Musel jsem sice překonat nudný a neumělý začátek naší první filmové zvukové veselohry, ale od chvíle, kdy si penzionovaný setník Vlasta Burian oblékl maršálskou uniformu, začal film běžet jako hodinky. Krásný příklad, jak může film povznést jeden famózní komik a také jeden chytlavý hit. V závěru už byl film tak rozběhnutý, že ho nezbrzdila ani přeskakující hudba, ani černá obrazovka místo chybějících titulků. Ukázka: https://www.youtube.com/watch?v=COSSfG4UmJI(19.7.2013)

To je nějaká společenská hra ? Burian jako vždy exkluzivní a jako c. & k. důstojník je přesvědčivý.(17.1.2014)

„Honem ještě jednoho chytit!“ Pusinky… Zakázaná? Dyť je super. Chudák céééra. Ženská a šéf? To to dotáhnou daleko… Aspoň začlo jít o užitečnej barák. Ááá – pan velitel! Copak lidi sou kapři(…)? Hehe. Skrejvačka tak-tak. „To je pro nějákýho břichomluvce?“ Nejhorší smrt je z vyděšení. Žádnej strejček z Ameriky – to už tu bylo. Zase si hrajou… Letci. Uniforma byla hezká. „Inspekční maršálek na polní cestě.“ Fousy. To je střelec. „Teď nemůžu mít rozum, když jsem polní maršálek!“ Obrácená žena. „Dobytek?“ „Tam prosim.“ Index-neindex, super písnička je tu. „Vlítnul nám na kamna, škrtnul si vo plát a uhořel.“ Konkurencéé. A sakráááá… Epes konec.(5.1.2018)

Nebýt Vlasty Buriana asi bych šel s hodnocením níže. Kromě chytlavé písničky, která film provází, totiž chybí více komediálních scén. Vzhledem k tomu, že se film odehrává ve vojenském prostředí se tomu nelze ani příliš divit. Nicméně V. Burian film silně táhne. Ne, že by tomu snad v jeho jiných filmech bylo jinak, v lepších filmech, ve kterých hrál, mu ale značně sekundovali i další velké herecké hvězdy. Zde je na veškerou práci sám.(30.12.2018)

1 2 3 4 5 následující >>