Nikdy jsem tuhle němou verzi neviděl, a tak jsem byl docela zvědavý, jak se to povedlo. A musím uznat, že tenhle první díl, který má něco okolo půl hodiny, se Karlovi Lamačovi povedl. Vtipy se zde neztrácí, a to i přesto, že většina jich je primárně podána v mezititulcích. Karel Noll se pro tu roli narodil.(27.12.2014)

No jéje, klasika jak bič. Výstižný koment od Kuny27 80%(27.12.2010)

Je az s podivem, kolika scenami se inspirovali tvurci Svejka s R.Hrusinkym. Je jich skutecne velike mnozstvi a jsou temer totozne. Nemy film neni tak jednoduche sledovat, kdzy jeste znate dej a vite, co bude nasledovat. Diky nememu filmu jsou ty nejlepsi hlasky na titulcich a tak o ne neprijdete a pobavite se u nich. S Karlem Nollem mam trosku problem. Ja a myslim, ze nejen ja. Ta postava se pitvori jinym zpusobem, spis mimickymi pohyby, nez R.Hrusinsky. A v tom je nejvetsi rozdil. To je ale rozdil, ktery neni nezanedbatelny a tezko se s tim smirujete. To je nejvetsi prekazka.(13.12.2017)

Tady Lamače pár let před jeho vrcholnými opusy v éře zvukového filmu brzdila jen potřeba titulkování dialogů, která méně či více ubírá spádu děje, občas zadrhne střihová návaznost. Samozřejmě vadí zjevná nekompletnost, zvyšující se od zastávky v Táboře s blízkostí konce, ale stylizací i výběrem hereckých typů nasadilo toto provedení vysokou laťku pro všechny následující pokusy, přičemž Steklého verze by určitě bez nepokrytého kopírování (prolínačka ne-/obrazu mocnáře ad.) Lamače (+Trnky a Lady) měla daleko těžší pozici. Noll, Nedošínská, Kysilková jako herecké hvězdy světových kvalit, lokace staré Prahy, kamera O.Heller. Bez uzardění i dnes divácké 4*(6.3.2013)

Jestli se nepletu, tak je to jedna z prvních rolí Jindřicha Plachty - a navíc mě to jako fanouška pražské galerky naprosto dostalo, neboť jsem poprvé ve filmu viděl originál Jedovou chýši - kdo ví, jestli je i v jiném filmu? http://www.youtube.com/watch?v=Zes3m7zVsDg(6.10.2013)