Reklama

Reklama

Modrá planeta II

(seriál)
Trailer
Dokumentární
Velká Británie, 2017, 7 h 41 min (Minutáž: 50–59 min)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Vydejte se do málo probádaných mořských hlubin v různých zeměpisných pásech, kde žijí podivní živočichové v mnohdy extrémních podmínkách... Vychutnejte si dosud neznámé příběhy z magického světa. Díky pokračování vynikajícího dokumentárního seriálu Modrá planeta se vypravíte na okouzlující dobrodružství do nejkrásnějších, přesto nejméně známých, končin Země – ponoříte se do azurových hlubin tajemných oceánů. Od premiéry původní Modré planety v roce 2001 se úplně změnily naše poznatky o životě pod mořskou hladinou. Tento seriál z prostředí ledových polárních moří i rušných korálových útesů představuje všechny překvapivé nové objevy. Uvidíte zvláštní chobotnice, které číhají u dna jižního oceánu. Obrovskou rybu vyskakující z vln, aby polapila ptáka v letu. A svezete se na hřbetě útočícího žraloka kladivouna. Úžasná a inspirující Modrá planeta II odhaluje nečekaná nová místa, charismatické nové hrdiny i jejich neobvyklé chování. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Attenborougha může dorovnat zas jen Attenborough. Díky jeho výběru, podání, odvyprávění, může člověk trnout, zda papuchalk pronikne kordonem chaluh, aby donesl potravu mláděti, smutnit nad velrybou, která odmítá opustit své mrtvé mládě, žasnout nad mazaností chobotnice, která se maskuje před žralokem hromadou škeblí a tak dále. To všechno podáno prostřednictvím úchvatných záběrů a za odborného hlasového doprovodu. Díky tomu vstřebám i ten místy ekologický komentář a pro tento týden ze stravy vynechám své oblíbené delfíní ploutve. ()

Beastmaster4 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Už ne tak ohromující jako Planet Earth II, ale i tak fantastická podívaná. Možná tohle, budou jednou jediné obrázky přírody, jaká byla a jakou jsme ji zničili :-/ Nové technologie, přináší nové možnosti a záběry jsou jednoduše unikátní :-) Epizoda "Naše modrá planeta" je pak nejspíše nejstěžejnější z celé série. Odkazuje na to, co planetě mi všichni děláme. Každý, kdo obdivujete takové dokumenty a přírodu obecně,i každý logicky a normálně uvažující člověk, všichni se zamyslete nad tím, zda nemůžete pomoci tomu, aby zvířata a naše planeta neumírala. Stačí maličkosti...........já např. nekupuji potraviny a pití v plastových obalech ;) Můžete se něčím přidat, něčím prospět...nebo jen sledovat krásné obrázky, kývat hlavou a na stole mít colu z plastu ;) ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Už původní cyklus Blue Planet byl fascinující výpravou do hlubin oceánu, ovšem stále to byl trochu suchopárný ryze přírodopisný dokument, který navíc v současnosti trpí již na poněkud zastaralou audiovizuální stránku. "Dvojka" je jeho aktualizovanou verzí a obohacuje ten dobrý základ o mnoho dalších vrstev, které na zážitku neskutečně přidávají. Vysoce kvalitní footage je samozřejmost, parádní sound design a snaha o jakýsi scénář malých příběhů z prostředí oceánů zase diváka pořádně napne a "vtáhne do děje". Hudba (nejen) Hanse Zimmera střídající monumentální chorály s dojemnými party zase střídavě vyvolává fascinaci a dojetí. A celé to rámcuje ekologický apel, který zejména v závěrečné epizodě trhá srdce. V závěru každého dílu je přítomen vždy cca 10minutový úsek věnující se natáčení Blue Planet II a tyto "behind the scenes" pasáže mi do určité míry přišly snad ještě zajímavější, jak dokument samotný. Dny, týdny, měsíce či dokonce roky zápalu a odhodlání pro to natočit pár exkluzivních záběrů. Co člověk chroupajíc brambůrky přejde v televizi za pár minut znamenaly pro tvůrce hodiny a hodiny precizního plánování, píle a ve výsledku byla potřeba i notná dávka štěstí. Planet Earth byla sice o kousíček lepší, ale to jen proto, že byla pestřejší. Blue Planet je tematicky užší a kvůli tomu co do prostředí o fous monotónnější, ale i tak se tvůrci snažili footage co nejvíce zatraktivnit a krom hlubin moří a oceánů diváka provedou např. i po pobřeží. BBC produkce a David Attenborough se svým komentářem nemají konkurenci. ()

PanCitron 

všechny recenze uživatele

Poté, co minulý rok ohromovala BBC životem na souši, tak letos nám opět dovolila nahlédnout do ohromujícího života pod mořskou hladinou. A že bylo co sledovat. Další série naprosto fascinujících záběrů z živočišné říše. Čím mě však série dostala nejvíce byla asi závěrečná epizoda, která byla pojata jako varování (zpráva) o stavu oceánů. Člověku jen nezbývá doufat, že se něco změní a třeba následující sérii nebude takové pochmurné poselství potřeba. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Dokumentárny cyklus ktorý podobne ako Planet Earth učaruje. Hrdinovia za kamerou sa vydávajú tam, kde nikto pred nimi a zachytávajú zvieratá a ich zvyky bez obalu a príkras. Blue Planet II je krásnou exkurziou do sveta, ktorý ešte nepoznáme. Drobné záblesky porozumenia, inteligencie u zvierat a ich prínosu pre svetový ekosystém tu vytvárajú manifest pri ktorom sa oplatí zamyslieť. Posledný diel cyklu ukazuje vedcov a výskumníkov s prognózami a dopadmi ľudského elementu na oceány. Po všetkej tej kráse a úžasných scenách čo sme videli je tento diel akýmsi varovným prstom. Attenborough bude pre mňa vždy tým človekom čo ukazuje na staré kolená, že sa to dá aj inak. A že krásy o ktorých nevieme, sú všade okolo nás. Dokonca nás vyzýva kam sa pozerať, aby sme ich docenili. Za použitia modernej techniky je toto cesta, ktorá zanechá emóciu. Obrovská spokojnosť. ()

Galerie (122)

Zajímavosti (3)

  • Hudba, ktorú počujeme v traileri vznikla spoluprácou skladateľa Hansa Zimmera a anglickej rockovej skupiny, Radiohead. Konkrétne sa jedná o prerobenú skladbu s názvom "Bloom", ktorej pôvodná verzia pochádza z albumu The King Of Limbs od spomínanej skupiny z Abingdonu. (skeptic)

Reklama

Reklama