Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit, a po němž se po zániku parku slehla zem. Na Isla Nublar jim však nehrozí jenom sežrání, zašlápnutí či spálení tekoucí lávou. Hned po příjezdu se stanou očitými svědky a nedobrovolnými aktéry falešné hry, která v konečném důsledku může změnit život na celé planetě a vrátit ho o pár miliónů let zpátky. (CinemArt)

korbitch22

Za celej svůj filmovej život jsem ještě nikdy neviděl větší sračku. Prvních dvacet minut je docela fajn, příběh navazuje tam, kde předchozí díl končí. Předchozí, stupidní, ale ovšem velice zábavný a ctící jistá pravidla Jurského světa a věřte mi, že Bryce Dallas Howard utíkající na jehlách před T-Rexem vám nyní bude připadat jako veselý neduh scénáristů čtvrtého dílu. Těch pár scén jako vysvětlení ochočení raptorů, nebo poslední scéna s obřím hovadem co jde ve vlně po surfařích nezabrání tomu, aby ta scénáristická žumpa odehrávající se 115 minut byla nečím jiným, než opovržení hodným zprzněním všeho, co kdysi Spielberg dokázal a to ho jako režiséra nijak zvlášť neuznávám a můj nejoblíbenější díl je všemi trhaná trojka. Těšim se na další díly Sharknada a nebo dalšího tří, nebo třeba osmihlavého žraloka. Tam ty sračky tvůrci dělaj aspoň z prdele a stojí to setinu tohodle debilního bordelu, co se opovažuje brát vážně a stál roční rozpočet deseti afrických států na rok. Nemám ani blbou náladu, ani nejsem ožralej nebo ospalej, ale jak tomuhle můžete dát víc než 1* nepochopím. Nadávám poslední dobou na všechny digitální mrdky přes DC po Marvel konče druhořadejma debilitama jako Transformes 4 až 5, ale smíchat Jurský svět s komorním anglickým dramatem, říznutým béčkovým hororem a detektivním thrillerem ve stylu Hercula Poirota je už i na mě silný kafe. Předchozí díl svým masochistickým způsobem miluju a rád se na něj jednou za rok podívám, stejně jako na předchozí díly, ale tahle monumentální debilita zcela rozbila veškeré mé přesvědčení, že nic stupidnějšího v životě už vidět nemůžu. Viděl jsem to právě teď....Indominus Raptorus nebo co to kurva bylus do hajzlus jako really? Adept na nejkretéštější pokračování v dějinách filmu. Ve světle týhle žumpy jsou pátý Die Hard a druhý Den nezávislosti naprosto famózními béčky. Jestli s tímhle Spielberg souhlasil, už nevěřím absolutně ničemu. Lobotomie. 15%. ()

Marze

Prolog je poněkud řvavý. Až jsem si přál, aby dinosauři zašlapali bezvýraznou partu do země. Sbírka frází o matce přírodě a neúprosném času by se dala sado vystřihnout. Padouši jsou béčkového typu. Vše zachraňují pravěcí tvorové. Škoda že mají tak slabý vypravěčský obal. ()

