Čarodějovy hodiny

Jon Hutman

Kostýmy:

Marlene Stewart

• EvilPhoEniX

Pokud se něčemu v kině letos vyhnout, tak to bude nový Eli Roth, který natočil svůj nejhorší film a pro mne bohužel i nejslabší film, který jsem v kině letos viděl. Jsem teda překvapen, že se jedná o jeho nejvýdělečnější počin.Film jsem viděl v kině už před týdnem a úplně jsem na něj zapomněl, takže píšu o něm až teď (Po týdnu!), což nevěstí nic dobrého. Eli Roth je režisér, který natočil Green Inferno, Hostel, Death Wish a Knock Knock, tedy povětšinou drsné brutální filmy a nyní natočil hororové rodinné fantasy pro děti kolem 6 let ! Nevadí mi teen komedie pro 15 leté, ale rodinný horor pro ty nejmenší na to už opravdu nemám. Hlavní chlapec je otravný, Jack Black přehrává jak běda, jediná Cate Blanchet je sympatická. Nelíbilo se mi prostředí školy, barák vizuálně sám o somě ušel, ale ta magie a oživlé postavičky to byla infantilnost nejvyšší míry V kině jsem doslova trpěl, nudil se a kdybych neměl ČSFD tak nejspíš i z kina odejdu. Pokud máte děti či malé sourozence, tak adekvátní volba, pro dospělé kor pro fanoušky hororů poměrně bolestná záležitost. Bohužel, lituji peníze za kino po delší době. 30%(30.9.2018)

Skvela stylizace do pohadkoveho sveta, prekvapive dobry Jack a neprekvapive sladka Cate. Bud ona nebo zaporak toho mohli ukazat vic, jinak jsem se celou dobu dobre bavil. No a i kdyz tenhle film nebudu nosit v hlave jako stredoskolskou lasku, za jedno pobaveni Carodejovy hodiny stoji. (Vancouver, Kanada)(24.9.2018)

Podařený dětský film. Takové třeba Jumanji. Je to pro děti, ale ony z toho budou mít pocit, že koukají na něco dospělého. Je to relativně vtipné, roztomilé a odsejpá to. 4*(23.9.2018)

Čarodějovy hodiny mě nasraly. První půlka je totiž výborná, skvělá tajemná atmosféra vzešlá z koktejlu fantasy, pohádky a klasického universalovského hororu šmrncnutého Poem, se zábavnými postavami a správně ujetým smyslem pro humor. Když pominu těch pár motivů, co to vyloženě vykradlo z filmových Harry Potterů, jsem nic podobného už dlouho neviděl. Jenže Eli Roth je prostě šupák, co si ani nedokázal sehnat pořádného scénáristu, takže se z filmu nakonec místo motýla vyklubala hloupá a nudná můra, která když neví, co s postavami nebo příběhem, ústřelí k humoru dětí na prvním stupni základky. Ty tři dávám spíš z objektivity, protože první půlku jsem si fakt užil. Ale subjektivní dojem z celého filmu je absolutní zklamání.(20.10.2018)

"The House With A Clock In Its Walls" hodnotím asi z dvoch uhlov pohľadu. Na jednej strane si spomínam na časy, keď som mal tak 10 rokov a miloval som sledovanie seriálu ako "Are You Afraid Of The Dark?" a s mojim o 2 roky mladším bratrancom sme si v noci rozprávali strašidelné príbehy. A toto ja dokáže film príjemne oceniť. Má dobré momentky. Barák sám o sebe vyzerá super a má aj dobré interiéry. Postavy sú dostatočne zaujímavé na to, aby som ich chcel sledovať, no na druhú stranu by som si to asi pozrel v originálnej verzii bez dabingu. Možno by to bolo lepšie, lebo niektoré veci sa podľa mňa prekladom dokázali stratiť. Ale postavy majú dostatok elementov, ktoré ma držia. Možno by som ocenil, keby z toho chcel Eli Roth menej komédie a chcel tam dať viac strašidelných momentiek. Koniec-koncov, aj tie ma najviac pri sledovaní hororov na Super-Maxu kedysi držali najviac. Takže v tomto smere si myslím, že to mohlo byť tajomnejšie, mohlo to viac vyťažiť zo svojho konceptu a neísť cestou komédie. Viem, že deti potrebujú humor, ale zase nie na úkor filmu. Moja manželka sa pri sledovaní nudila a celkom som jej rozumel. Keď však film začne vyťahovať svoje strašidelné karty, tak si viem predstaviť, že ako dieťa by som sa možno aj trošku bál. Ako dospelý je to však trošku iná story. Vizuálne zaujímavé, ale akosi som nemal pocit, že by tam boli nejaké výrazne strašidelné scénky, ktoré by ma aj reálne vydesili. To nie. Je však vo filme pár dobrých zvratov v druhej polke filmu, ktoré ma skutočne podarili. A dokonca film posúvajú do oveľa zaujímavejšej roviny. Čo mi však najviac vadilo v tomto filme boli filmy s exkrementami. Tie sa mohli skutočne vyhodiť, lebo minimálne 3x pokazili scénku, ktorá reálne by bez nich fungovala lepšie. Viem pochopiť všetkých, ktorí film zakopú. Obzvlášť fanúšikovia hororu. No ja to neviem urobiť. Film je pohodovým sledovaním a ušlo mi to fajn. Prvá polka nudnejšia, no zase som chcel spoznať poriadne tieto postavy. Druhá polka so všetkými zvratmi ma skutočne zobrala. Žiadny highlight roku 2018, no uspokojivé. Hodnotenie: B(12.10.2018)

Jack Black je kujón- tato komediální hvězda, která za rok oslaví 50. narozeniny se definitivně zapsala do historie filmů a i když to před pár lety vypadalo na vyhaslou hvězdu, v poslední letech se Black opět dostal do formy a minulý rok se dokonce povedl v podařeném stand-alone pokračování Jumanji. A nyní se ozývá s Čarodějovými hodinami. Čarodějovy hodiny jsou určitě zajímavá věc. Režíruje Eli Roth, pro kterého se vlastně jedná o první film pro celou rodinu a kromě Blacka ve filmu hraje i perfektní Cate Blanchett. I přesto, že se ale jedná o film na který pravděpodobně může vyrazit celá rodina, je pořád výrazně temnější a více jde do psychicky postav než je zvykem. K Čarodějovým hodinám mám ve skutečnosti hrozně moc výhrad ale zároveň spoustu pozitivních bodů. Rozhodnu se to tedy sepsat co nejvíce srozumitelně: Casting ve vedení Jacka Blacka a Cate Blanchett je výborný a především chválím hlavního klučinu Owena Vaccara, který dokázal uhrát pár silných scén, kde většina ostatních dětských herců selhává. Celkem cool je poté Kyle MacLachan v roli záporáka, který dokáže už jenom svým zjevem vyvolat husí kůži. Eli Roth režíruje a i když má k dokonalému režisérovi pořád daleko, jeho režie je zajímavá. Film se odehrává v 50. letech a ta dobová atmosféra je velice fajn. Hudbu skládal celkem neznámý Nathan Barr a je to škoda, jelikož jeho soundtrack k Čarodějovým hodinám se nádherně poslouchá a bude znít v uších ještě dlouho po shlédnutí filmu. Je to na jednu stranu vlastně roztomilý film, na druhou stranu ale občas nažene celkem pochmurnou náladu a nebojí se takových témat jako fyzická šikana nebo popasování se se ztrátou blízkého. Trošku složitější je to s humorem: Jack Black pořád dokáže většinu hlášek prodat, většina vtípků je ale celkem infantilních a navíc se celkem začnou opakovat (running joke s travnatým lvem, který sere na dvorek není vtipný ani jednou). Efekty jsou většinou celkem slabší a i když je pár magických scén opravdu vizuálně zajímavých, občas byli pravým opakem a už jsem modlil ať se přejde na nějakou dialogovou scénu. A poslední výtka: Občas mi přišlo, že se film vleče, především až v nějaké poslední půl hodině, kde dojde k několika pár WTF rozhodnutím a jednomu velice podivnému CGI batoleti. Přesto všechno jsou Čarodějovy hodiny fajn. A když se takhle rozhoduji mezi 3 a 4 hvězdou, zatím tomu klidně ty 4 s odřenýma ušima dám. Očekávání jsem měl totiž nízko a dostal jsem solidní fantasy, kterou sice táhnou nahoru především Black a Blanchett, ale zároveň mohla dopadnout o mnoho hůř.(18.10.2018)

