 13

Scénografie:

John El Manahi

Kostýmy:

Elizabeth Kirby

Zámožná rodina Haloranovcov plánuje rodinné stretnutie v ich obrovskom zámku. Dôvodom je zhoršujúci sa stav matky, ktorá postupne stráca zdravý rozum a tvrdí, že vidí duchov. Ich plány ale prekazí maskovaný vrah, ktorý začne vyvražďovať návštevníkov. Táto situácia začína postupne odkrývať temné rodinné tajomstvá a nikto z jej členov nie je v bezpečí. - Zaujímavý horor a vydarená labutia pieseň pre štúdio Chiller Films. Nie som si úplne istý, či tento kanál zaniká aj ako distibútor, ale ich TV program od roku 2018 už nebude fungovať, čo je dosť škoda. Radšej by som bol, keby zanikol Syfy kanál. Ide o remake hororu s rovnakým názvom, ktorý som nevidel, ale námet sa mi zdá perfektný. Prevedenie už je trochu horšie. Prvá polovica ešte funguje ideálne, pretože charaktery sú velmi sympatické, každý má svoje tajomstvá a umiestnenie na zámok, v ktorom strašia duchovia, je dobre vymyslené. V druhej polovici to ale začne strácať na funkčnosti a akosi sa to začne rozpadávať, čomu pomáhajú aj digitálne efekty nízkej kvality. Odhalenie vraha ma prekvapilo len čiastočne, nakolko jeho motivácia bola úplne jasná už od začiatku. Takýto mix Slasheru a Haunted House hororu ale velmi často nevzniká, takže na silné tri hviezdičky to u mňa rozhodne je.(12.12.2017)

Začalo to celkem solidně a i pak to vypadalo, že by se mohlo jednat o slušně krvavý slasher, byť bylo celkem jasné, kdo je vrah. Jenže pak se film trochu zaseknul. Zabiják sice vraždil, ale nebyl přitom moc nápaditý a ani té krve nebylo tolik. Nad vodou to drželi celkem sympatičtí herci a všudypřítomný mysteriozní prvek. Každopádně konec ta hluchá místa částečně vynahradil a do určité míry byl i překvapivý. Celkem fajn jednohubka. 60%(27.12.2017)

• tron

Originál si už bohvieako nepamätám, ale zo svojho komentu usudzujem, že na tú dobu (a rozpočet) šlo o znesiteľný, celkom OK horor. Remake je nudný, priemerné postavy, ľahostajní až nesympatickí herci, krvavé vraždy, slabý vrah, dobré prostredie odohrávania a finále, ktoré nie a nie skončiť. K tomu pár rozčuľujúcich blbostí (pri zväzovaní omráčeného človeka by som nabudúce radšej začal u rúk, nie nôh)(7.3.2018)

• pornogrind

Remake filmu z roku 1963. Novější verze se ubírá trošku jiným směrem než originál i tak ale u mě žádný ovace nesklidí. Tenhle podivnej mix slasheru a duchařiny mi vůbec nesedl. Pochválit se dá snad jen výběr lokace a větší krvavost než v originále. Když to ale shrnu tak mě ani jedna verze filmu " Dementia 13 " neoslovila.(6.4.2018)

• George Stobbart

Síce pozerateľný, ale zbytočný a dosť patetický remake starého, dobrého a nedoceneného Coppolovho filmu. Ten vo svojom čase ešte pôsobil neopozerane a zaujal svojou „slasher“ stránkou vlastne predtým, než sa (sub)žánrovo nadobro rozbehla. Toto mi typovo pripomínalo nedávny remake "Unhinged", ale bavilo ma to ešte menej a osobne nevidím žiadny dôvod na vznik ani na projekciu tohto filmu.(12.12.2017)