Policie v akci (TV pořad)

Dokumentární / Drama / Reality-TV

Česko, 2017, 43 min

Skupině zdejších přispěvatelů se podařilo odhalit, že v případě tohoto pořadu se jedná o pouhou rekonstrukci skutečných případů a tak zřejmě ze samé euforie a jistě oprávněné hrdosti na sebe sama, svorně osolili hodnocení větší než malou špetkou odpadů. Já si myslím, že jakožto rekonstrukce, je tenhle denní seriál dobrý a bez větších problémů sledovatelný.(12.6.2018)

• DzejjPii

Další z mnoha "fake" pořadů, s kterými se poslední dobou nějak roztrhnul pytel. Tenhle je ale natolik stupidní, že je svým způsobem vlastně velmi zábavný a stal se pro mě takovým guilty pleasure. Je to zcela evidentně fake a ti, kdo si myslí, že to je opravdové, těch je mi velmi líto a nechť si přečtou prohlášení Policie ČR, která se od pořadu distancuje. Postavy se většinou chovají naprosto dementně, dialogy jsou jako ze zvláštní školy, herecké výkony jsou až na vyjímky směšné a herci občas mají evidentně co dělat, aby se nezačali smát. Scénář je předvídatelný asi jako pedofil na dětském hřišti. Bavíme se tím, že se pokoušíme uhodnout, co se bude v pořadu dít dál a většinou se nám to i podaří. Budiž mi odpuštěno spoilerování u takového skvostu, ale stalo se tam třeba, že "policisté" byli přivoláni k autu, které mělo puštěné nahlas rádio. Když přijeli, tak zjistili, že týpkovi, který byl v autě, byl sebrán řidičák. Týpek samozřejmě tvrdil, že auto jenom umýval a čekal na svého otce. OK. Tak si popovídali, řekli mu, ať to ztlumí a jeli dál. A naprosto vždy, když to skončí takhle domluvou, tak se policisté rozhodnou udělat ještě jednu otočku kolem pro jistotu a můžete si být jisti, že při té další otočce už pachatele chytí. A samozřejmě tohohle chytli, jak jede s autem, i když má zákaz řízení. Zázračně se poté za několik sekund po tom, co ho chytli, také samozřejmě zčistajasna objevil jeho otec, aby se s ním mohl hnedka začít hádat. To samé se stalo s týpkem na hoverboardu, který měl na náměstí narážet do lidí. Když naši chrabří hrdinové přijeli, tak tam jenom stál a nic nedělal - takže to skončilo domluvou, že tam už teda jezdit nebude. Poté "policisté" odjeli, ale rozhodli se udělat pro jistotu ještě jednu otočku a samozřejmě, že ho při ní chytli, jak narážel do lidí. Chování "policistů" je také dosti podivné, pletou si občas pojmy, zatýkají lidi skoro na potkání a nebojí se křičet i na duševně nemocné. Určitě by je GIBS neminul, i když kdo ví, jak by to dopadlo, ku*va ty ku*do, že jo. Na druhou stranu, jsou extrémně efektivní a žádný zločinec se před nimi neschová, většinou teda kvůli tomu, že je pár metrů od nich a nenápadnej jak sáňky v létě. Kdyby byli policisté tak efektivní doopravdy, tak by zachvíli neměli co řešit. Jedno mi ale nejde do hlavy - proč se dělá takový fake pořad. Herci se s tím nebudou moci pochlubit, protože určitě museli podepsat nějakou formu mlčenlivosti a musí se je také všechny zaplatit. Předpokládám, že zadarmo to nedělají. Nevyšlo by levněji se s nějakými opravdovými policisty domluvit a jezdit s nimi doopravdy? Určitě by to nemělo takových zvratů a nebylo by to takové drama, když by půlku času strávili vypisování bločků, ale na druhou stranu - bylo by to skutečné a vyšlo by to asi i levněji, ne? Každopádně - toto dílo je rozhodně nepopsatelný skvost, který se musí vidět.(11.6.2018)

• radomiil

A mě zdál se už odněkud býti povědomý Barrandovácký kouzelný zapomětlivý dědek, jemuž vlastním přičiněním v legendární epizodě, která jistojistě musela čerpat skutečný námět):-{( padaly ze stromu dolarovky místo zlatých hrušek/tohle by nedali společně dokupy ani Hitchcock s Carpenterem/aneb Nebezpečné vztahy přenesené na ulici v podobě tupých rádoby uniforem, jímž tu pouze a jenom chyběl exprtní všeználek HONZA,který MUSIL patrně rozdávat svá moudra za kamerou...z mého pohledu i jakožto bývalého mnohaletého"měštáka" si troufám takovouhle slátanou dokuudálost roku označit za příměs Tv ubohosti, bez jediné kapky patřičné hodnoty-v zahraničí pokud možno vytváří autentický formát s protokolem.(29.10.2017)

• Lenka.Vilka

Je rozdíl mezi realitou a realitou. A je rozdíl v tom, co je reality show a co jenom show. Viděla jsem pouze deset minut a potom si šla něco otevřít, protože mi bylo zle. Jasně, dřív jsme koukali na Výměnu manželek, protože to bylo skutečný, ale teď tam všichni jsou, protože prachy, a těch deset dnů s tím debilem nějak daj. Ale nebyli (a stále snad nejsou) honorářovaní herci. Do háje, i ilustrační ze zpráv na nově jsou realističtější! A to se týká všech podobných pořadů. Když se pan Musil srdceryvně rozbreclčí nad osudy svých hostů a vy si řeknete: Hele, ale tu jsem viděl jinde, ne? Tohle není realita, nic z toho. Ano, dobře se u toho žehlí, protože mozek vyvíjí 0% aktivity, ale nedělejte z lidí blbce. Ale kde je kupec...tam jsou tyhle pořady. Když vím, že to je "hraná realita", přijmu to. Ale nepřesvědčujte mě o tom, že je to realita. Jsou slabší povahy, které se u toho rozbrečí a jsou dojati...a věří, že se to fakt děje...(18.10.2017)

Sice je to asi jen hrané divadlo, ale osobně můžu potvrdit, že pokud jsme se v rodině a mezi známými měli tu čest potkat s policí, v roli poškozeného nebo ohlašovatele něčeho, takto se oni podobně opravdu chovají i v reálu = povýšenecky (což každý z nás zažil minimálně při silniční kontrole), zejména ženy v jejich řadách ty frčky prožívají jako orgasmus, pak ono chování, kdy ohlašovatele tahají někam na služebnu i kvůli prkotinám a den tam promarní sepisováním nějakých žvástů, místo aby jen poděkovali nebo si to nahráli co dotyčný říká na diktafon a hotovo. Nebo jsme zažili když jdou policajti očíhnout zahradu v chatové oblasti tak nejdříve chaoticky řeší jak co udělají, nikdo z nich tomu nevelí, pak si pistolemi míří opravdu na záda, ptají se jestli nemáme baterku, mladá ucha, ani nevědí co vlastně bylo na centrálu nahlášeno a přijedou s nějakou verzí kterou si vycucali z prstu. Kamarád viděl i policajta, který přijel řešit jeho vykradený byt a ten si svítil baterkou na smartphone! Neskutečné. Opravdu, s policií raději nikdy nic. Je to složka ke které si chodí zaměstnanci v jejich řadách léčit ego a hlavně odsedět do výsluh a napohodu. Vtipy o policajtech jsou myslím založeny na reálném základě. Připadá mi, že tam hojdají jen nohama a když je nahlášena sebemenší hovadina, tak prostě mají konečně akci! A podle toho to pak vypadá. Pusťte si raději seriál Flint Town o Americké policii, tam opravdu denně riskují život ale chovají se přesto k obětem a ohlašovatelům velice korektně. Tam správně darebáky nešetří, ale ty poškozené, pro ty dýchají, nepovyšují se nad ně. Podle mě tento seriál "Policie v akci" opravdu ukazuje, v jak tragickém stavu česká policie je. Bohužel toto není parodie.(29.3.2018)

• - V 16. epizodě 2. série se opakovaně objeví záběr na policejní automobil, který má nápis „Policie“ na dveřích přelepen nápisem „Filmová rekvizita“. (Žralok)

• - Hudba z úvodní znělky zazněla už v americko-kolumbijskén seriálu Prisionera (od r. 2004) studia Telemundo, kde byla nedílnou součástí soundtracku. Skladba se rovněž objevila i v další produkci téhož studia, šlo o telenovelu Amores de mercado (od r. 2006). (fiLLthe3DD)

• - Policie ČR prohlásila, že na seriálu žádným způsobem nespolupracovala. [Zdroj: Policie.cz] (Dejvid17)