• dopitak

Jediný, kdo se podle mého názoru aspoň trochu přiblížil pravdě, je kolega UncleG. Rapující Warren mě bude ještě dlouho děsit ve snech. Nemám rád rap, je mi cizí životní styl tímto filmem reflektovaný, nezáleží mi na černých ani bílých, kteří se takhle chovají a takhle jednají. Trapas od začátku až do konce. Jak mám Beattyho rád, na tenhle scénáristický a potažmo herecký propadák dlouho nezapomenu. Výborný námět - pravdomluvný senátor, kterému je všechno jedno, čímž velmi rychle rozvrátí všechny konvence a začne z toho bezvadně profitovat - třikrát ano. Proč do toho ale tahat ghetto, cajdáky v kostele plném černochů a hlavně vyloženě supertrapnou Halle Berry (proti které normálně nic nemám)? V tomhle filmu hrála Christine Baranski, kterou všichni známe z loňské Mamma Mia! Ale to je asi tak konec všeho pozitivního. A málem bych zapomněl, takový vtípek. Vrtalo mi dlouho hlavou, proč je mi Bulworthův poradce, Oliver Platt, tak děsně nesympatickej. Protože připomíná jednoho socanského předsedu.(20.8.2009)

Představte si senátora, seriózního chlapíka, který si kvůli pojistce na sebe objedná vraha. A od té chvíle začne žít naplno - k úděsu svých poradců vyrazí do drsného podniku uprostřed ghetta, kde rapuje, hulí, sjíždí kokain a sbalí pohlednou lehkou děvu.... A k tomu začne kašlat na všechny zásady politické mluvy, což ho zvolna vynáší výš a výš v popularitě. Warren Beaty je super, ale Oliver Platt jako jeho šokovaný poradce je ještě lepší. Možná by si ten film zasloužil trochu lepší vysílací časy než ve středu ve dvě ráno, aby ho ocenilo víc lidí.(17.12.2007)

Zbytečně nedoceněný film. Pravda řečená z úst politika, zde kolikrát tak nekompromisní (ale taky relativní), pro obyčejné smrtelníky je a ještě dlouho bude nepředstavitelnou situací… Natočit o tom film je tak velmi originální. I když, na druhou stranu jsme viděli, kam až může taktika „hoďme diplomacii za hlavu“ vést… Skandálně velmi dobré tři hvězdy!(2.3.2008)

Zajímavý pokus, ne tolik zajímavý výsledek. Nejde o Warrena Beattyho ani o Olivera Platta, ale spíše o celkové provedení, které mohlo být ještě o dost výše. Vtipy nemají příliš velkou kadenci a jeden dva si ještě teď pamatuji, ale to je tak vše. je to škoda, protože právě námět působí dobře a dobrý ve výsledku stále je i přes rapujícího Beattyho (originál musí být krutý ...). Osobně bych takového senátor s chutí volil, ale takový blázen se v reálném světě stěží najde a když, tak dopadne jako ve filmu...(10.8.2009)

• UncleG

Senátoru Bulworthovi z předvolební kampaně rupne v řepě, najme si sám na sebe vraha … A s pocitem, že nemá co ztratit, se vrhne do víru velkoměsta. Poradci a podržtaškové z toho mají hlavu v pejru, protože jejich svěřenec začne nazývat věci pravými jmény, sbalí nějaké šlapky, vyšňupne všechno, co se sype… a ještě navíc na veřejnosti vypouští svoje rapové „rhymes“. Proč ne? Mohlo to být dokonce zábavné, kdyby se Warren Beatty nesnažil udělat z celého filmu one man show. Celkově jeho postava nepůsobí jako člověk, který nemá co ztratit, ale spíš jako magor, který dělá za každou cenu bordel a naschvály všude, kde se objeví. Bohužel „hra na říkání pravdy“ se odsunula kamsi do dáli a politická satira se ztrácí pod přílivem senátorovy frenetické rozjuchanosti. Zkrátka Warren Beatty to napsal, Warren Beatty to zrežíroval a Warren Beatty si v tom zahrál. A je to cítit na každém kroku. Taky si, dědek plesnivá, napsal maximum líbaček a objímaček s polonahou Halle Berry. No, užil si to asi neskutečně a věřím tomu, že tyhle scény se točily pořád dokola, protože „pan režižér“ s nimi nebyl spokojen. Tak Warrene, upřímně ti to cicmání závidím. To je asi jediná silnější emoce, kterou jsi ve mně tímhle filmem dokázal vzbudit.(16.8.2009)