Modrá planeta II (TV seriál)

Blue Planet II

Dokumentární

Velká Británie, 2017, 7 h 41 min (Minutáž: 7x59 min)

David Attenborough (vyp.)

James Honeyborne

Já ani nevím, jestli má cenu k tomu vůbec něco psát, co by bylo nečekané a šokující. Kdybych napsal, že mě to strašně zklamalo a že je to příšerná nekvalitní nuda, nikdo by mi to patrně nevěřil a já bych to stejně nemyslel vážně. I tohle vtipkování mě bolelo. Tedy: BBC. Attenborough. Vizuální lahůdka. Dechberoucí záběry. Fantastická hudba. Neskutečné potěšení z každého úchvatného záběru. Famózní komentář. A jen tak mimochodem je to filmařsky zase o chlup lepší, než předešlé dokumentární velkoprojekty. Jasných 100%, tady prostě není o čem.(20.4.2018)

Poté, co minulý rok ohromovala BBC životem na souši, tak letos nám opět dovolila nahlédnout do ohromujícího života pod mořskou hladinou. A že bylo co sledovat. Další série naprosto fascinujících záběrů z živočišné říše. Čím mě však série dostala nejvíce byla asi závěrečná epizoda, která byla pojata jako varování (zpráva) o stavu oceánů. Člověku jen nezbývá doufat, že se něco změní a třeba následující sérii nebude takové pochmurné poselství potřeba.(24.12.2017)

Laťka byla posunuta zase o kus výše. Dokumentů o naší matičce zemi jsem už viděl mnoho, ale na tohle zkrátka nic nemá. Obecně se jedná o nejlepší přírodopisný dokument co jsem kdy viděl. Chytlavé vyprávění, dech-beroucí zvířecí příběhy + neuvěřitelné záběry ve spojení se čtyřmi roky tvrdé práce s tou nejmodernější technikou = vážně silný zážitek nesoucí silné poselství o křehkosti naší modré planety. Klobouk dolů, neumím si už moc dobře představit, kam se to dá ještě posunout.(3.2.2018)

Už ne tak ohromující jako Planet Earth II, ale i tak fantastická podívaná. Možná tohle, budou jednou jediné obrázky přírody, jaká byla a jakou jsme ji zničili :-/ Nové technologie, přináší nové možnosti a záběry jsou jednoduše unikátní :-) Epizoda "Naše modrá planeta" je pak nejspíše nejstěžejnější z celé série. Odkazuje na to, co planetě mi všichni děláme. Každý, kdo obdivujete takové dokumenty a přírodu obecně,i každý logicky a normálně uvažující člověk, všichni se zamyslete nad tím, zda nemůžete pomoci tomu, aby zvířata a naše planeta neumírala. Stačí maličkosti...........já např. nekupuji potraviny a pití v plastových obalech ;) Můžete se něčím přidat, něčím prospět...nebo jen sledovat krásné obrázky, kývat hlavou a na stole mít colu z plastu ;)(18.10.2018)

Čo k tomu napísať takým spôsobom, aby som zasa nemusel vyťahovať všetky tie superlatívy? Zrejme sa to bez nich nedá, pretože po druhom pokračovaní Planet Earth, tentokrát prichádza druhé pokračovanie Blue Planet a znova je to absolútne úchvatné predstavenie, s neuveriteľnými zábermi, niekedy až za hranicou ľudských možností. Tento dokument ich však opäť posúva ďalej a prináša niečo nové a doposiaľ nevidené. I keď občas môžte mať pocit, že ste to niekde videli. Nevideli. Inteligentné, poučné a výstražný palec vztýčujúce. Zostáva mi k tomu napísať už len jediné - dúfam, že Davidovi Attenboroughovi vydrží zdravie čo najdlhšie, aby nás ešte ďalej mohol obohacovať o niečo podobné.(22.1.2018)

• - Hudba, ktorú počujeme v traileri vznikla spoluprácou skladateľa Hansa Zimmera a anglickej rockovej skupiny, Radiohead. Konkrétne sa jedná o prerobenú skladbu s názvom "Bloom", ktorej pôvodná verzia pochádza z albumu The King Of Limbs od spomínanej skupiny z Abingdonu. (skeptic)