poster

Blue Planet II (TV seriál)

Dokumentární

Velká Británie, 2017, 6 h 51 min (Minutáž: 7x59 min)

Hrají:

David Attenborough (vyp.)

Producenti:

James Honeyborne
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PanCitron
  *****

  Poté, co minulý rok ohromovala BBC životem na souši, tak letos nám opět dovolila nahlédnout do ohromujícího života pod mořskou hladinou. A že bylo co sledovat. Další série naprosto fascinujících záběrů z živočišné říše. Čím mě však série dostala nejvíce byla asi závěrečná epizoda, která byla pojata jako varování (zpráva) o stavu oceánů. Člověku jen nezbývá doufat, že se něco změní a třeba následující sérii nebude takové pochmurné poselství potřeba.(24.12.2017)

 • Brain32
  *****

  Laťka byla posunuta zase o kus výše. Dokumentů o naší matičce zemi jsem už viděl mnoho, ale na tohle zkrátka nic nemá. Obecně se jedná o nejlepší přírodopisný dokument co jsem kdy viděl. Chytlavé vyprávění, dech-beroucí zvířecí příběhy + neuvěřitelné záběry ve spojení se čtyřmi roky tvrdé práce s tou nejmodernější technikou = vážně silný zážitek nesoucí silné poselství o křehkosti naší modré planety. Klobouk dolů, neumím si už moc dobře představit, kam se to dá ještě posunout.(3.2.2018)

 • Methodix
  *****

  Čo k tomu napísať takým spôsobom, aby som zasa nemusel vyťahovať všetky tie superlatívy? Zrejme sa to bez nich nedá, pretože po druhom pokračovaní Planet Earth, tentokrát prichádza druhé pokračovanie Blue Planet a znova je to absolútne úchvatné predstavenie, s neuveriteľnými zábermi, niekedy až za hranicou ľudských možností. Tento dokument ich však opäť posúva ďalej a prináša niečo nové a doposiaľ nevidené. I keď občas môžte mať pocit, že ste to niekde videli. Nevideli. Inteligentné, poučné a výstražný palec vztýčujúce. Zostáva mi k tomu napísať už len jediné - dúfam, že Davidovi Attenboroughovi vydrží zdravie čo najdlhšie, aby nás ešte ďalej mohol obohacovať o niečo podobné.(22.1.2018)

 • JoSte
  *****

  Naprostá dokonalost. Dechberoucí záběry a objevování nového podmořského světa v té nejvyšší kvalitě s komentářem Davida Attenborougha.(4.12.2017)

 • flanker.27
  *****

  Attenborougha může dorovnat zas jen Attenborough. Díky jeho výběru, podání, odvyprávění, může člověk trnout, zda papuchalk pronikne kordonem chaluh, aby donesl potravu mláděti, smutnit nad velrybou, která odmítá opustit své mrtvé mládě, žasnout nad mazaností chobotnice, která se maskuje před žralokem hromadou škeblí a tak dále. To všechno podáno prostřednictvím úchvatných záběrů a za odborného hlasového doprovodu. Díky tomu vstřebám i ten místy ekologický komentář a pro tento týden ze stravy vynechám své oblíbené delfíní ploutve.(18.12.2017)

 • - Hudba, ktorú počujeme v traileri vznikla spoluprácou skladateľa Hansa Zimmera a anglickej rockovej skupiny, Radiohead. Konkrétne sa jedná o prerobenú skladbu s názvom "Bloom", ktorej pôvodná verzia pochádza z albumu The King Of Limbs od spomínanej skupiny z Abingdonu. (skeptic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace