poster

Cesty úniku

  • Kanada

    Avenues of Escape

Dokumentární

Kanada, 2017, 72 min

Režie:

Leon Lee

Scénář:

Leon Lee

Producenti:

Leon Lee
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
  • Moco
    ****

    Snímek kombinuje výpovědi hlavních postav se skutečnými záběry a hranými scénami, které ilustrují jejich životní příběh. Dokument příležitostně provázejí komentáře různých expertů z Freedom House nebo právnických kruhů. Režisér Leon Lee ukazuje cit pro vyprávění. Zejména hrané scény od jeho předchozích snímků značně pokročili, co se týče uměleckého dojmu a kvality. Lee čas od času přerušuje nit osudu jedné ženy vyprávěním o další, čímž udržuje diváky v napětí až do konce. Podobné snímky z prostředí Číny jsou na jedné straně znepokojující, ale do jisté míry také uklidňující. Když lidský duch a dobrota nakonec vítězí nad masivním terorem státní moci, nepůsobí snímek až tak depresivně.(30.11.2017)

  • - Jedna z hrdinek snímku Crystal Chen, byla v Číně pětkrát zatčena za svoji víru a její příběh se objevuje i v knize „Jatka“ žurnalisty a spisovatele Ethana Gutmanna. (Moco)

  • - Snímek získal v roce 2017 ocenění Leo Awards za nejlepší dokument, nejlepší režii a scénář. Michael Richard Plowman zde také získal ocenění za Nejlepší hudební skóre. (Moco)