classic

V už konkrétne piatom pokračovaní filmovej série o prehistorických DINOSAUROCH sa našťastie vymenila stolička režiséra, že predchádzajúceho Colina Trevorrowa, ktorý pred tromi rokmi nakrútil obrovitánsky komerčný hit, že som si ho taktiež vtedy pozrel v kine, a pritom som nebol bohvieako nadšený, očakával som, že príchod Španiela Bayonu zmení trochu môj postoj k danému sortimentu, a veru, sa tak aj stalo. On je zaujímavý režisér, od ktorého som dávnejšie v kine zhliadol čisto rýdzu záležitosť SIROTINEC, čiže dokáže sprostredkovať hotovú „infarktovú atmosféru” , z ktorej je veľká pravdepodobnosť, že dotyčnému jedincovi sa poriadne našponujú nervy, zvýši sa adrenalín v krvi, a nedaj Bože, že zástava srdca hrozí. _ Dievčina, ktorá sedela vedľa mňa, sa celý čas dobre bavila, len bohužiaľ, ísť na takúto projekciu s potenciálnym epileptickým záchvatom, nie je najlepší nápad..._ Vizionársky ŠTEFAN SPIELBERG už pred 25. rokmi, pomocou špičkových technológii, oživil po prvýkrát týchto veľjašterov, a tí sa chovajú presne tak, ako pred miliónmi liet, keď pud sebazáchovy majú vštepený odjakživa, a tak človek im vyhovuje, ako skvelá lahôdka pod zub... Neviem, či je extra dobrý nápad umiestniť človeka z podčeľade hominini patriacej do čeľade hominidi a týchto suchozemských stavovcov = VEDĽA SEBA, pretože to nikdy neveští nič dobrého, a tobôž sa nikdy nemohli stretnúť zoči-voči. _ Prejdem k filmu _ Postavy - nezaujímavé, ani tie hlavné, t.j. dcéra Rona Howarda, Bryce Dallas, ba ani už „osvedčený” Chris Pratt, síce dávajú zo seba maximum, čiže sopliaci si prídu na svoje, nedospelým to stačí, a dospelým to nestačí. V úvode na ostrove Isla Nublar si tvorcovia ihneď vytasili ESO z rukáva, lebo táto sekvencia má veľkú dynamiku, akčnosť a sviežosť. Kulminuje tu sopka, ktorá čoskoro VYBUCHNE. Sem prichádzajú „starí-známi” , aby zachránili tieto prehistorické plazy, a sledovať, ako všetci padajú z útesu do mora, je samotný vrchol filmu, ktorý už nič neprekoná, aj keď si španielsky režisér prichystal niekoľko tromfov, tak tie nie sú až také strhujúce, ako líčim predtým. Vyzdvihujem aj to, že postavy sú oklamané, pretože transport so zachránenými dinosaurami je určený v prvom rade na speňaženie, kolosálny BIZNIS, keď v nákladných autách mieria do gigantickej rezidencie, pod zem, kde „finančným žralokom” bude prezentovaná D.R.A.Ž.B.A. , ktorá sa čochvíľa vymkne spod kontroly. Tu sme zase moc dlho, stále sa tu niečo deje, a k tomu je samotný záver otvorený, keď pôjde do tuhého !!! _ BAYONA sa pozoruhodným spôsobom popasoval s náročnou látkou, lebo technická stránka filmu je na veľmi vysokej úrovni, len s postavami je to trošku horšie. Je to prehnaný, vizuálny, komerčný snímok, určený najmä nenáročnému publiku, ktoré v sále prevažovalo, inak je to vlastne čoraz brutálnejší projekt ziskuchtivých producentov, ktorí sa stále predháňajú, kam až siahajú naše možnosti ? S pôvodným Jurským parkom nemá tento film takmer nič spoločné, okrem krátkeho vstupu Jeffa Goldbluma. PS : V prípade ďalšieho pokračovania, čo asi aj bude, som vskutku zvedavý, ako si scenáristi poradia s koncom, kde vážne hrozilo, že si nás podmania, vošli medzi nás, lebo tá malá dievčina ich vypustila do prírody... () (méně) (více)

Scalpelexis

Zánik Jurského Parku v přímém přenosu. Hloupější scénář už vymyslet nejde. Konečné rozhodnutí jedné z postav, aby se mohl natočit poslední díl, je jeden z největších filmových nesmyslů posledního milénia. Zmutujte prosím velociraptora se záchodem, ať se může konečně umět i spláchnout. ()

