Veľmi pekná pocta legende, ktorú by rozhodne mala vidieť súčasná generácia, ktorá nepovažuje Spielberga za filmárskeho Boha. Pre zbehlejších to mohlo byť pri svojej dĺžke predsa len trochu informatívnejšie a trochu menej oslavné. O tom ako vznikali najväčšie pecky totiž všetci vieme a osobne by ma viac zaujímal Spielbergov postoj k Always, Hookovi alebo Tin Tinovi. Každopádne must see záležitosť 8/10(13.10.2017)

Ikona režisérského remesla, ktorého meno pozná aj človek, ktorý o filmoch ako takých nevie vôbec nič - a práve to je dôkaz toho, že sa Spielberg ako jediný vymyká bežným hraniciam svôjho oboru, pretože skrze svoju pestrú filmografiu ovplivnil najširší okruh divákov po celom svete. Niektoré jeho opusy zbožnujem, iné išli úplne mimo mňa. Dosť podobne to vykresluje aj tento podarený, pre mňa osobne prínosný dokument, ktorí mi len ďaľšími zaújimavosťmi potvrdil, aký veľký pán Spielberg naozaj je. A bude.(4.12.2017)

Tradiční dokument, který přehledně prolétne vše podstatné, co Spielberg natočil, Mistr, jeho rodina, kolegové a filmoví kritici to okomentují/pochválí a rychle se na tom vyrýsuje Spielbergův styl a podstata jeho úspěchu - natáčení epických, vizuálně silných filmů s osobními příběhy (jako hlavní vzor je opakovaně uváděn Leanův LAWRENCE Z ARÁBIE), jejichž leitmotivem je rozpad a znovushledání rodiny (které Spielberg zažil). Příjemná záležitost, která by klidně mohla mít dvojnásobnou stopáž, a po jejímž zhlédnutí mám neovladatelnou chuť dohnat některé mé spielbergovské resty (třeba ŘÍŠI SLUNCE), zkouknout pár dalších filmařských dokumentů a hlavně běžet něco sám natočit. Mimochodem ze Spielbergova asi největšího propadáku 1941, jsem byl jako mladší odvařenej.(27.4.2018)

Riadne sústo tento dokument, však je aj o čom rozprávať. Steven Spielberg je režisérsky génius a je zaslúžene na vrchole už niekoľko dekád. Ak by sme zhodnotili jeho kariéru tak takú pestrú paletu filmových žánrov neponúkol doteraz žiadny režisér a asi už nikto ho neprekoná. Doslova takmer na všetko na čo siahol premenil v zlato.(30.10.2017)

,,FILMÁRČINA JE V PODSTATE JEHO MATERSKÝ JAZYK." __ Spielberga mám vedeného v zozname obľúbených režisérov, videl som asi 3/4 jeho filmografie a prakticky vždy sa rád pozriem na jeho výtvory, hoci napr. ,,Navždy" nemám doteraz potrebu vidieť a znovu si pozrieť ,,1941" by som mohol iba špecifickom mentálnom rozpoložení. Je určite dobré, že dokument nepredstavuje iba filmy slávneho režiséra, ale prináša divákovi komplexný profil osobnosti s nahliadnutím do jeho súkromného života. Vyznanie sa zo židovstva je tu viacej pretlačené rodinnými vzťahmi a najmä prerušenou (a znovu spojenou) líniou otec-syn, ktorá je jasne viditeľné v jeho viacerých filmoch. Túto skutočnosť i ďalšiu tému rozpadu rodiny som si vlastne uvedomil až prostredníctvom tohto dokumentárneho filmu. Ide o obsiahle dielo ani zďaleka sa nevenujúce každému Spielbergovmu filmu. Svojím spôsobom to vôbec nie je potrebné, pretože aj na reprezentatívnej vzorke ide ukázať plastický prierez jeho plodnou kariérou. Páčilo sa mi, že vo filme odznela aj kritika, hoci ,,Purpurovú farbu" považujem za jeden z najlepších Spielbergových filmov. ...A teraz takýto dokument nielen o Scorsesem, ale tiež o Ridley Scottovi. (265. hodnotenie, 24. komentár filmu)(16.11.2017)