Aozora no Tamago

Torii Shinichi je hikikomori. Pracuje z domova, rád vaří a se svým životem je celkem spokojený. Má jen pár známých a jediného přítele Sakakiho Tsukasu. Ten pracuje v pojišťovně a po práci vždy zaklepe na Toriiho dveře, aby s ním strávil skoro všechen svůj čas. Též se snaží svého přítele neustále tahat ven, kde potkávají obyčejně neobyčejné lidi, kterým Torii díky svému pozorování a Sakaki díky otevřenosti pomáhají pohnout se v životě dál. (Lex.San)

Lex.San

Když jsem na tuhle doramu narazil (ano, bylo to díky klipu a to tomu samému jako Quiz Show 2 ;)), tak jsem od ní nečekal vlastně vůbec nic jen alespoň trochu té bromance. Popis, který je k dispozici na internetu, je dle mého zavádějící, protože záhady, které Torii se Shinichim řeší nejsou žádné mysteriózní kousky, ale jen obyčejně neobyčejná lidská trápení. A jsme u toho, co mě na tomhle příběhu drželo celou dobu a donutilo opět koukat až do noci. Ono totiž je to celé takové klidné, jemné až obyčejné a to i přes fakt, že lidé, se kterými se naše dvojice setkává zápolí s ne zrovna jednoduchými problémy a není díl, kdy by se nebrečelo. Ústřední dvojice nám předvádí bromanci jak vyšitou, i když v jejich případě dost posunutou až do sfér citové závislosti. Torii je na Shinichim dost závislý, což platí i naopak. Ale nejedná se zde o snahu uzurpovat si toho druhého jen pro sebe. Torii poskytuje Shinichimu dost prostoru a postupně do svého světa pouští víc a víc lidí. I Shinichi se snaží vytáhnout svého přítele z jeho ulity, ale dost se sebou v průběhu seriálu zápolí. Na jednu stranu chce, aby Torii poznával více svět kolem sebe a na druhou stranu se bojí, že ho jednoho dne už jeho přítel nebude potřebovat. Příběhem se dle mého zajímavě prolínají Shinichiho myšlenky a překvapí i celkem výrazný opening (který se mi ale líbil a neomrzel). Takže já dávám této netradiční podívané **** (8/10) ()