• dr.fish
  ***

  Je vtipné pozorovat Warrena Beattyho, jak se pokouší překročit svůj stín a nehrát svou obvyklou roli kravaťáka, mafiána nebo gentlemana. Místy se mu docela daří. Myšlenka, že korporace platí všecky politiky bez rozdílu příslušnosti, pohlaví i vyznání, ta není nijak objevná. Politika je vlastně jen prostředek bohatých k ovládnutí davů. Iluze demokracie musí být ale zachována za každou cenu. A to je senátorův největší problém, jelikož začal nekontrolovaně říkat pravdu a má s tím docela úspěch. Halle Berry je jen hezká, nic víc...65%(20.9.2016)

 • Ivoshek
  ****

  Představte si senátora, seriózního chlapíka, který si kvůli pojistce na sebe objedná vraha. A od té chvíle začne žít naplno - k úděsu svých poradců vyrazí do drsného podniku uprostřed ghetta, kde rapuje, hulí, sjíždí kokain a sbalí pohlednou lehkou děvu.... A k tomu začne kašlat na všechny zásady politické mluvy, což ho zvolna vynáší výš a výš v popularitě. Warren Beaty je super, ale Oliver Platt jako jeho šokovaný poradce je ještě lepší. Možná by si ten film zasloužil trochu lepší vysílací časy než ve středu ve dvě ráno, aby ho ocenilo víc lidí.(17.12.2007)

 • UncleG
  **

  Senátoru Bulworthovi z předvolební kampaně rupne v řepě, najme si sám na sebe vraha … A s pocitem, že nemá co ztratit, se vrhne do víru velkoměsta. Poradci a podržtaškové z toho mají hlavu v pejru, protože jejich svěřenec začne nazývat věci pravými jmény, sbalí nějaké šlapky, vyšňupne všechno, co se sype… a ještě navíc na veřejnosti vypouští svoje rapové „rhymes“. Proč ne? Mohlo to být dokonce zábavné, kdyby se Warren Beatty nesnažil udělat z celého filmu one man show. Celkově jeho postava nepůsobí jako člověk, který nemá co ztratit, ale spíš jako magor, který dělá za každou cenu bordel a naschvály všude, kde se objeví. Bohužel „hra na říkání pravdy“ se odsunula kamsi do dáli a politická satira se ztrácí pod přílivem senátorovy frenetické rozjuchanosti. Zkrátka Warren Beatty to napsal, Warren Beatty to zrežíroval a Warren Beatty si v tom zahrál. A je to cítit na každém kroku. Taky si, dědek plesnivá, napsal maximum líbaček a objímaček s polonahou Halle Berry. No, užil si to asi neskutečně a věřím tomu, že tyhle scény se točily pořád dokola, protože „pan režižér“ s nimi nebyl spokojen. Tak Warrene, upřímně ti to cicmání závidím. To je asi jediná silnější emoce, kterou jsi ve mně tímhle filmem dokázal vzbudit.(16.8.2009)

 • da-a
  **

  Rapem se vyzpíval ze hříchů svých i společenských. Je na vině krize osobnosti, působení středního věku, duševního stavu nebo zákeřné kocoviny? Warren Beatty způsobuje bolehlav svrchovaným i porobeným... a kdyby jenom jim. Námět. Byl to překrásný námět. Ta myšlenka, že by si žraločí senátor, využívající různých skulin vládního systému k prosazení své vlastí hamižné (z)vůle, najednou protrpěl syndrom vyhoření a následně začal mluvit pravdu, byla k nezaplacení. A pro Beattyho k neurežírování. Jaká škoda, že po slibném úvodu (který sice nic nepředvádí, ale ledacos nadějně naznačuje) se všechno zmarní ve snaze freneticky tepat do protirytmů červavého establishmentu prostřednictvím nekorektních výlevů a skandálních proslovů. VELMI odrazujícím způsobem, sluší se dodat. Čí byl nápad poslat Bulwortha do barů, aby zde podchytil dialekt a rytmus hip-hoperských songů, v jejichž stylu začně později rapovat své zásadní myšlenky světu. Bohužel jsou takto podávané kritiky nejen zcela neúčinné, ale na mnoha místech i nesrozumitelné a tak rychlopalné, že jakákoliv jejich pravdivost a síla zcela zaniká. Hloupost se postupně stupňuje, když je senátor navléknut do ohozu padnoucím teenagerskému potěru a jako takový už působí dojmem kompletního exota s pouhou těžkou krizí středního věku, což už zcela ničí jakékoliv ambice na sžíravou kritiku poměrů ve společnosti. A mimo té Skandál Bulworth už nemá co nabídnout, je nenápaditý, ukuňkaný, zdlouhavý a ke konci vysloveně otravný. Je to škoda, v podtextu mi pořád zní chytrost dílčích myšlenek, ubitých hloupou dramaturgií a směřováním. K celkově nesmyslné cestě tohoto senátora budiž poznámka, že ve skutečnosti by jej při první příležitosti příslušní činitelé urychleně chytli za flígr a jeho tah skončil dřívě, než by vůbec začal. To by bylo asi vůbec nejlepší.(6.10.2009)

 • dopitak
  odpad!

  Jediný, kdo se podle mého názoru aspoň trochu přiblížil pravdě, je kolega UncleG. Rapující Warren mě bude ještě dlouho děsit ve snech. Nemám rád rap, je mi cizí životní styl tímto filmem reflektovaný, nezáleží mi na černých ani bílých, kteří se takhle chovají a takhle jednají. Trapas od začátku až do konce. Jak mám Beattyho rád, na tenhle scénáristický a potažmo herecký propadák dlouho nezapomenu. Výborný námět - pravdomluvný senátor, kterému je všechno jedno, čímž velmi rychle rozvrátí všechny konvence a začne z toho bezvadně profitovat - třikrát ano. Proč do toho ale tahat ghetto, cajdáky v kostele plném černochů a hlavně vyloženě supertrapnou Halle Berry (proti které normálně nic nemám)? V tomhle filmu hrála Christine Baranski, kterou všichni známe z loňské Mamma Mia! Ale to je asi tak konec všeho pozitivního. A málem bych zapomněl, takový vtípek. Vrtalo mi dlouho hlavou, proč je mi Bulworthův poradce, Oliver Platt, tak děsně nesympatickej. Protože připomíná jednoho socanského předsedu.(20.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace