Batman: Gotham by Gaslight

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2018, 78 min

Sam Liu

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Mike Mignola (komiks)

James Krieg

Sam Liu

Nebýt nešťastného scenáristického rozhodnutí, které v samém závěru posílá odkaz všeho netopýřího někam do stoky (a mimo jiné se tak definitivně odklání od už tak dost odlišné předlohy), nechal bych se mou milovanou viktoriánskou atmosférou, byť zde ne zcela vytěženou, dostatečně pohltit. Poslední dvacetiminutovka mi ale dosavadní dojmy šmahem splachuje a celé kouzlo plynových lamp tak až krutě rychle zháší.(27.2.2018)

Výborný. Nemůžu se zbavit značně vlhkých představ, co by s tím aka s hranou verzí s živými herci udělal Christopher Nolan. Temná je dobrá! P.S. Kurňa, ať už Marvel konečně pořádně rozjede svoji animovanou odnož (povede se to s Moralesovým Spideym v zimě?) a natočí jako odpověď 1602!(17.3.2018)

Ambiciózní nápad a rozhodně zajímavé vytržení od provařené komiksové kontinuity. Jsem však ovšem ovlivněn mnoha předchozími a lepšími animáky (dokonce i od stejného režiséra) a možná je to tím, že jsem poslední dobou koukal na dostatečné množství áčkových animáků z kin a tahle levná animace mi zkrátka nesedla, ačkoliv mi nikdy dřív nevadila, takže to může být souhrou okolností. Důležitější ale je, že zápletka nakonec není tak zajímavá a samotná postava viktoriánského Batmana to u mě nad 3 hvězdy nevyzdvihla. Příště ale i tak budu u toho.(1.3.2018)

Batman a jack rozparovač ? Skutočne zaujímavá kombinácie a aj temne londýnske prostredie k tomu sadlo. Pekný animák, ale pre ešte lepší zážitok mi tu chýba pútavejšia atmosféra. 75% - 4*(25.2.2018)

Atmosferická pecka z viktoriánskeho Gothamu s prekvapivým skvelo napísaným rozuzlením. Len prečo v tých animovaných filmoch nikdy nepoužívajú klasické témy? Toto si úplne pýtalo o Elfmanov či Goldenthalov monumentálny motív.(18.3.2018)

80%(27.6.2018)

Zasadenie Batmanovského univerza do tejto doby funguje fantasticky. Takisto konflikt s Jackom Rozparovačom. Trochu zamrzí akurát krátka dĺžka a tým pádom prílišná skratkovitosť.Z tohto sa mohla upiecť parádna dvojhodinovka. A ako bonus skvelý záverečný zvrat, z ktorého by sa zatočila hlava aj Mandarinovi v trojke Iron Mana. 8/10(20.2.2018)

Krátké, akční, výstižné. Za mě super.(19.2.2018)

Pěkná batmanovská variace na Jacka Rozparovače. Příběh je povedený a má i zajímavé zvraty. Rozhodně to není pro děti, protože je zde spousta zabíjení a krvavých scén. Animace pěkná, akce hodně a celkově film nenudí a příjemně uteče. Za mě 85% :)(4.3.2018)

Předloha, která je dílem legendárního Mika Mignoly, je, jak už je ostatně u jeho děl zvykem, výjimečná svým zpracováním, tentokrát propojením, respektive naroubováním příběhu Jacka Rozparovače na klasickou batmanovskou detektivní práci. Gothamský Londýn, nebo spíše londýnský Gotham a jeho temná, "začouzená" atmosféra z úsvitu industriální éry je zde znázorněna a vykreslena velice dobře. Potěší i víceméně povedená animace a pořádná dávka krve. V budoucnu bych se rozhodně nebránil dalším netradičním zpracování batmanových eskapád.(26.1.2018)

Natočeno podle skvělého komiksu, který odstartoval unikátní sérii Elseworlds, která postavy z DC umisťuje do úplně jiných dob a prostředí a vytváří tak nové a originální příběhy jako je tento. Od Mignolova komiksu se to popravdě hodně odchýlilo, ale to vůbec nevadí, protože jsem byl aspoň až do konce napjatý, kdo je vlastně ten Rozparovač.(10.2.2018)

Animák nevhodný pro děti, zato s doporučením pro dospělé! Ovšem co taky čekat jiného od příběhu z pera Mika Mignoly. Velmi chrumkavá jednohubka, které některá zjednodušení proti komiksu společně se střídmou stopáží výrazně prospívají. 8/10(18.2.2018)

Jako jo, zpracovaný to bylo dobře, klasický DC animák, který si strká do kapsy většinu toho filmového DC. Ale nemůžu se zbavit dojmu nudy a hlavně studu za to, co za sebou nechali mistr Mignola s Augustynem, tedy autoři předlohy a co jsme dostali v animované podobě. Ono je těžký udělat animák podle komiksu o padesáti stránkách, ale sakra, když už to dělám, tak se držím předlohy, tenhle vejmysl si z předlohy vzal jen Batmana, Gotham a Rozparovače. Chápu, že opět chtěli ukázat co možná nejvíce známých postav, takže tu máme hned tři Robiny, Solomona Grundyho, Strange, Ivy a Selinu, která je na můj vkus ve filmu až moc, ale přitom tyto postavy v komiksu vůbec nejsou a korunu tomu nasadil konec s rozuzlením identity vraha, takový mindfuck jsem nečekal. Chápu že tím navíc chtějí nahnat minuty, ale copak to nejde udělat i s příběhem Master of the future, který na Gaslight bezprostředně volně navazuje. Tohle nemá s předlohou nic společného. Nicméně jako animák (když pominu výtěr prdele předlohou) je to prostě průměr se vším všudy......PS: by mě zajímalo, kdo vymyslel, že postavy nebudou mít na rukou nehty a ženský budou mít ostré prsty :-D(15.3.2018)

Docela by mě zajímala původní komiksová předloha, která bohužel zatím česky nevyšla a nejsem si jistý, že by měla vyjít. V animovaném provedení to totiž má svoje kouzlo, a i když je to "jen" alternativa k Batmanovi, dá se na to koukat a má to i celkem dobrý příběh, což je hodně dáno tím, jak jsou zde známé postavy jiné.(20.2.2018)

Jsou pouze 2 lidé (zde na čsfd),pro které je tento film ideální symbiózou-Ratemus a já. On tam má svého Batmana a já mé velmi oblíbené,19.st.(a jako DCčkář,též toho B.) Netušil jsem,jaké to pro mě nakonec bude ideální spojení. Od teď bych už nejraději,aby všechny Batmanovské příběhy,byly situovány do této doby. A jelikož jsem předlohu nečetl,bylo pro mě odhalení,identity Jacka Rozparovače,dost šok. Ne,nebojte,no spoiler. Pěkně se na to podívejte sami. Za sebe mohu jen prohlásit,že kdo si nepořídí comics nebo film,a je DC fan (tj.ne jen divák,ale i a hl.,čtenář),je bohapustý blázen. Pořád se nemohu zbavit dojmu,že jako hraný film,by to byl nářez! který by (pro mě),hravě předčil většinu tzv.DCEU,které v souč.době bere vážně jen málokdo. P.s.jo a dost mi tam chyběl viktoriánský Joker. Sakra,ten by byl cool. Jsem si tím jist! Moc škoda,že toho není víc. Uvítal bych další padouchy a postavy Batman universa v tomto hávu.(2.2.2018)

Parádní atmosféra, skělá výstavba příběhu, vynikající dabing a výborné zvraty. 5* 85% !(23.2.2018)

Animované zpracování známého komiksu nedělá svému vzoru ostudu a povedený příběh převádí na obrazovky umně. Celkem zamrzí generický vizuální styl, který je stejný jako u ostatních animáků z DC série, který věrně neodráží styl komiksové předlohy a nekoresponduje s temnou a pochmurnou atmosférou příběhu, která s lehce dětským vzezřením zaniká. Naštěstí po příběhové stránce je všechno jak má být a film se nedrží zpátky a vedle brutálnějších momentů dobře převádí také komiksové narážky a zajímavé alternativní pohledy na známé postavy.(4.3.2018)

Batman vs Jack Rozparovac? 19. stoleti? To si dam libit! :) Co se tyce pribehu, tak je toto asi jeden z nejlepsich DC animaku, bez legrace. Dospela story, slusna zapletka, ktera vas udrzi v pochybnostech az do konce, a v neposledni rade i pomerne Rkovy feeling - spousta krve a vrazd i lehke erotiky. Animace a grafika je sice prumerna, ale zas co by clovek cekal od videofilmu. Atmosfera je tu ale solidni, a i kdyz se to neodehrava v Londyne, nybrz v USA, prilis to nevadi. Na co jsem si trochu musel zvykat, bylo zacleneni netradicnich dopravnich prostredku do deje, ale proc ne. Historicky by to tak byt mohlo a navic...Batman ma samozrejme vse "driv" :) Nastesti je to ale v mezich normalnosti. Supermoderni Batmobil tu nehledejte :) K uplne spokojenosti to asi bude chtit precist i predlohu, ale jinak se tenhle "elseworlds" Batman opravdu povedl.(26.2.2018)

Síce len lepší priemer, ale neľutujem. Menej "klasicky akčné", viac nepredvídateľné, čo bolo super, ale inak také obyčajné aj napriek originalite. Taký samurajský Batman bude určite ďaleko viac odvážnejší, aj keď netvrdím, že to bude k prospechu veci. Mali by sa vrátiť ku klasickým príbehom, drsným animákom ála Batman Dark Knight Returns, alebo tímoviek ála Flashpoint Paradox. To boli topky, ktoré navždy zmenili animované DC komixy.(4.3.2018)

Batman vs.Jack Rozparovač. Opět pěkná animace a zajímavý příběh. Kdyby DC šli takhle i hraný filmy to by byla paráda. 75%(1.3.2018)

<< předchozí 1 2