Modrá planeta - Historie oceánů - Série 2 (2017) (série)

Naše modrá planeta (S02E07)

(epizoda)
  • Česko Naše modrá Země (více)
Velká Británie, 2017, 58 min

Kamera:

Ted Giffords

David Attenborough (vypravěč)

Při natáčení seriálu Modrá planeta dvě jsme prozkoumali všechny hlavní části světových oceánů. Setkali jsme se v nich s podivuhodnými živočichy a objevili nové skutečnosti, které nám pomáhají udělat si lepší představu o tom, jaký je skutečný život pod vodní hladinou. Také jsme ale zjistili, jaký vliv na něj má lidská civilizace. Rovnováha moří a oceánů je dnes ohrožená víc než kdy jindy v historii lidstva. V poslední epizodě našeho seriálu se setkáme s obětavými a moudrými lidmi, kteří se snaží tuto situaci zvrátit. (Česká televize)

Autogram

Posledná epizóda seriálu sa venuje ochrane ocánov a života v nich. Ochrane pred ľuďmi a ich zväčša zhubným pôsobením. Pred nadmerným lovom, hlukom a iným ničením prirodzeného prostredia a pred tymi nešťastnými všadeprítomnými plastami. Tie prenikli už aj do Antarktídy, kam ich prinesú Albatrosy a v dobrej viere nimi nakŕmia svoje mláďatá. Je ale príjemné vidieť aj príklady, že sa ochrana na mnohých miestach darí, ako sa obnovili populácie sleďov pri Nórsku ale vorvaňov pri Srí Lanke. Plný počet za tému aj za tváre ochranárov plné nadšenia pre svoju prácu, aj keď sa nie vždy darí. ()

Beastmaster4

Nejspíše nejstěžejnější díl celé série, odkazující na to, co planetě mi všichni děláme. Každý, kdo obdivujete takové dokumenty, přírodu obecně, všichni se zamyslete nad tím, zda nemůžete pomoci tomu, aby zvířata a naše planeta neumírala. Stačí maličkosti...........já např. nekupuji potraviny a pití v plastových obalech ;) ()