Špión, který mi dal kopačky

• Rakousko

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Komedie

USA / Rakousko / Česko / Německo, 2018, 117 min

Překvapivě hodně zábavná akční komedie, ke které jsem původně neměl příliš důvěry, neboť přece jen podobných filmů je nespočet a jejich kvalita je z většinové části mizerná, ovšem tohle je skutečně čestná výjimka, která si zaslouží pozornost. Samozřejmě hledat zde nějakou originalitu je zcela marné, ovšem to bych nebral zas až tak nějak vážně, přece jen jde o typ filmu, který má hlavně pobavit, a to se především ústřední dvojici holek daří na výbornou a navíc po celou dobu. Mila Kunis se po Matkách na tahu opět pořádně odvázala a střihla si další divočejší postavu, která se s ničím příliš nepáře, pro vulgarismus nejde daleko a kupodivu fakt přesvědčivě šlape i v akčních scénách. Pro její parťačku, Kate McKinnon, to pak vše výše zmíněné platí dvojnásob, i ona se tu pořádně rozjela a její vtipnost a praštěnost mě vážně dostávala. Holky tu prostě spolu fungují fakt mimořádně, jiskří to mezi nimi, přesvědčivé jsou jak v komediální, tak akční poloze a oboje funguje vážně na jedničku. Zápletka je pak tedy sice opravdu hodně tuctová, ale mě osobně to tentokrát vůbec nevadilo, celé to hned od úvodu nabere neskutečný spád, akce střídá akci, a to zároveň i ve vyvážené kombinaci s fakt spoustou vtipných scén a dialogů, a konkrétně co se akce týče, tam mě ještě více překvapila její poměrně výrazná nekompromisnost a krvavost, to bylo jako vážně nečekané a za velké plus musím zmínit i fakt, že vše výše zmíněné funguje prakticky po celou dobu trvání filmu, takže se tu tvůrci vyhnuli spoustě klasickým hollywoodským nešvarům, jako jsou tuny závěrečného moralizování, či vyzvedávání pravých amerických hodnot, apod., zde to jede vážně na doraz až do konce :-). Za mě se tak zkrátka jedná o velmi milé překvapení, zábavná, akční, vtipná jízda, jasný palec nahoru.(23.1.2019)

Už jsem se smířil s tím, že Milu Kundis s největší pravděpodobností již nikdy neuvidím v seriózní roli, jako byla precizní Černá labuť. Přesedlala na přímo feministické role, na které jsem zprvu začínal být alergický, naštěstí se objevují výjimky a Spy Who Dumped Me je jednou z nich. Je to typická špionážní ujetina, u níž jsem se ale upřímně několikrát zasmál a dost mě potěšilo, že Amíci zase projednou zavítali do Prahy. Mohli si teda odpustit ironickou narážku na to, že jsme podle nich součástí východního bloku, jinak mi ale nezbývá nic jiného, než chválit. Jedna z mála výtek tkví v samotné Kate McKinnon, jež mi absolutně nesedla a jejímž dílům se budu od teď vyhýbat, i kdybych pro to měl oželet krásnou Milu.(29.10.2018)

Ten film nedává zaboha žádný smysl a má skutečně tolik děr, že mi z toho často šla hlava kolem. Pokud ale vypnete mozek a překousnete divoké kreace Kate McKinnon, tak je to v rámci možností docela fajn zábava, která překvapivě exceluje v nářezových akčních scénách a trochu pokulhává v humoru. Avšak ten je v určitých momentech tak absurdní a mimo, až je vtipný. Mila to má tedy tentokrát za slabší 4*, protože jsem se bavil o poznání více než u tragických Matek na tahu. 7/10(21.8.2018)

Tohle je zřejmě překvapení roku. Od prvních trailerů jsem čekal obyčejnou blbinu, kterou si pustím při nudném večeru a tipl bych ji kolem 55% max, ale jakmile jsem viděl, že se film drží týden po premiéře v červených barvách, tak jsem zbystřil a vyrazil do kina, kde mě zneklidňovalo, že jsem byl jediný chlap, ale už úvodní akční sekvence mi dala najevo, že jsem ve správném sále. Byl jsem opravdu překvapen jaké solidní akční scény režisér servíruje, kamera je perfektní, je to solidní Rko, souboje jsou velmi tvrdé a dynamické a o přestřelkách ani nemluvě. Mila Kunis je k sežrání a její trhlá kolegyně se stará o zábavu a překvapivě jsem se zasmál víc než dost. Chvála patří i záporákovi, ten female vymodelovanéj assasin mi naháněl husí kůži a kdyby měl být ženský Joker, tak tam chci vidět právě ji. Finální scénu si doslova ukradla pro sebe. Film je hodně podobný nedávnému Spy se Stathamem a já se opět bavil královsky. 85%:(30.8.2018)

Mila Kunis a Kate McKinnon jako dvě obyčejné holky, které se octly ve válce špiónů. A je u toho spousta překvapivě solidní akce, ale i humoru, který však nešlape tak, jak by bylo ideální. Kate McKinnon se snaží krást si film pro sebe, bohužel dost často balancuje na hraně trapnosti. S kratší stopáží a sehranější hereckou dvojicí by to mohla být fajn komedie. Takhle je jen průměrná.(15.8.2018)

• - V kavárně, kdy Sebastian (Sam Heughan) zabije člověka v hrnci s fondue, tak je to narážka na film Casino Royale (2006), kde Bond zabije muže v umyvadle. (kellne)

• - Prvotní záběr na Karlův most doprovází píseň „Boty proti lásce“ od Yvonne Přenosilové. (Kejf.)

• - Když hlavní hrdinky přibíhají na hlavní nádraží ve Vídni, velké hodinu ukazují čas 21:57 hodin. Když za chvíli listují jízdním řádem, zjišťují, že za deset minut odjíždí vlak do Prahy v 19:45 hodin. Nehledě na to, že trasy spojů v jízdních řádech jsou nesmyslné – třeba v 19:32 hodin odjíždí osobní vlak do Českých Budějovic (ale podle vyjmenovaných zastávek jen v úseku České Velenice–České Budějovice to odpovídá výpisu spoje spíš z Gmündu), v 19:35 jede rychlík do Ústí nad Labem (ale je to trasa autobusu přes Znojmo a Prahu-Florenc – toho si nevšimnou, byť je tam Praha uvedena) a v 19:40 jede linka Vídeň–Litoměřice, což je nesmysl. A souprava, v níž cestující děvčata do Prahy, by kvůli rozdílnému napětí v troleji dojela nejdále na hranice republiky. (jujec)