The House with a Clock in Its Walls je solídnym filmom, ktorý sa s ľahkosťou môže stať klasikou dnešnej mládeže. Meno Eli Roth bolo pre mňa prekvapením počas úvodných titulkov keďže som nemal tušenia, že práve on sa zhostil réžie tohoto filmu, ktorý je mierený predovšetkým pre mladistvých. A mám pocit, že práve on dodal tomuto filmu nutnú dávku energie a hororu, ktorá vystraší mladších divákov a pobaví tých starších. Mojou najobľúbenejšiu súčasťou filmu je bezosporu Cate Blanchett, ktorá je absolútne fantastická - čo je samozrejmosťou - no nečakal som, že sa jej (alebo komukoľvek inému) podarí v tomto filme zaslziť mi oči. Cast celkovo, je skvelo zvolený, a predvádza dobré výkony, no na Cate sa nikto nechytá, a tá si v mojich očiach kradne film pre seba. Príbeh až tak mnoho nového neponúka, no má niekoľko lekcií či myšlienok z ktorého sa mládež môže poučiť bez toho aby boli prílišne očividné a otravné. Pravdepodobne, mojou jedinou a nie tak vážnou výčitkou voči tomuto filmu je fakt, že na film v ktorom sú hodiny podstatnou súčasťou, hudba tikanie až tak nevyužíva - čo som tak trochu očakával z trailerov. Inak, film funguje ako hodinky, nenudí, ubieha s ľahkosťou a ponúka dostatok čarov a mágie aby očaril. Solídna réžia a herecké výkony posúvajú The House with a Clock in Its Walls do sekcie kvalitných filmov, a to som veru nečakal predtým ako som usadol do sedačky. 3.5*(23.9.2018)

• junglewar

Poprvé v životě jsem viděl, že v kině prodávají pivo a poprvé jsem odešel z kina. Film nudil, až moc dlouhé, za pár týdnů si na něj nikdo nevzpomene.(23.9.2018)

Vydařená pohádka pro větší děti a milovníky fantasy. Chvílemi obsahuje až hororové scény, vše je ale vyladěno s přehledem. Pěkné. Moc ráda se na to mrknu znovu.(12.10.2018)

Štruktúru príbehu aj objavovanie nového (a podobného) magického sveta sme videli na plátne niekoľkokrát a zo začiatku filmu sa nám zdá, akoby mu chýbala potrebná energia. V prvej polovici ide skôr o hravú a dobrodružnú rodinnú fantasy, ktorá nám predstaví oživené kreslo, či hýbajúce sa obrazy. Za to v druhej polovici sa film výrazne opiera o reálne základy (nielen) v kresťanskej mytológii a zrazu pracuje s prvkami napríklad krvavých pohanských rituálov, teda vhodnejšími pre dospelejšieho diváka. Podobný posun v rámci Disneyho produkcie je prekvapivý, avšak je to odkaz režiséra Rotha, ktorý je známy svojím naturalistickým prejavom, ktorý je v tomto prípade nahradený prekvapivo jemne strašidelnou a podporenou fantasy. Filmu dominuje skvelá výprava a predovšetkým chémia medzi Jackom Blackom a Cate Blanchett, ktorá v dialógoch drží film pokope, aj keď miestami skĺzne do príliš jednoduchej prekáračky. Film sme videli s českým dabingom a aj keď proti dabingu ako takému námietky nemám, v tomto filme ma výrazne vyrušoval a miestami bol až nevhodný. Napriek možnej snahe tvorcov predovšetkým v druhej polovici sa filmu nepodarilo vyjsť z priemerných vôd a konflikt nezachraňuje ani hlavný záporák, s ktorým finále (a finále celého filmu) končí príliš skoro. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=ILX7l1-WGBE&index=14&list=PLH7_jFqE0IROe9cO63Sr8WzPneQXj4eYW&t=0s&fbclid=IwAR3o8DWq74BS4fAOF4nqnxvnTmw2eOAOX9R_F1lYc25W4spoGwwagbpVWlU(17.10.2018)

• bigmatko

pomerne zbytočný film, ktorý bohužial nemá čím zaujať ani deti ani dospelého diváka. blacka mám rád ale toto mu moc nevyšlo. jedinou takou pozitívnou stránkou filmu je retro dizajn a vizuál domu s hodinami. Mágia je priam trápna a humoru je tam tiež pramálo.(15.10.2018)