Tohle byl první film, který jsem s Vlastou Burianem viděl a proto k němu mám sentimentální vztah. Ale pravda je, že Burian později natočil lepší filmy :)(4.7.2008)

Nebylo to tak strašný jako Hadimrška, ale taky se nejedná p vůbec nic zásadního. Prostě řadový Burianův film, který je jenom na jedno shlédnutí a víckrát už ne.(15.7.2010)

Opět zápletka založená na záměně osob. Vlasta Burian byl co by voják penzionován kvůli posměšné písničce, která se týkala polního maršálka. V hospodě ji přezpívá svým přátelům. V civilu se necítí dobře a tak navštíví svého synovce Rudiho, který slouží na ruských hranicích. Od této chvíle se rozjede kolotoč komických událostí zapříčiněných Burianem, který se převlekne do uniformy polního maršálka, protože jí prostě nedokázal odolat. Krásně působí atmosféra starého Rakouska.(30.9.2009)

Burian to pěkně rozjel, coby František Procházka (přezdívka Franze Josefa I.). Je pravda, že natočil lepší filmy, ale i tento patří k mým velmi oblíbeným.(13.6.2004)

Další film s Vlastou Burianem, který jsem viděla. Doháním skluz. Burian je tak typický pro filmy pro pamětníky, že ať se podíváte téměř na cokoli, máte skoro jistotu, že ho uvidíte. Tento film měl pomalejší rozjezd a líbil se mi méně než Anton Špelec, kterého jsem viděla předtím. Ještě stále na tu burianovskou srdcovku čekám a doufám, že brzy přijde. Ovšem i přes pomalý rozjezd, kdy jsem se o osud filmu málem bála, přišly vtipnější momenty, hlášky a Burianovo pitvoření, které vám vykouzlí úsměv na rtech, takže nakonec slušných sedmdesát.(4.5.2013)

"Připijme našemu milému poručíkovi Eberlovi na štěstí a zdraví! Na shledanou pod stolem!" "Není nad to, když je strava domácí...a z které hospody to berete? " "Abtreten, ty ksichte!" "Váš muž má být dávno tady a ne někde vyřezávat pimprlata!!" Nesmrtelná klasika!!!(22.12.2018)

Trochu mě překvapilo, jak nízké hodnocení tahle komedie s Vlastou Burianem má, hlavně proto, že je to alespoň podle jména jeden z těch filmů, které si s Vlastou člověk obecně spojí. Osobně se mi ale film zamlouval, protože Vlasta tu má zase jednou parádní hlášky, nemluvě o tom, že ta titulní písnička je prostě nakažlivá.(13.5.2016)

Vlasta Burian neni uplne muj oblibeny herec, v mnoha filmech se mi jeho humor zda byt prilis vtiravy. To vsak neplati o polnim marsalkovi, ktereho ( narozdil od jinych uzivatelu ) povazuji za jeden z jeho nejlepsich filmu. Hezky je i scenar, kdyz jeste vezmu v potaz rok nataceni, neni co resit... Poctive ctyri hvezdicky.(28.9.2010)

Klasická komedie s Vlastou Burianem, která vás určitě pobaví.(13.3.2005)

Jak to dopadne, když si penzionovaný c.k. důstojník oblékne náhodou maršálskou uniformu? Nepochybně jedna z horších komedií krále komiků, ale přesto koukatelná. Scéna zneškodnění špióna je parádní. Zbytek průměr na neděli tak akorát. 60%(11.2.2013)

Jak už bylo zmíněno, jde opravdu o slabší kousek Vlasty Buriana. 60%(3.9.2010)

Vlasta Burian si dvanáct let po smrti monarchie odvážně tropí šprťouchlata z poměrů v rakousko-uherské armádě, ostatní postavy vyrábějí humor pro hospodyňky (paní Monczáková terorizuje uťápnutého manžela, důstojnický sluha omdlévá při spatření špiona etc.), k tomu jedna povinná romance a několik pěveckých čísel, mezi tím spousta vaty – a první česká zvuková komedie byla na světě a byl to panečku sukces. Ukoukat to celé je dneska spíš za trest, ale dávám tři hvězdičky z respektu k tomu, jak se autoři statečně poprali s možnostmi nového média (dokonce je tam i pár neumělých zvukově-obrazových gagů – a pak ovšem ten dojemný zvukařův výkřik „Pššt, ticho!“ zapomenutý uprostřed milostné scény).(20.5.2018)

"Nejvetsi chybu u Moskvy, udelal Napoleon v tom, ze nevzal s sebou regiment hasicu."(29.12.2012)

Vtipná zábavná komedie, která vychází ze záměny identity vysloužilého ritmistra Procházky (dobrý Vlasta Burian) za vrchního velitele armády, C. a k. polního maršálka. Procházka se ujme role nejdříve pro ukojení vlastních choutek a poté, aby se neprovalila pravá identita a získali se výhody pro jeho synovce, poručíka Rudiho Eberleho (Jiří Hron). A čiperná zábava začíná. Další zajímavé postavy: podpantoflácký plukovník Přecechtěl (Theodor Pištěk), velitel garnizóny, jeho panovačná žena (Helena Monczáková), skutečný velitel, ritmistr Géza von Medák (Čeněk Šlégl), špion, kterého jen tak náhodou odhalí Procházka, úlisný sluha Sepl (Jan W. Speerger) a Gustav Jennings (Eman Fiala) při obtížném zvaní na svoje vystoupení. Je to příjemně svižná komedie, kde všechno dobře dopadne, a nejlépe pro Procházku, který je navíc povýšen.(19.4.2010)

Vlasta Burian bol určite jeden z najlepších komikov minulého storočia. Tento film je postavený na jeho gegoch. Film je celkom dobrý ale kvalita utrpela rokmi. Dávam 60%(17.10.2005)

"Generál Girard hlásí 8900 zajatců, dvě děla, 110 felt flašek, jednu polní kuchyň s gilášem a jednu kapelu." -důstojník-(13.9.2015)

Vlasta Burian se vší dokonalostí "supluje" polního maršáleka.Příjemná zábava,ale od klasiky bych čekal možná trochu víc.(2.8.2003)

Kromě nehynoucí zásluhy, že obohatil sbírku prapodivných figurek československé kinematografie o postavu Sepla, tak nějak tenhle film nic nepřináší. Pravda, ještě hláška "tady je taková tma, že kdyby mi někdo dal facku, nevěděl bych, na koho si stěžovat" stojí za to.(14.6.2015)

Osobně znám lepší filmy s Vlastou Burianem než tento se záměnou lidí, kterých bylo (samozřejmě, že tehdy ne), natočeno spousta.(12.6.2012)

• Autogram

Zámena postáv ako obľúbená zápletka tej doby vo filme jedného muža, ako to už u Buriana býva zvykom. Svojimi dlhými výstupmi a grimasami nedá veľkú šancu ostatným na pritiahnutie pozornosti. Keďže je to jeden z prvých zvukových ČS-filmov, tak netreba celkom odsúdiť slaboduché dialógy, ale nedá sa povedať, že by som sa bavil.(19.7.2013)