Modrá planeta II (TV seriál)

Blue Planet II

Modrá planéta II

Dokumentární

Velká Británie, 2017, 7 h 41 min (Minutáž: 50–59 min)

James Honeyborne

Už ne tak ohromující jako Planet Earth II, ale i tak fantastická podívaná. Možná tohle, budou jednou jediné obrázky přírody, jaká byla a jakou jsme ji zničili :-/ Nové technologie, přináší nové možnosti a záběry jsou jednoduše unikátní :-) Epizoda "Naše modrá planeta" je pak nejspíše nejstěžejnější z celé série. Odkazuje na to, co planetě mi všichni děláme. Každý, kdo obdivujete takové dokumenty a přírodu obecně,i každý logicky a normálně uvažující člověk, všichni se zamyslete nad tím, zda nemůžete pomoci tomu, aby zvířata a naše planeta neumírala. Stačí maličkosti...........já např. nekupuji potraviny a pití v plastových obalech ;) Můžete se něčím přidat, něčím prospět...nebo jen sledovat krásné obrázky, kývat hlavou a na stole mít colu z plastu ;)(18.10.2018)

Zatím jsme viděli jenprvní epizodu, takže to ještě nemůžeme celé kompletně zhodnotit, přesto nás už prvních 50 minut pořádně zatlačilo do komfortního křesla. Ty kamery za miliony korun se absolutně vyplatili a je to vyloženě pastva pro oči, ale to není ten hlavní důvod, proč hodnotíme za 5. Má to poslání, dozvíme se toho spoustu o mořských tvorech, které jsme před tím ani neměli možnost poznat, i když my se ve zvířatech docela vyznáme a poslouchat lahodný a příjemný hlas vypravěče je naopak pastva pro uši. Ale tento dokument je pastva pro nás! Jeden oceán - 100%.(19.5.2019)

Čo k tomu napísať takým spôsobom, aby som zasa nemusel vyťahovať všetky tie superlatívy? Zrejme sa to bez nich nedá, pretože po druhom pokračovaní Planet Earth, tentokrát prichádza druhé pokračovanie Blue Planet a znova je to absolútne úchvatné predstavenie, s neuveriteľnými zábermi, niekedy až za hranicou ľudských možností. Tento dokument ich však opäť posúva ďalej a prináša niečo nové a doposiaľ nevidené. I keď občas môžte mať pocit, že ste to niekde videli. Nevideli. Inteligentné, poučné a výstražný palec vztýčujúce. Zostáva mi k tomu napísať už len jediné - dúfam, že Davidovi Attenboroughovi vydrží zdravie čo najdlhšie, aby nás ešte ďalej mohol obohacovať o niečo podobné.(22.1.2018)

Já ani nevím, jestli má cenu k tomu vůbec něco psát, co by bylo nečekané a šokující. Kdybych napsal, že mě to strašně zklamalo a že je to příšerná nekvalitní nuda, nikdo by mi to patrně nevěřil a já bych to stejně nemyslel vážně. I tohle vtipkování mě bolelo. Tedy: BBC. Attenborough. Vizuální lahůdka. Dechberoucí záběry. Fantastická hudba. Neskutečné potěšení z každého úchvatného záběru. Famózní komentář. A jen tak mimochodem je to filmařsky zase o chlup lepší, než předešlé dokumentární velkoprojekty. Jasných 100%, tady prostě není o čem.(20.4.2018)

Laťka byla posunuta zase o kus dále. Dokumentů o naší matičce zemi jsem už viděl mnoho, ale na tohle zkrátka nic nemá. Obecně se jedná o nejlepší přírodopisný dokument co jsem kdy viděl. Chytlavé vyprávění, dech-beroucí zvířecí příběhy + neuvěřitelné záběry ve spojení se čtyřmi roky tvrdé práce s tou nejmodernější technikou = vážně silný zážitek nesoucí silné poselství o křehkosti naší modré planety. Klobouk dolů, neumím si už moc dobře představit, kam se to dá ještě posunout.(3.2.2018)

• - Hudba, ktorú počujeme v traileri vznikla spoluprácou skladateľa Hansa Zimmera a anglickej rockovej skupiny, Radiohead. Konkrétne sa jedná o prerobenú skladbu s názvom "Bloom", ktorej pôvodná verzia pochádza z albumu The King Of Limbs od spomínanej skupiny z Abingdonu. (skeptic)