Oktavianus

Naprosto průměrný a ve své existenci zbytečný film. Proč vznikl? Aby si producenti namastili kapsu? To sice je důvod vzniku mnoha snímků, ale nedávají to alespoň tak okatě najevo. A taky mi není moc jasná souvislost s Jurským parkem, respektive Jurským světem. Už pomalu s nimi tenhle film neměl společného ani dinosaury: ta snaha předvést v každém díle dokonalejšího a děsivějšího zabijáka je směšná, tenhleten rádoby nejděsivější mutant Indoraptor stojí za vyližprdel, to i ten Indominius Rex z předchozího dílu byl lepší. Ale i tak je to pitomost: zlatí tyranosauři a raptoři. Další zoufalá chyba byla přenést dinosaury z tropického ostrova na pevninu, ještě k tomu do pomalu viktoriánského domu, kde je v podzemí obří laboratoř a klece na dinosaury, ovšem pán domu o tom nic neví, i když mu přímo pod barákem bydlí takovejch lidí a zvířat... no to jistě.Samozřejmě, na film se kouká velmi dobře, pravěké a zmutované potvory jsou počítačem i dalšími triky vymodelovány hrozně hezky, děj frčí, není to nuda, Chris Pratt i Bryce Dallas Howardová jsou fajn postavy a celkem jim to spolu ladí... Jenže přes to všechno film jaksi zapomněl být Jurským parkem nebo i světem. To, co se mi tak moc líbilo v původním filmu a co jsem trochu nacházel u předchozího dílu, v Zániku říše není ani náhodou. Ta radost, hravost, blbnutí při vytváření fantastických světů - a miliony dolarů to vydělalo jakoby mimoděk. Zánik říše je čistá kalkulace a nic víc. Úplně zbytečný film. ()

Stanislaus

Fanouškem Jurského parku jsem již od jeho prvního zhlédnutí před x-lety, tudíž jsem bral návrat obřích ještěrů v podobě nové trilogie jako skvělý a svěží nápad. První Jurský svět se mi velmi líbil! Druhý díl si u mě při prvním zhlédnutí nezískal tak velké sympatie jako jeho předchůdce, nicméně po druhé projekci jsem filmu přišel více na chuť. (MOŽNÉ SPOILERY!) Po technické stránce jde o řemeslně odvedenou a kvalitní práci, což se u této značky předpokládá. Zaujala mě morální rovina filmu, zaobírající se tím, jestli mají uměle vytvoření dinosauři právo žít, nebo by měli podruhé(!) vyhynout. Zatímco první polovina filmu vrací diváka do parku, kde se mi líbil nápad s vybuchujícím ostrovem - scéna s útěkem dinosaurů a aktérů před erupcí sopky neměla vážně chybu a záběr na sténajícího brachiosaura, který zůstal na umírajícím ostrově, beru jako jeden z nejmocnějších momentů v rámci celé série - tak druhá polovina sází zejména na stísněné prostory velkého domu, který se v jeden nešikovný moment mění v jatka. První Jurský svět měl Indomina Rexa, druhý díl nám představil Indoraptora, jehož přítomnost se postarala o pár atmosféricky děsivých momentů (za scénu v pokoji Maisie by se nemusel stydět žádný horor, přičemž divák cítil závan režisérova předchozího filmu Sirotčinec). Celkově se mi líbily sekvence s příchodem dinosaurů na scénu - viz úvod s mososaurem a T-Rexem. Potěšilo mě i drobné cameo Jeffa Goldbluma, který ve filmu zastával onu moralizující funkci. Jak už jsem zmínil, měl jsem po první projekci ze Zániku říše smíšené pocity, nicméně po druhém zhlédnutí dávám filmu slabší čtyři hvězdičky. ()

Flego

Grandiózna hudba klincuje diváka ku kreslu oveľa viac ako scenáristické excesy vyrátané na efekt s príznakmi silnej debility. Príbeh je logickým vyústením jednotky a prípravou na opulentnejšiu trojku, čo mi nevadí, azda len by som v efektoch a efektných scénach udržal rozum na uzde, resp. v hlave a nie v papuliach dinosaurov. ()

