poster

Blade Runner: Black Out 2022

 • Japonsko

  ブレードランナー ブラックアウト2022

 • USA

  Blade Runner: Black Out 2022

Animovaný / Sci-Fi / Krátkometrážní

Japonsko, 2017, 16 min

Komentáře uživatelů k filmu (39)

 • DaViD´82
  ****

  Life doesn't mean living. Zatímco první dva kraťasy působily spíše z ranku nadbytečných, kterým by to slušelo v zapadlého menu v sekci vystřižených scén na domácích nosičích, tak tentokrát se nedá popřít, že Black Out obstojí i sám o sobě jako funkční povídka, která se světem Blade Runnera pracuje po svém, rozšiřuje ho zajímavým způsobem a to nejen po dechberoucí stránce designu a animace. Sice to má blíže k Ghost in the Shell (a nikoli kvůli anime zpracování) než Blade Runnerovi, ale to je věc jiná.(30.9.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Sice žijeme déle než starý Nexus, ale život neznamená žití." Já tomu rozumím. Japonský divák by měl zkrátka zvednout svůj zadek od počítače a zvýšit tím tržby Blade Runnera, tak proč ho nenavnadit troškou anime. Mě tedy kreslená gymnastika, výbuchy ani padání holubího pírka do extáze nepřivádějí, ale když to musí být, tak spouštím protokol X99K15X.(28.2.2018)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Hezkej výkres na zadaný téma - výtvarno a atmosféra prvotřídní. Z trojice doprovodných kraťasů k BR 2049 asi nejlepší, každopádně stejně jako zbylý dvě záležitosti "pouze" potěší a nic navíc nedodá. 7/10(8.10.2017)

 • D.Moore
  ***

  Nemám rád anime a tenhle kraťas, jakkoliv zajímavé věci se v něm dějí, na tom nic nezměnil.(6.10.2017)

 • Shakers
  ****

  https://www.youtube.com/watch?v=jP9FwuaI3aM 75% - 4*(15.10.2017)

 • Tsuki
  ****

  Svěřit tenhle krátký film, který nám objasňuje zásadní událost "výpadku" (mezi událostmi prvního a druhého filmu), do rukou japonského režiséra anime, bylo rozhodně zajímavou a osvěžující volbou. Watanabeho styl animace, známý už z Kovboje Bebopa, se na Blade Runnera dle mého výborně hodí. A to říkám z pozice člověka, který si v posledních letech v anime příliš nelibuje. Oproti dalším dvěma kraťasům bylo každopádně příjemné vidět příběh odvyprávěný pro změnu jinou formou. ~(3,6)~(10.10.2018)

 • Scalpelexis
  ***

  Atmosféricky a artově bezvadné, původní náladu a melancholii Blade Runnera to připomíná věrně. Nicméně 10 minut čisté stopáže je uboze málo. Přivítal bych o něco delší náhled do minulosti obou aktérů, dodal by těm semi-apatickým a semi-filozofickým myšlenkám větší váhu. Drobný detail, ale nelahodily mi z ničeho nic nepřirozené pohyby a slow-mo.(29.9.2017)

 • ScarPoul
  *****

  Svet replikantov a Blade Runnerov je vizuálne podmanivý v každom prevedení. Toto by si žiadalo anime seriál.. alebo film. Fungovalo by to. Poetika a vizuál natoľko silný.. aký tu od pôvodného Ghost in the Shell už dlho nebol.(4.10.2017)

 • Laxik
  ***

  Jsem zklamaný, nečekal jsem sice hloubku, ale rozhodně aspoň nějakou pointu. Místo toho jsem dostal desetiminutovou kapitolu z historie Země, takové intermezzo či video vložku mezi akty v PC hře. Žádný kontext, "jen" prvotřídní animace, stylová akce, slušná písnička na závěr a tři čtyři věty o motivaci různých stran konfliktu.(6.10.2017)

 • corpsy
  ***

  Tak jasné, anime je anime .Japončíci to žerú ( a v niektorých prípadoch aj ja ). Ale BLADE RUNNER je úplne o niečom inom. Zatiaľ všetky promo kraťasy boli mimo misu. Snáď sa splnia prvé ohlasy na celovečerák ( ...´´masterpiece´´ ... ) a atmosféra bude presne tam, kde bola pred 35 rokmi. Podľa spomínaných klipov, to tak zatiaľ nevyzerá. A ja len dúfam, že sa v záverečných titulkách BLADE RUNNERa 2049 nedočkám podobne sračkoidnej, (fuk)moderne znejúcej skladby, ako je tá, ktorá znie v tejto nedotiahnutej anime sci-fi.(28.9.2017)

 • joker.george
  ****

  Věřím, že by mě to zaujalo, i kdybych nevěděl, o co se jedná. Anime už mi není úplně cizí, takže mi tahle podoba nedělala problém, dokonce jsem se podivil, že nebylo se světem Blade Runnera spojeno dřív. Z konce šlo vyždímat ještě víc, ale aspoň jsem si takhle mohl domýšlet všechny důsledky, které měly velký dopad a byly ukázány v náznacích, sám. Tyhle předfilmy měly smysl, podařilo se jim rozvinout svět, zvýšit očekávání a připravit půdu pro hlavní chod.(15.10.2017)

 • kajas
  **

  První dva bladerunnerovské kraťasy jsem brala jako celkem příjemné seznámení s novými postavami, anime mě ale zas tolik nebere a samotný výpadek mohl být jistě zpracován i v rámci Villeneuvova filmu (možná je, ale to zatím nemůžu soudit).(7.10.2017)

 • easaque
  ***

  +3* zkouknul jsem tři krátké filmy, které zobrazují zásadní události mezi oběma filmy, díky nimž je lépe pochopitelný děj v tom nejnovějším Blade Runneru 2049. Kvalitativně jsou všechny na slušné úrovni a sami o sobě smysl nemají, takže pokud chcete být v obraze, tak si je přehrejte ve správném pořadí - tento z roku 2022 najdete v češtině třeba tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](15.1.2018)

 • Gaaron
  ****

  Zatím nejlepší věc, co jsem z celého filmového BR univerza viděl.(19.10.2017)

 • C0r0ner
  ****

  Poslední miniprequel k novému Blade Runnerovi sází na akci místo atmosféry a animaci místo reality. Myslím, že by bylo jedno, pokud bych před Villeneuveovým celovečerákem tyhle tři kraťasy neviděl, ale určitě mi to pomůže lépe chápat souvislosti. I přes otravnou rákosnickou animaci kvalitní zážitek. 80%(10.10.2017)

 • PKD
  *****

  Pro mě,jako člověka,vyhledávajícího informace o událostech ve světe BR,velmi příjemná povinnost:) A ty krátká camea,no,mňamix.(5.10.2017)

 • Pavlínka9
  ***

  Nejsem fanoušek anime, extrémně mě to nevzalo a rozhodně mi to nedalo tolik jako předešlé "kraťasy" Blade Runner. Vlastně mi to nic k tomu filmu nedalo. Byla jsem akorát překvapená kolik variant obrazu se dalo vytvořit :)(2.4.2018)

 • r3plicator
  ****

  Prosím, viac dobrých príbehov zo sveta Blade Runnera. [videné na Future Gate 2018 v Prahe](16.2.2018)

 • VanTom
  ***

  Animovaný mikropříběh přibližuje teroristický čin, kterým replikanti ochromili společnost na desetiletí. Také samozřejmě nechybí nějaké to existenciální zafilosofování umělých bytostí. Normálka.(5.2.2018)

 • moviefreak
  ****

  Tak toto by som si kludne dal aj ako celovečerný anime film!!! Mladá bola riadne mrštná :)(29.9.2017)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace