Modrá planeta II (TV seriál)

Blue Planet II

Modrá planéta II

Dokumentární

Velká Británie, 2017, 7 h 41 min (Minutáž: 50–59 min)

James Honeyborne

Komentáře uživatelů k TV seriálu (11)

Attenborougha může dorovnat zas jen Attenborough. Díky jeho výběru, podání, odvyprávění, může člověk trnout, zda papuchalk pronikne kordonem chaluh, aby donesl potravu mláděti, smutnit nad velrybou, která odmítá opustit své mrtvé mládě, žasnout nad mazaností chobotnice, která se maskuje před žralokem hromadou škeblí a tak dále. To všechno podáno prostřednictvím úchvatných záběrů a za odborného hlasového doprovodu. Díky tomu vstřebám i ten místy ekologický komentář a pro tento týden ze stravy vynechám své oblíbené delfíní ploutve.(18.12.2017)

Už ne tak ohromující jako Planet Earth II, ale i tak fantastická podívaná. Možná tohle, budou jednou jediné obrázky přírody, jaká byla a jakou jsme ji zničili :-/ Nové technologie, přináší nové možnosti a záběry jsou jednoduše unikátní :-) Epizoda "Naše modrá planeta" je pak nejspíše nejstěžejnější z celé série. Odkazuje na to, co planetě mi všichni děláme. Každý, kdo obdivujete takové dokumenty a přírodu obecně,i každý logicky a normálně uvažující člověk, všichni se zamyslete nad tím, zda nemůžete pomoci tomu, aby zvířata a naše planeta neumírala. Stačí maličkosti...........já např. nekupuji potraviny a pití v plastových obalech ;) Můžete se něčím přidat, něčím prospět...nebo jen sledovat krásné obrázky, kývat hlavou a na stole mít colu z plastu ;)(18.10.2018)

Poté, co minulý rok ohromovala BBC životem na souši, tak letos nám opět dovolila nahlédnout do ohromujícího života pod mořskou hladinou. A že bylo co sledovat. Další série naprosto fascinujících záběrů z živočišné říše. Čím mě však série dostala nejvíce byla asi závěrečná epizoda, která byla pojata jako varování (zpráva) o stavu oceánů. Člověku jen nezbývá doufat, že se něco změní a třeba následující sérii nebude takové pochmurné poselství potřeba.(24.12.2017)

Topová kvalita...vyprecizované. 88%.(7.11.2018)

Já ani nevím, jestli má cenu k tomu vůbec něco psát, co by bylo nečekané a šokující. Kdybych napsal, že mě to strašně zklamalo a že je to příšerná nekvalitní nuda, nikdo by mi to patrně nevěřil a já bych to stejně nemyslel vážně. I tohle vtipkování mě bolelo. Tedy: BBC. Attenborough. Vizuální lahůdka. Dechberoucí záběry. Fantastická hudba. Neskutečné potěšení z každého úchvatného záběru. Famózní komentář. A jen tak mimochodem je to filmařsky zase o chlup lepší, než předešlé dokumentární velkoprojekty. Jasných 100%, tady prostě není o čem.(20.4.2018)

Naprostá dokonalost. Dechberoucí záběry a objevování nového podmořského světa v té nejvyšší kvalitě s komentářem Davida Attenborougha.(4.12.2017)

Čo k tomu napísať takým spôsobom, aby som zasa nemusel vyťahovať všetky tie superlatívy? Zrejme sa to bez nich nedá, pretože po druhom pokračovaní Planet Earth, tentokrát prichádza druhé pokračovanie Blue Planet a znova je to absolútne úchvatné predstavenie, s neuveriteľnými zábermi, niekedy až za hranicou ľudských možností. Tento dokument ich však opäť posúva ďalej a prináša niečo nové a doposiaľ nevidené. I keď občas môžte mať pocit, že ste to niekde videli. Nevideli. Inteligentné, poučné a výstražný palec vztýčujúce. Zostáva mi k tomu napísať už len jediné - dúfam, že Davidovi Attenboroughovi vydrží zdravie čo najdlhšie, aby nás ešte ďalej mohol obohacovať o niečo podobné.(22.1.2018)

Uno perfecto.(4.1.2018)

Další dokument pod taktovkou Davida Attenborougha, který zkrátka umí. Je hřích nesledovat jednotlivé díly alespoň ve FullHD. Krásné záběry.(9.8.2018)

Laťka byla posunuta zase o kus dále. Dokumentů o naší matičce zemi jsem už viděl mnoho, ale na tohle zkrátka nic nemá. Obecně se jedná o nejlepší přírodopisný dokument co jsem kdy viděl. Chytlavé vyprávění, dech-beroucí zvířecí příběhy + neuvěřitelné záběry ve spojení se čtyřmi roky tvrdé práce s tou nejmodernější technikou = vážně silný zážitek nesoucí silné poselství o křehkosti naší modré planety. Klobouk dolů, neumím si už moc dobře představit, kam se to dá ještě posunout.(3.2.2018)

Výborný zpracování, ve kterým je rozmanitost i realistický pohled co je na planetě důsledkem našeho chování a za co je potřeba bojovat.(2.7.2018)