Reklama

Reklama

Cesty úniku

  • Kanada Avenues of Escape
Trailer
Dokumentární
Kanada, 2017, 72 min

Režie:

Leon Lee

Scénář:

Leon Lee
(další profese)

VOD (1)

Dlouhá léta pronásledování praktikujících Falun Gongu v Číně za sebou zanechala tisíce obětí. Životy tří žen se propojily tím, že se vydaly na nebezpečnou cestu za svobodou. „Vyzbrojeny“ pouze mapou a touhou po spravedlnosti se musely při útěku před zatčením v komunistické Číně spolehnout na svou bystrost, odvahu a soucit cizinců. Zůstat v Číně by znamenalo jistou smrt, ale ani útěk neskýtá žádnou záruku. (NFA)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (2)

Moco 

všechny recenze uživatele

Snímek kombinuje výpovědi hlavních postav se skutečnými záběry a hranými scénami, které ilustrují jejich životní příběh. Dokument příležitostně provázejí komentáře různých expertů z Freedom House nebo právnických kruhů. Režisér Leon Lee ukazuje cit pro vyprávění. Zejména hrané scény od jeho předchozích snímků značně pokročili, co se týče uměleckého dojmu a kvality. Lee čas od času přerušuje nit osudu jedné ženy vyprávěním o další, čímž udržuje diváky v napětí až do konce. Podobné snímky z prostředí Číny jsou na jedné straně znepokojující, ale do jisté míry také uklidňující. Když lidský duch a dobrota nakonec vítězí nad masivním terorem státní moci, nepůsobí snímek až tak depresivně. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (2)

  • Snímek získal v roce 2017 ocenění Leo Awards za nejlepší dokument, nejlepší režii a scénář. Michael Richard Plowman zde také získal ocenění za Nejlepší hudební skóre. (Moco)
  • Jedna z hrdinek snímku Crystal Chen, byla v Číně pětkrát zatčena za svoji víru a její příběh se objevuje i v knize „Jatka“ žurnalisty a spisovatele Ethana Gutmanna. (Moco)

Reklama

Reklama