poster

Truman

 • Španělsko

  Truman

 • Argentina

  Truman

 • Velká Británie

  Truman

Komedie / Drama

Španělsko / Argentina, 2015, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • easaque
  *****

  5* další z řady nenápadných filmů, které budou patřit mezi mé srdcovky. Jedná se o konverzační film, který by mohli klidně hrát na prknech, které znamenají svět. Přináší lidský příběh o dlouhodobém přátelství dvou kamarádů, z nichž jeden se rozhodnul pro smrt kvůli nevyléčitelné chorobě. Není to však smutný film a vše je pojato s nadhledem a životním vyrovnáním. K maximální známce pomáhá i hlavní herecká dvojice. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ](24.9.2017)

 • liberita
  ****

  Príjemný film z bohatej filmografie najlepšieho argentínskeho tvorcu súčasnosti, Ricarda Darína. Tu je jeho postava zranitelnejšia než obvykle, aj tak však na vás dokáže zapôsobiť svojim zmierením s osudom a tým čo naňho čaká. Pôvodne som čakala, že film sa bude uberať trochu iným smerom a že prichádzajúci kamarát z Kanady bude aktívnejší a ukecanejší, nakoniec som ale sklamaná nebola. Film by ste neoznačili za čistú komédiu ani za čistú drámu, stojí niekde na polceste medzi oboma žánrami a z každého si berie trošku. Rada som sa prostredníctvom Trumana opäť raz prešla madridskými uličkami a barmi.(23.3.2016)

 • BOURQUE
  ***

  Sympatická dvojica R. Darín a J. Cámara spravili všetko pre to, aby smutný príbeh Juliana „zobrazili“ čo najlepšie. Na ich „herecké divadlo“ nemám ani slovo, ale na scenár a réžiu už áno. Silný a smutný príbeh bez výraznejších emotívnych momentov. Osobné hodnotenie: 71% (***) (20.7.2017)

 • emma53
  ***

  Asi jsem si ten film nepustila právě ve vhodnou chvíli, v tom vidím jádro pudla. Je to smutné a je škoda, že jsem vše viděla jako v jedné tónině, kde se až tak moc nevybočí. Ano, do takové situace se může dostat kdokoliv, kdykoliv a co s tím dál? Ještě navíc se psem Trumanem velikosti kredence, ale kterého milujete. Jako komedii bych to žánrově nedala, nebylo tam moc momentů, při kterých bych se smála od ucha k uchu, možná jen pár jemných, skoro neviditelných náznaků. Ricarda jsem teď viděla poslední dobou často a ten byl tím středobodem celého snímku. Jeho kámoš, který za ním přijel, byl na můj vkus až moc nedomrlý, neustále udivený, prostě mi do té role moc nesednul, figurína by stačila, asi tak jsem to cítila já. Takže za mě pouhopouhá trojka.(24.5.2016)

 • Rob Roy
  ***

  Dvě hodiny mluvících hlav s prakticky statickou kamerou. Bylo by to asi k nepřežití kdyby ty dvě mluvící hlavy nebyly Ricardo Darín a Javier Cámara. Takhle vás to na konci i trošku dojme. Pořád to je ale jen ultimátně konzervativní dramedie. To, že se stala španělským filmem roku mi jen potvrzuje mojí domněnku, že letos to zde žádná filmová sláva nebyla, rozhodně ne taková, aby se prosadila výrazněji i v zahraničí. O tom, jak dynamicky točit dvě mluvící hlavy se podívejte ve filmu The End Of The Tour.(17.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace