Místy hodně povedená komedie se skvělým Burianem, pěknou písničkou a dobrými vtipy ("co tu stojíte jako zmrzlé jelito v průjezdu"). Aby jste si film užili, musíte ale vypnout a ani chvíli nad ním nepřemýšlet.(11.12.2011)

parádá, smál jsem se dost, děj, asi jako každý u těchto starých filmů...(31.8.2010)

I když se sešli vynikající herci a Burian byl génius, přišlo mi, jak kdyby to celé stihli vymyslet a natočit za jedno odpoledne. Rozhodně už se dnes nebudeme za břicho popadat.(28.9.2010)

Miluju filmy s Vlastou Burianem. A C. a K. patří mezi velice oblíbené.(16.10.2010)

Průměr v Burianově filmografii, hluchá místa střídají lepší a nakonec to samozřejmě všechno dobře dopadne. Několik scének se po zásluze stalo nesmrtelnými, zejména ta s vínem v kabaretu stojí za to. :-)(30.3.2011)

Již v tomto snímku, jednom z prvních zvukových, se objevily prvky humoru postavené na mluveném slově, kterou pak později české komedie prosluly. Film má navíc, zejména v tehdejší době, vděčné téma, vojenskou mašinérii Rakousko-Uherska. Film je dalším důkazem toho, že jsme národ Švejků a uniforma nám vůbec není svatá. Burian byl báječný a celý film v podstatě stál na něm, jako ostatně i většina dalších jeho snímků.(18.4.2012)

"Co čumíte jako zmrzlá jitrnice v průjezdě!" A spoust dalších výborných hlášek z úst Vlasty Buriana v téhle sice moc neoriginální, ale pořád hodně zábavné komedii.(18.3.2011)

Burian opět skvělý, děj už tolik ne. S chutí jsem se na to podíval, ale musím se přiznat, že pokud na to náhodou nenatrefím v televizi, už se na to nepodívám. Ale jinak pohodový film. 55%.(6.5.2012)

Prvý zo série filmov tejto legendy, ktoré mám v pláne zhliadnuť. Určite to nebolo dokonalé, ale napriek tomu bol humor jedinečný a niektoré hlášky nezabudnuteľné. 75 %(16.10.2010)

• patrikus

Tento film odstartoval slavnou éru českých zvukových veseloher. Burian však ještě zdaleka není tam, kam se později dostal v dalších mnohem zdařilejších komediích. Tohle je jen první vánek. I přesto místy celkem zábavný.(5.10.2014)

Další z komedií krále českého humoru Vlasty Buriana..(18.12.2006)

Je to fajn film nejlepší tam je jak zpívá tu písničku "C a K Polní maršálek má hlavu jak exšálek" .(15.10.2011)

Shlédl jsem a byl jsem spokojen, nad míru co jsem očekával. Proč? Pan Burian opět předvedl pořádek, jak jsem již předznamenal v To neznáte Hadimršku. Tentokrát to snad bylo ještě silnější stylem výhružek, typu: Jestli to prozradíte, tak vás nechám zastřelit kanonem. V dnešní době již můžeme závidět procesí, jaké se vytvořilo kolem polního maršálka. Všechny ženy si vzali to nejlepší oblečení, protože to byla kulturní událost. Všimněte si a podívejte se na místa narození herců. Všichni se narodili v Rakousku-Uhersku. A právě tak skvěle nám zdokumentovali svoji dobu, nám jejich potomkům. Snad i my se dobře zhostíme podané ruky a dál poneseme číši, kterou nám tak skvěle vymodelovali a připravili ve světě filmové kultury první a nejlepší čeští herci v čele s panem Burianem, Plachtou a dalšími. Tento film mě závěrem velmi potěšil, neboť dopadl shovívavě a přiměřeně. Obludný a podlý špion byl nalezen. 4 hvězdy a klobou dolů...(30.9.2008)

Příběh záměny s vyšší autoritou, která je v podstatě stejná v případech Hrdinného kapitán Korkorána a Revizora, opět oživuje přirozeně komediální Burianův výstup a jeho úžasné výrazové schopnosti, které si tak často notovaly s Lamačovou režií a Wassermannovým scénářem.(13.12.2011)

Tak berme to jako rozjezd...je poněkud slabší, ale což, komik sám to pak mnohokrát odčinil...(21.9.2008)

Milý průkopnický film české kinematografie, jehož nedokonalosti vůbec nesnižuji kvalitu z požitku. I oko nepříliš pozorného diváka pozná znatelný přechod mezi němým a zvukovým filmem. Ze "studijního" hlediska to je však zajímavé pozorování. Stejně jako ranné výkony hvězd českého prvorepublikového filmu - Theodor Pištěk, Čeněk Šlégl, Jaroslav Marvan, Vlasta Burian aj. - tedy výborně poskládaná skupina herců, která se později potká ještě v mnoha filmech.(27.12.2008)

S porovnáním s jiným Burianovými filmy je tenhle malinko slabší.Ale pořád si na něj ráda udělám čas.Jo ten ,,c. a .k polní maršálek má hlavu jako esšálek"...(27.12.2008)

• Kragujevac

Na jeden z prvních Filmů Vlasty Buriana jsem se velmi těšil. Bohužel to nedopadlo podle mých představ. Vůbec mi nevadí staré komedie, ale tohle byla ohromná nuda. Když si vezmu, že z tématu C. a K. si dá krásně střílet, např.Švejk. Tak je to prostě zklamání. Vlasta Burian sice dělá co může, zpívá, blbne, ale ani jeho přísný pohled nedokáže zvýšit mé hodnocení.(4.9.2012)

Tradiční Vlasta v záměnové roli. Komedie nepostrádá skvělé písničky, ale celkově se nejedná o jednu z nejpodařenějších Burianových komedií.(24.12.2014)

• Rodin

Tento kousek je pro mě jedním z nejslabších filmů Vlasty Buriana. Kdyby tam nehrál Čeněk Šlégl, snad bych jednu dokonce i ubral. Nedokážu pochopit, jak je možné, že popularita tohoto kousku vedla ještě k natočení samostatné polské verze, s totožným dějem v totožných kulisách... Přiblblý prvoplánový humor korunovaný nebetyčně pitomou postavou pucfleka Cepla.(2.4.2010)