BMW12

No je to zklamání, tohle pokračování mě moc nebavilo. Je to vinou asi především špatného scénáře, ten příběh moc nezaujal. V závěru to už alespoň bylo trošku napínavé, ale i tak... Uvidíme co přinese Jurský svět 3. ()

anais

Je fajn, že se příběh dostal do jiného prostředí, a že se konečně rozhodli posunout mytologii někam dál než první film před čtvrt stoletím. A taky je skvělé, že to konečně dostal do ruky někdo s výraznějším autorským rukopisem. Spielbergovská první půlka se proto mísí se španělským pohádkoidním hororem druhé půlky, a je to vlastně celkem nečekané a osvěžující. A poprvé jsem u této série zvědav na pokračování. Protože to asi nezačne na opuštěném ostrově... ()

rikitiki

Hlavně se neptat: „Proč?“ Proč vůbec letěli na ten ostrov, proč je pak rovnou nezastřelili, proč se aukce musí uskutečnit v daném termínu, proč vůbec někdo přišel na tak blbý a nespolehlivý způsob využití pravěkých ještěrů….. ? Prostě se neptat, pustit všechny dotazy z hlavy a užívat si podívané. Protože je se na co dívat. Záběry veleještěrů padajících z útesu, smutné loučení ve zkázonosném popelu, kostra veleještěra, které žhnoucí magma dodá zdání pohybu. Efektní podívaná plná nápadů pro mě přebila slabodušší scénář. Velkolepé obrazy se zaryjí pod kůži a i to je jeden z důvodů, proč se dívat na filmy. SHRNUTÍ: Na domácí mazlíčky je třeba dávat bacha! ()

Pítrs85 odpad!

Je skoro až neuvěřitelný, jak v případě těchto filmů platí jasná přímá úměra- čím víc dinosaurů, tím větší pičovina, taková, jakou (jurskej) svět ještě neviděl. ()

GigaPudding

Když se film o dinosaurech zdá pitomej i desetiletým dětem, co mají rádi zvířata a dinosaury, tak asi tvůrci dělali něco špatně. Nechce se nám věřit, že scénář napsal dospělej člověk. :D ()

Hurley

Jednozáběrovej útěk z velký křeččí koule? Super. Animatronická dinosauří transfůze? Paráda. Prehistorický příšery na strašidelným panství? Sem s tím! Když ale člověk odhlídne od pár dobře vypiplanejch sekvencí a koukne se na celej obrázek, v hlavě mu ze všeho nejvíc utkví spíš ty digitální orgie ohnivejch chrchlů, blbě obšlahnutá zápletka Ztracenýho světa, karikaturní zloduši a charakterovej vývoj hlavních postav na úrovni toho, že Bryce Dallas Howard před dinosaurama tentokrát už teda neutíká v lodičkách. víc » ()

HellFire

Ten nejhorší druh filmu. Natočený jen pro to, aby vydělal peníze všem zúčastněným. Nudný až na dřeň a předvídatelný v každém ohledu. Chudák režisér se stal studiovou loutkou, jeho rukopis v tom budete hledat marně. Čichám z toho přístup ala nové Star Wars. P.S. Toho otravného ňoumu, co hrál comic relief bych nechal zabít hned na začátku. ()

SOLOM.

Každý kdo mě zná, nebo četl nějakou z mých recenzí na původní trilogii Jurského parku či první Jurský svět ví, že na těchto filmech docela „ulítávám“ a mám je ve velké oblibě. Ani nemůžu uvěřit, že je tomu už pětadvacet let, co Spielberg natočil vynikající a přelomový Jurský park. A to prosím s mnohem menším rozpočtem, než tomu bylo u tohoto kousku. Jako malý jsem miloval nejrůznější knížky o dinosaurech a tak jsem si je mohl po výborné Cestě do pravěku vychutnat i v hollywoodském kabátku. A dodnes ho řadím mezi nejlepší filmy, které jsem dosud viděl. Jurský svět: Zánik říše se v našich kinech objevil již nějaký ten měsíc zpátky, ale já se k němu dostal až nyní. A to z jediného důvodu, měl jsem docela obavy, že tentokrát už to tak vynikající podívaná nebude. Navíc nám tvůrci slibovali návrat jedné z důležitých postav a toho jsme se sice dočkali, jenže Ian Malcolm (Jeff Goldblum) tu hraje druhé housle a na obrazovce se moc dlouho neohřeje. Což bylo první obrovské zklamání, které jsem u tohoto filmu zaznamenal. A bohužel nebylo jediným! Návrat na ostrov byl opravdu skvostný a to nejen scénou s Mosasaurusem, ale i první krůčky po ovládnutí ostrova dinosaury. Opět zde nechybí zástup prehistorických býložravců ani masožravců, nádherná příroda a samozřejmě ani pořádná akce. Výbuch sopky a útěk před lávou byl vcelku zdařilý i pěkně natočený. Dokonce záběr na osamoceného dinosaura, kterého záhy pohltí dým a láva při odjezdu lodi jistě nejednomu vžene slzy do očí – jo na emocích se nešetřilo. Tedy hlavně v první polovině filmu, která byla opravdu dobrá. Jenže záhy přišla na řadu druhá polovina a tady už jsem tak spokojený rozhodně nebyl. Exotický ostrov vystřídá honosný dům a podzemní laboratoře + připravené klece pro dinosaury. No a temná stránka příběhu vyplouvá nehezky na povrch. Staneme se svědky aukce dinosaurů (její závěr byl asi tím nejlepším v druhé půlce), souboje zbrusu nového a geneticky upraveného raptora s Blue a až „pohádkového“ závěru, který nám chce ukázat, že tento příběh prostě jen tak neskončí. Jenže společně s tím vším přišli na řadu i nelogické kopance a poněkud přehnaná tvůrčí představivost, která mi lezla místy trochu na nervy. Byla to jasná snaha vydělat na původní myšlence co nejvíc peněz (což se jim mimochodem opravdu povedlo), ale co se týká celkové kvality, tak ta šla poněkud do ústraní a ač to říkám nerad, tento film se mi z celé „série“ líbí asi nejmíň. 60% ()

TheEvilTwin

Začátek a střed filmu měl skvělé tempo a spolu s vizuálem dinosaurů (ktery je prostě skvělý, stejně jako v prvním díle) to mělo náběh na filmový orgasmus, bohužel v druhé půlce to ztrácelo mou pozornost a nějak se celé budování atmosféry "záchrany dinosaurů" zhroutilo, velká škoda, nakonec 3,5/5 ()

eraserhead666

Přesně takové to, když do něčeho vrazíte mnohem více peněz jen aby to bylo horší, plošší a méně zábavné než to, co se vám dříve povedlo za méně peněz. Díky alespoň za B. D. Howard a Daniellu Pineda. ()

ARI50

Jsem spokojený dinosaury mám rád ale kdyby byl celý film na ostrově určitě bych měl větší radost jak toto. Pokud někdy vznikne třetí díl co bude ? budeme vodit dinosaury na vodítku? Mělo by to napořád zůstat na ostrově neříkám že nápad byl špatný ale atmosféra ostrova je přeci jenom jiná. Herci spokojenost jako dřív, triky velká spokojenost. Jen doufám že tímhle jurský svět nekončí. ()

Necrotongue

Předchozímu dílu jsem udělil dvě hvězdičky, takže jsem vzhledem k ději musel jít logicky níž. Ještě pořád si dobře pamatuju, jak na mě svého času zapůsobil Jurský park, jasně, dnes už to nemůže být "něco nového", ale nechápu, proč nemůže někdo napsat pořádný scénář, aby měl příběh alespoň nějakou vnitřní logiku a napětí. Takhle jsem musel víc než dvě hodiny znuděně čekat, až se ukáže, že jsou "good guys" tradičně nesmrtelní a zlo bude po zásluze potrestáno. Hvězdička za pěkné dinosaury, ale jinak... ()

evapetra

Naprostá blbina. Když už nikoho neohromí vidět ve filmu dinosaury jako živé, je třeba ohromit více dinosaury a nechat sežrat více zlých lidí. Zápletka podobná jako v minulých dílech. To začíná unavovat, zvlášť, když film trvá více než dvě hodiny. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (více)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (více)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá