Reklama

Reklama

Štefan Margita

(TV film)
  • Slovensko Štefan Margita
všechny plakáty
Dokumentární / Životopisný
Česko, 2017, 52 min

Režie:

Martin Kubala

Hrají:

Štefan Margita

Obsahy(1)

Světová operní hvězda na vrcholu své dosavadní kariéry. Štefan Margita je dnes velkou světovou pěveckou hvězdou a bezesporu patří k našim vůbec nejúspěšnějším interpretům. Štáb České televize ho po dobu čtyř let provázel na jeho skvělé profesionální dráze. Navštívil tak Státní operu v Berlíně, kde pod vedením dirigenta Simona Rattla Štefan s úspěchem hostoval v Janáčkově opeře Z mrtvého domu. Ve stejné opeře, ale v jiné inscenaci, pak vystupoval i v pražském Národním divadle. A v Lyrické opeře v Chicagu účinkoval v nové inscenaci Wagnerova Rýnského zlata. Součástí této skvělé cesty je i Štefanovo vystoupení na festivalu Pražské jaro, novoročním koncertě, na koncertě v kostele svatých Šimona a Judy či na galavečeru k umělcovým šedesátým narozeninám. Nedílnou součástí dokumentu je i pohled do zákulisí soukromého života, na jeho úžasný vztah k rodině v rodných Košicích, ale i ke své partnerce – zpěvačce Haně Zagorové. (Česká televize)

(více)

Recenze (2)

Hedka 

všechny recenze uživatele

So záujmom som si pozrela tento dokument najmä preto, že Štefana Margitu som poznala ako mladého nadaného speváka v našich rodných Košiciach. Mal výnimočný talent, vedeli sme, že sa u nás v divadle dlho "neohreje". Potešilo ma, že aj on si pamätá toto obdobie a spomína naň s láskou. V dokumente o.i. zaznela aj veta ako ho košické publikum milovalo. Je to naozaj tak!. Často sme s priateľmi chodili do opery a poznali sme všetky jeho role. Neopakovateľný Lenský z Eugena Onegina alebo Nemorino z Nápoja lásky, ktorý musel 2x po sebe zopakovať áriu - na to sa nezabúda. Jeho kariéru som sledovala zbežne, tušila som, že sa vypracuje na špičkového, svetoznámeho umelca. Myslím, že si zaslúžil takýto dokument - práve pri okrúhlom životnom jubileu. Nech sa mu darí aj naďalej! ()

otík 

všechny recenze uživatele

Vcelku výživný a zajímavě natočený dokument, který nepracuje s kariérou Š. Margity tradičním způsobem, ale přibližuje jeho současnou tvorbu s ohlédnutími do minulosti. Slušné, ale pro mě osobně nijak zvlášť osobní, protože Margita je pro mě je výtečný zpěvák. Kdo ho ale má rád, jistě se mu bude tento dokument líbit. ()

Reklama

Galerie (5)

Reklama

Reklama