Když se u Audrey (Mila Kunis) nečekaně objeví její bývalý přítel s týmem nájemných zabijáků v zádech, obrátí se jí a její nejlepší kamarádce Morgan (Kate McKinnon) život naruby! Proti své vůli se stanou součástí mezinárodního spiknutí a místo poklidného života v Los Angeles je čeká jedna akce za druhou! Musí vyrazit do Evropy a spolu s okouzlujícím, ale podezřelým britským agentem vymyslet plán na záchranu světa. (Magic Box)

Trailer 2

T2

Rozpočet $40miliónovTržby USA $33,562,069Tržby Celosvetovo $75,318,544Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Nesúrodé, urvalé. Mila Kunis začína byť akási ošuntelá. /35%/ ()

EvilPhoEniX

Tohle je zřejmě překvapení roku. Od prvních trailerů jsem čekal obyčejnou blbinu, kterou si pustím při nudném večeru a tipl bych ji kolem 55% max, ale jakmile jsem viděl, že se film drží týden po premiéře v červených barvách, tak jsem zbystřil a vyrazil do kina, kde mě zneklidňovalo, že jsem byl jediný chlap, ale už úvodní akční sekvence mi dala najevo, že jsem ve správném sále. Byl jsem opravdu překvapen jaké solidní akční scény režisér servíruje, kamera je perfektní, je to solidní Rko, souboje jsou velmi tvrdé a dynamické a o přestřelkách ani nemluvě. Mila Kunis je k sežrání a její trhlá kolegyně se stará o zábavu a překvapivě jsem se zasmál víc než dost. Chvála patří i záporákovi, ten female vymodelovanéj assasin mi naháněl husí kůži a kdyby měl být ženský Joker, tak tam chci vidět právě ji. Finální scénu si doslova ukradla pro sebe. Film je hodně podobný nedávnému Spy se Stathamem a já se opět bavil královsky. 85%: ()

Spiker01

Na to, jaká to je konina, mě velice překvapilo, jak tvůrci přistupují k akčním scénám a jak mají pečlivě zvládnutou choreografii. Pořád to samozřejmě není Leitch se Stahelskim a Špion, co odkopl Milu Kunis je primárně komedie, a jak už víme z trailerů, toho nejjednoduššího rázu. U spousty gagů jsem facepalmoval, ovšem několikrát jsem se od srdce zasmál a leckteré fóry přecejenom pobavily (potěšily české lokace a na to navazující hlášky v nesrozumitelné mluvě, viz “Ústí nad Labem”) Navíc mám rád Milu, takže dvojku bych si z fleku dal. McKinnon už o dost méně, ale je tu ještě celkem snesitelná. Neškodné za tři. ()

Malarkey

Běžná americká komedie o dvou blbkách, co se vypraví za akcí do Evropy. Blbej humor, kde to nejlepší, když se neprdí a nezvrací, je, když se snaží přečíst maďarská nebo česká města. Obecně scény v Praze mi přišly nejzábavnější. A to i přesto, že hned z kraje padla hláška, že Východní Evropa je specialista na gotiku. To mi hnulo žlučí, ale Boty proti lásce od Yvonne Přenosilové s pohledem na Pražský hrad to hned zase spravily. Obecně průměr, ale na zaplácnutí času ok. Navíc pro Čecha ta česká část může být poměrně zábavná. ()

MrHlad

Mila Kunis a Kate McKinnon jako dvě obyčejné holky, které se octly ve válce špiónů. A je u toho spousta překvapivě solidní akce, ale i humoru, který však nešlape tak, jak by bylo ideální. Kate McKinnon se snaží krást si film pro sebe, bohužel dost často balancuje na hraně trapnosti. S kratší stopáží a sehranější hereckou dvojicí by to mohla být fajn komedie. Takhle je jen průměrná. ()

• Když hlavní hrdinky přibíhají na hlavní nádraží ve Vídni, velké hodinu ukazují čas 21:57 hodin. Když za chvíli listují jízdním řádem, zjišťují, že za deset minut odjíždí vlak do Prahy v 19:45 hodin. Nehledě na to, že trasy spojů v jízdních řádech jsou nesmyslné – třeba v 19:32 hodin odjíždí osobní vlak do Českých Budějovic (ale podle vyjmenovaných zastávek jen v úseku České Velenice–České Budějovice to odpovídá výpisu spoje spíš z Gmündu), v 19:35 jede rychlík do Ústí nad Labem (ale je to trasa autobusu přes Znojmo a Prahu-Florenc – toho si nevšimnou, byť je tam Praha uvedena) a v 19:40 jede linka Vídeň–Litoměřice, což je nesmysl. A souprava, v níž cestující děvčata do Prahy, by kvůli rozdílnému napětí v troleji dojela nejdále na hranice republiky. (jujec)
  • V 5. minúte v televízii beží seriál Alf (od r. 1986). (figis20)
  • V kavárně, kdy Sebastian (Sam Heughan) zabije člověka v hrnci s fondue, tak je to narážka na film Casino Royale (2006), kde Bond zabije muže v umyvadle. (kellne)

Související novinky

Šestá mise Toma Cruise vládne kinům

Šestá mise Toma Cruise vládne kinům

06.08.2018

Mission: Impossible – Fallout si o svém druhém víkendu připsala z amerických kin 35 milionů z celkem 4,395 lokací, a s přehledem si tak udržela pozici kasovní jedničky, překonat se ji nepovedlo ani…