Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit, a po němž se po zániku parku slehla zem. Na Isla Nublar jim však nehrozí jenom sežrání, zašlápnutí či spálení tekoucí lávou. Hned po příjezdu se stanou očitými svědky a nedobrovolnými aktéry falešné hry, která v konečném důsledku může změnit život na celé planetě a vrátit ho o pár miliónů let zpátky. (CinemArt)

TwoFace

Druhý díl Jurského světa je vizuálně super, obsahově však mnohem horší. První polovina na ostrově je sice efektní, ale přišla mi velmi odbytá a nevyužila svého potenciálu. Jeff Goldblum se ve filmu jen mihne, což je vážně velká škoda. Druhá polovina zaujme svou hororovější atmosférou, během ní jsem se však začal nudit a těšil se až bude konec. Což je u filmu s dinosaury zásadní problém. Hlavním dinosaurem-záporákem je opět hybrid T-Rexe a raptora, ale ještě jednou zmutovaný raptorem. Koncept uměle vytvořeného a geneticky modifikovaného dinosaura byl zajímavý v jedničce, ve dvojce už působí dost líně a bečkově. ()

Dunadan

Jurassic World: The Last Jedi 2! A nie, nie som fanúšik Epizódy VIII. Druhý Jurský svet síce má super vizuál, niekoľko cool momentov a prvá polovica dokázala pekne navnadiť, scenár je však oveľa dementnejší než by bolo zdravé, čo z výsledného dojmu výrazne uberá. Bayonu som si celkom obľúbil, no toto jednoducho nevyšlo. S prižmúrenými očami za 6/10. ()

Mr.curry

Scénky na ostrově byly snad nejlepší filmovou půlhodinou tohoto roku, bez nich o hvězdu méně. Zbytek děje už byl poněkud předvídatelný, závěrečná lekačka lekavá, malá slečna Lockwood chudák, a doufám, že případný třetí díl nezačne s Blue pobíhající po městě. ()

Martinius

3* s odrenymi usami a najma ocami. topi sa to v stereotypoch a klise, nametovo a scenaristicky je to uplne fiasko. plusom je, ze dinosaury povinne vyzeraju dobre, detska protagonistka je konecne prijatelna a zopar scen je dokonca dobrych (predator lovi v detskej izbe). ()

M.E.K.Y

Další pokračování dinosauří dynastie si vzhledem k finančně i kvalitativně povedenému Jurskému světu na sebe upletlo bič. Namlsaný divák očekával minimálně stejně zábavnou podívanou jako minule, ale to se bohužel nenaplnilo. Pořád je to převážně dynamická jízda s perfektním vizuálem, který J. A. Bayona prostě umí, některé scény jsou díky dokonalé kompozici obrazu a zvuku velkolepé a někdy až s hororovými prvky. Ostatně, s nekonečným finančním polštářem se očekával vizuál filmu na špičkové úrovni. Ale na to, jaký kult pro fanoušky tato sága představuje je to prostě málo. Největším problémem je předvídatelný, mnohokrát již přefiltrovaný scénář. Úvodní 5-ti minutové intro je zajímavé, stejně jako scény z ostrova. Nicméně jakmile se děj filmu přesune do civilizace, poutavost se postupně vytrácí a opakuje se pouze hra „kočky s myší“. Chris Pratt občas sice prohodí nějaký vtípek, některá scéna může i dojímat, ale je jich jako šafránu. Zpočátku jsem ocenil i některé scény jako poctu předchozím dílům, ale ty už film nevytrhnou. Závěr? Další pokračování Jurského světa již pozvolna ztrácí dech. Je to sice stále akční rež a skoro to nenudí, čili jako letní blockbuster do kina zřejmě ideální, ale jste-li věrný fanoušek dinosauří dynastie, chcete rozhodně víc. ()

JM87

Ale jó :) Já se celkem bavil. Jurskej park mám rád odmalička a jsem rád, že doteď vyloženě nevznikl žádnej průserovej díl. Pátej film se zase trošku posunul... někomu to může vyhovovat, někomu ne. Mě to neurazilo, ani nenadchlo. Na druhou stranu ani tady už toho nejde tolik vymyslet. Cameo Goldbluma potěšilo, jen nemusel mlet takový sračky. Šestej díl by už mohl být ale trochu průser, pokud to nepošéfujou. Tady už to bylo nahraně. ()

Brylin

Dějově velmi slabá příprava dalšího dílu série, obalená nezáživnými a nadbytečnými vedlejšími zápletkami. Zdařilé byly pouze výkony dinosaurů. Za dokonalé počítačové oživení těhle druhohorních potvor přidávám jednu hvězdu navíc. Celkově tedy slabé tři. ()

xxxvodnikxxx

Pokud vám chybí spojlery z předchozích dílů, úplně se toho nebojte, jinak film průměr, ale efekty fajn, příběhově ok, jen prostě nevím, je vidět klasicky využití fenoménu jurského parku a taky je to klasickej akčák nad kterým nesmíte přemýšlet ()

Illy

Sice vzato přes kopírák, ale vidět dinosaury vesele požírající lidi ...a pokud je to takhle dobře natočené.. to je zábava vždycky. ()

Flopik

Jurský Svet z roku 2015 bol parádny film a stal sa jedným mojich najobľúbenejších.Čo sa týka pokračovania tak už podľa trailerov bola vidno že sa to bude uberať iným smerom. Myslím že toto rozhodnutie nebolo zrovna najšťastnejšie aj keď nápad to nebol zlý , je to niečo úplne nové. Herci samozrejme opäť výborný, po trikovej stránke skvelé a hudba výborná.Avšak čo sa deju týka predsa len ostrov je lákavejší ako naháňačky s dinosaurom v dome. Prvá polovica filmu výborná , tá druhá horšia avšak stále som sa bavil. Celkom vtipné , chémia medzi hlavnými postavami je výborná. Dúfam že 3 bude pretože Dinosaury ma stále bavia . ()

rsimonyi

Za mě spokojenost. Již je to pátý díl a bavil mě. Sice jsou to vlastně dva filmy v jednom, ale za mě dobrý. Doufám, že v šestém díle se sejdou všichni zajímaví přeživší z obou sériií dohromady, porazí INGEN a lidé i dinosauři si budou žít spokojeně až do smrti :-) ()

cskomando

Tohle není Jurský svět, ale svět lidí. Neočekávané zklamání, které přišlo po prvních cca 30-40minutách, kdy jsme se dočkali Zániku říše a od té doby, si můžete o celém Jurském Parku i světě dinosaurů nechat zdát. Nicméně kombinace lidí a dinosaurů na závěr filmu může působit jako zajímavým lákadlem pro další díl, otázkou je kdo se ho chopí a jaké bude dějové provedení, jelikož CGI efekty jsou zde samozřejmostí. ()

majec4

Na zaciatok sa priznam, ze som cakal vacsi "prusvih". Na ostrove to bola taka klasika. V dome to bolo o cosi hororovejsie. Niektore sceny s dinosaurami boli fakt vtipne. Celkovo bolo vo filme viacero usmevnych momentov. Ako celok to je ale urcite slabsie ako predchadzajuci film. Napriek tomu som sa celkom kvalitne zabavil a tesim sa na zaverecnu cast trilogie. Ja chcem viac filmov s velkymi plazmi. ()

M1k9

Ou maj gad, to byla jízda! Již po 50 minutách odpracováno. Další část filmu byla cool nádstavba, něco co jsme zatím opravdu neviděli. Někomu to určitě nesedne, ale u všech to vyvolá překvapené reakce. Celková suma akce je neskutečná. Dvojitá porce přinejmenším. Ikonické scény nechybí. Čeho se však bojím je pokračování. To bude nejspíš už klasické béčko. 9/10 ()

petikacka

Pořád jsou to sqělí dinosauři a dobrý příběh...Zase jiný, ale pořád dobrý...Jediné co mi to kazí je ta zrzavá kráva která se tam vůbec nehodí a leze mi na nervy už od minule...Za mě 85% ()

Gulde

Za mě docela nečekaný směřování. První půlka taková ta klasika, druhá půlka snad až hororová a závěr překvapivej. Jen mám takovej pocit, že následující díl už bude spíše slátanina. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (více)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (více)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá