• rottencom
  *****

  Jestli se nepletu, tak je to jedna z prvních rolí Jindřicha Plachty - a navíc mě to jako fanouška pražské galerky naprosto dostalo, neboť jsem poprvé ve filmu viděl originál Jedovou chýši - kdo ví, jestli je i v jiném filmu? http://www.youtube.com/watch?v=Zes3m7zVsDg(6.10.2013)

 • Kuny27
  ***

  no, česká klasika, co dodat? kam se na takovéto filmy hrabou americké komedie(31.8.2010)

 • Danny F.
  ****

  No jéje, klasika jak bič. Výstižný koment od Kuny27 80%(27.12.2010)

 • Mylouch
  ****

  Tady Lamače pár let před jeho vrcholnými opusy v éře zvukového filmu brzdila jen potřeba titulkování dialogů, která méně či více ubírá spádu děje, občas zadrhne střihová návaznost. Samozřejmě vadí zjevná nekompletnost, zvyšující se od zastávky v Táboře s blízkostí konce, ale stylizací i výběrem hereckých typů nasadilo toto provedení vysokou laťku pro všechny následující pokusy, přičemž Steklého verze by určitě bez nepokrytého kopírování (prolínačka ne-/obrazu mocnáře ad.) Lamače (+Trnky a Lady) měla daleko těžší pozici. Noll, Nedošínská, Kysilková jako herecké hvězdy světových kvalit, lokace staré Prahy, kamera O.Heller. Bez uzardění i dnes divácké 4*(6.3.2013)

 • kaylin
  ****

  Nikdy jsem tuhle němou verzi neviděl, a tak jsem byl docela zvědavý, jak se to povedlo. A musím uznat, že tenhle první díl, který má něco okolo půl hodiny, se Karlovi Lamačovi povedl. Vtipy se zde neztrácí, a to i přesto, že většina jich je primárně podána v mezititulcích. Karel Noll se pro tu roli narodil.(27.12.2014)

 • - Seriál inspiroval zvukový remake (1931): Dobrý voják Švejk. (NinadeL)

 • - Film bol cenzúrou zakázaný. Bol uvoľnený až po početných úpravách, ktorým okrem iného padla za obeť aj postava feldkuráta Katza. (Raccoon.city)

 • - Poslední němé pokračování Švejk v civilu (1927) existuje samostatně. (NinadeL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace