Steven Spielberg vytvořil během své bezmála padesátileté kariéry nepřekonatelnou sérii průkopnických filmů. Ve snaze zmapovat vývoj této filmařské ikony čerpala oceňovaná dokumentaristka Susan Lacyová z více než třiceti hodin exkluzivních rozhovorů, v nichž se režisér rozpovídal o svém hořkosladkém dětství a celoživotní posedlosti natáčet filmy, o rané televizní kariéře "zázračného dítěte," o raketovém vzestupu ke slávě prostřednictvím neuvěřitelné série kasovních trháků, o pozdějším příklonu k vážnějším dramatickým filmům a také o osobních a profesních vztazích, které si během let vypěstoval. Nedílnou součástí dokumentu Spielberg jsou i příspěvky členů Spielbergovy rodiny, stejně jako jeho přátel a kolegů, a také ukázky i zákulisní záběry z natáčení mnoha jeho přelomových filmů. (HBO Europe)

AndrewNewman

Príbeh držiteľa dvoch oscarov, komerčne najúspešnejšieho režiséra a môjho veľkého idola sa ma nemohol nedotknúť. Emócie dosahovali výšiny pri ukážkách Schindlerovho zoznamu. Aj po tých rokoch je to stále silné. Na svete je veľa skvelých režisérov, ktorí sa k Stevenovi príbližili (Tarantino, Scott, Scorsese) avšak ani jeden nedosiahol to čo on. Dnes, keď toho mám napozerané naozaj veľa, si nemyslím, že najlepší režisér na svete existuje, ale ak by áno, zrejme by to bol on. Nemôžem povedať, že som videl každý jeho film a tiež nemôžem povedať, že ma žiadny z nich nesklamal (Amistad, Lincoln), boli však chvíle kedy som pri sledovaní jeho filmu objavoval krásu kinematografie (Zachráňte vojaka Ryana, Schindlerov zoznam, Jurský park). V podstate je mi jedno aký další film Steven natočí, za tieto tri diela mu budem navždy vďačný. ()

zdenek305

Poměrně dobře zpracovaný dokument se spoustou filmových hvězd/režisérů, kteří mluví o filmařské legendě a o zajímavostech ze Spielbergovi kariéry. Nejzajímavější byla pro mě část o natáčení Schindlerova seznamu. Jako dalšího Tarantina, prosím. ()

M.J

"Ten chlap dělal 27 věcí najednou a vůbec si to neuvědomoval.." ..."Vsadil všechno na jednu kartu a vyšlo mu to!"...Až do teď jsem si neuvědomoval, jaký je vlastně Steven génius! .... Naprosto úžasný dokoment....Nejvíc se mi líbí ta spolupráce Spielberg-Scorsese-Lucas...Tři vizionáři v jedné éře a k tomu ještě velcí kamáradi, kteří si říkali: "Hele mám tu nějaký námět, jestli teď nic neděláš, tak to natoč! Bude to pecka!"..Žádná závist, prostě nic...Brilantní! .....A strašně se mi líbí, že se dokument nesoustředí jenom na jeho kasovní trháky, ale i třeba na komedie, které se mu, podle kritiků. vůbec nepovedly....Prostě tady je úplně všechno a vůbec nic nechybí.... ()

serdehelan

V zásade sa človek nič zásadne nové o Spielbergovi nedozvie, ale vidieť ho pri práci, počúvať jeho a ďalších režiséreov (Scorsese, De Palma, Lucas) s akým nadšením rozprávajú o filmoch a filmovaní. To fakt ani tých 147 minút nestačí. Hvezdičku strhávam len za to, že si nenašli čas venovať sa A.I., Minority Report a Vojne Svetov. Objavili sa tam len v kratučkom zostrihu, bez komentára. ()

Tomas_PO

Občasnému patetickému chválenkárstvu sa vyhnúť nepodarilo, no pri tak výnimočnej osobnosti sa to ani nedá. Divák sa čo-to dozvie o jeho detstve, rodine, trabloch a inšpiráciách, čo môže následne odhaliť chápanie viacerých filmových tém. Viac menej chronologicky sú vypichnuté kľúčové filmové, aj životné udalosti, s dôrazom na tie najkľúčovejšie, či už pre Stevena, alebo filmovú tvorbu. ()

shinlove

Bylo tam pro mě dost nového. Jak z osobního života, tak i z pracovního. Strašně moc mě to zaujalo a jen mi tento dokument potvrdil, jaký je Steven Pan režisér! 5* ()

Bogrant

Takmer dva a pol hodinový súhrn dlhej a namáhavej cesty jednej žijúcej filmovej legendy, ktorý nám pripomenie jeho najväčšie úspechy a načrtne aj do začiatkov a rodinného života, o ktorých sa veľa nehovorí. Pre fanúšikov, ktorých ešte stále Spielberg baví aj napriek nespočetným opakovaným pozretiam jeho filmov, by to mala byť samozrejmosť. Krásne vyrozprávaný, jedinečný príbeh z prvej ruky, dobre spracovaný a usporiadaný. Je super vidieť (aspoň okrajovo), ako to všetko vznikalo. Len škoda, že sa nespomenuli všetky jeho diela alebo aspoň tie "slabšie hodnotené". V tom prípade by to ale trvalo päť hodín. ()

motyka52

Lepší než podobný dokument o De Palmovi a to především proto, že tady hovoří i jiní lidé než Spielberg samotný a celá jeho tvorba i život jsou zasazovány do širšího kontextu. I přes dlouhou stopáž je to opravdu zajímavé a dobře udělané. ()

Fiffty

Skvelý dokument o jednom z najlepších režisérov v histórii. Ukážka toho, ako sa z chlapca, ktorý chcel od detstva režírovať stal uznávaný režisér. Ani on to nemal jednoduché a predsa sa mu podarilo už ako mladému chlapcovi ukázať, že má talent. Dokázal priviesť na plátna niečo nové a je zaujímave vidieť ako do filmov dával kúsok seba a dokonca aj rôzne situácie zo svojho života. Po tomto dokumente ho uznávam ešte viac ako pred tým a verím, že nám na plátna privedie ešte veľa úžasných filmov. ()