• dr.fish
  ***

  Je vtipné pozorovat Warrena Beattyho, jak se pokouší překročit svůj stín a nehrát svou obvyklou roli kravaťáka, mafiána nebo gentlemana. Místy se mu docela daří. Myšlenka, že korporace platí všecky politiky bez rozdílu příslušnosti, pohlaví i vyznání, ta není nijak objevná. Politika je vlastně jen prostředek bohatých k ovládnutí davů. Iluze demokracie musí být ale zachována za každou cenu. A to je senátorův největší problém, jelikož začal nekontrolovaně říkat pravdu a má s tím docela úspěch. Halle Berry je jen hezká, nic víc...65%(20.9.2016)

 • Djkoma
  ***

  Zajímavý pokus, ne tolik zajímavý výsledek. Nejde o Warrena Beattyho ani o Olivera Platta, ale spíše o celkové provedení, které mohlo být ještě o dost výše. Vtipy nemají příliš velkou kadenci a jeden dva si ještě teď pamatuji, ale to je tak vše. je to škoda, protože právě námět působí dobře a dobrý ve výsledku stále je i přes rapujícího Beattyho (originál musí být krutý ...). Osobně bych takového senátor s chutí volil, ale takový blázen se v reálném světě stěží najde a když, tak dopadne jako ve filmu...(10.8.2009)

 • da-a
  **

  Rapem se vyzpíval ze hříchů svých i společenských. Je na vině krize osobnosti, působení středního věku, duševního stavu nebo zákeřné kocoviny? Warren Beatty způsobuje bolehlav svrchovaným i porobeným... a kdyby jenom jim. Námět. Byl to překrásný námět. Ta myšlenka, že by si žraločí senátor, využívající různých skulin vládního systému k prosazení své vlastí hamižné (z)vůle, najednou protrpěl syndrom vyhoření a následně začal mluvit pravdu, byla k nezaplacení. A pro Beattyho k neurežírování. Jaká škoda, že po slibném úvodu (který sice nic nepředvádí, ale ledacos nadějně naznačuje) se všechno zmarní ve snaze freneticky tepat do protirytmů červavého establishmentu prostřednictvím nekorektních výlevů a skandálních proslovů. VELMI odrazujícím způsobem, sluší se dodat. Čí byl nápad poslat Bulwortha do barů, aby zde podchytil dialekt a rytmus hip-hoperských songů, v jejichž stylu začně později rapovat své zásadní myšlenky světu. Bohužel jsou takto podávané kritiky nejen zcela neúčinné, ale na mnoha místech i nesrozumitelné a tak rychlopalné, že jakákoliv jejich pravdivost a síla zcela zaniká. Hloupost se postupně stupňuje, když je senátor navléknut do ohozu padnoucím teenagerskému potěru a jako takový už působí dojmem kompletního exota s pouhou těžkou krizí středního věku, což už zcela ničí jakékoliv ambice na sžíravou kritiku poměrů ve společnosti. A mimo té Skandál Bulworth už nemá co nabídnout, je nenápaditý, ukuňkaný, zdlouhavý a ke konci vysloveně otravný. Je to škoda, v podtextu mi pořád zní chytrost dílčích myšlenek, ubitých hloupou dramaturgií a směřováním. K celkově nesmyslné cestě tohoto senátora budiž poznámka, že ve skutečnosti by jej při první příležitosti příslušní činitelé urychleně chytli za flígr a jeho tah skončil dřívě, než by vůbec začal. To by bylo asi vůbec nejlepší.(6.10.2009)

 • JBLamb
  ***

  Zbytečně nedoceněný film. Pravda řečená z úst politika, zde kolikrát tak nekompromisní (ale taky relativní), pro obyčejné smrtelníky je a ještě dlouho bude nepředstavitelnou situací… Natočit o tom film je tak velmi originální. I když, na druhou stranu jsme viděli, kam až může taktika „hoďme diplomacii za hlavu“ vést… Skandálně velmi dobré tři hvězdy!(2.3.2008)

 • UncleG
  **

  Senátoru Bulworthovi z předvolební kampaně rupne v řepě, najme si sám na sebe vraha … A s pocitem, že nemá co ztratit, se vrhne do víru velkoměsta. Poradci a podržtaškové z toho mají hlavu v pejru, protože jejich svěřenec začne nazývat věci pravými jmény, sbalí nějaké šlapky, vyšňupne všechno, co se sype… a ještě navíc na veřejnosti vypouští svoje rapové „rhymes“. Proč ne? Mohlo to být dokonce zábavné, kdyby se Warren Beatty nesnažil udělat z celého filmu one man show. Celkově jeho postava nepůsobí jako člověk, který nemá co ztratit, ale spíš jako magor, který dělá za každou cenu bordel a naschvály všude, kde se objeví. Bohužel „hra na říkání pravdy“ se odsunula kamsi do dáli a politická satira se ztrácí pod přílivem senátorovy frenetické rozjuchanosti. Zkrátka Warren Beatty to napsal, Warren Beatty to zrežíroval a Warren Beatty si v tom zahrál. A je to cítit na každém kroku. Taky si, dědek plesnivá, napsal maximum líbaček a objímaček s polonahou Halle Berry. No, užil si to asi neskutečně a věřím tomu, že tyhle scény se točily pořád dokola, protože „pan režižér“ s nimi nebyl spokojen. Tak Warrene, upřímně ti to cicmání závidím. To je asi jediná silnější emoce, kterou jsi ve mně tímhle filmem dokázal vzbudit.(16.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace