Modrá planeta II (TV seriál)

Blue Planet II

Modrá planéta II

Dokumentární

Velká Británie, 2017, 7 h 41 min (Minutáž: 50–59 min)

James Honeyborne

Nigel Buck

Poté, co minulý rok ohromovala BBC životem na souši, tak letos nám opět dovolila nahlédnout do ohromujícího života pod mořskou hladinou. A že bylo co sledovat. Další série naprosto fascinujících záběrů z živočišné říše. Čím mě však série dostala nejvíce byla asi závěrečná epizoda, která byla pojata jako varování (zpráva) o stavu oceánů. Člověku jen nezbývá doufat, že se něco změní a třeba následující sérii nebude takové pochmurné poselství potřeba.(24.12.2017)

Zatím jsme viděli jen první epizodu, takže to ještě nemůžeme celé kompletně zhodnotit, přesto nás už prvních 50 minut pořádně zatlačilo do komfortního křesla. Ty kamery za miliony korun se absolutně vyplatili a je to vyloženě pastva pro oči, ale to není ten hlavní důvod, proč hodnotíme za 5. Má to poslání, dozvíme se toho spoustu o mořských tvorech, které jsme před tím ani neměli možnost poznat, i když my se ve zvířatech docela vyznáme a poslouchat lahodný a příjemný hlas vypravěče je naopak pastva pro uši. Ale tento dokument je pastva pro nás! Jeden oceán - 100%.(19.5.2019)

Už ne tak ohromující jako Planet Earth II, ale i tak fantastická podívaná. Možná tohle, budou jednou jediné obrázky přírody, jaká byla a jakou jsme ji zničili :-/ Nové technologie, přináší nové možnosti a záběry jsou jednoduše unikátní :-) Epizoda "Naše modrá planeta" je pak nejspíše nejstěžejnější z celé série. Odkazuje na to, co planetě mi všichni děláme. Každý, kdo obdivujete takové dokumenty a přírodu obecně,i každý logicky a normálně uvažující člověk, všichni se zamyslete nad tím, zda nemůžete pomoci tomu, aby zvířata a naše planeta neumírala. Stačí maličkosti...........já např. nekupuji potraviny a pití v plastových obalech ;) Můžete se něčím přidat, něčím prospět...nebo jen sledovat krásné obrázky, kývat hlavou a na stole mít colu z plastu ;)(18.10.2018)

Modrá planeta stále poodhaluje naši vlastní planetu, ale trochu jinak. Nejsem nad mořem, ale pod mořem a snažíme se pochopit nekonečný samostatný svět, který zde existuje. A snad pokud zdravý rozum dá, tak ještě i spousty let bude. Pro mne osobně nikdy však nebylo to "pod mořem" tolik strhující a zajímavé. Ale nic to nemění na geniálnosti a skvělosti tohoto seriálu, který stále splňuje svou část skvěle. I když z mého úhlu pohledu nejsem zrovna o tahouna pro můj vkus.(24.8.2019)

Dokumentárny cyklus ktorý podobne ako Planet Earth učaruje. Hrdinovia za kamerou sa vydávajú tam, kde nikto pred nimi a zachytávajú zvieratá a ich zvyky bez obalu a príkras. Blue Planet II je krásnou exkurziou do sveta, ktorý ešte nepoznáme. Drobné záblesky porozumenia, inteligencie u zvierat a ich prínosu pre svetový ekosystém tu vytvárajú manifest pri ktorom sa oplatí zamyslieť. Posledný diel cyklu ukazuje vedcov a výskumníkov s prognózami a dopadmi ľudského elementu na oceány. Po všetkej tej kráse a úžasných scenách čo sme videli je tento diel akýmsi varovným prstom. Attenborough bude pre mňa vždy tým človekom čo ukazuje na staré kolená, že sa to dá aj inak. A že krásy o ktorých nevieme, sú všade okolo nás. Dokonca nás vyzýva kam sa pozerať, aby sme ich docenili. Za použitia modernej techniky je toto cesta, ktorá zanechá emóciu. Obrovská spokojnosť.(20.7.2020)

• - Hudba, ktorú počujeme v traileri vznikla spoluprácou skladateľa Hansa Zimmera a anglickej rockovej skupiny, Radiohead. Konkrétne sa jedná o prerobenú skladbu s názvom "Bloom", ktorej pôvodná verzia pochádza z albumu The King Of Limbs od spomínanej skupiny z Abingdonu. (skeptic)