Čarodějovy hodiny

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Rodinný / Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 2018, 105 min

Celkom príjemná fantasy jednohubka pre mladšie ročníky, ktorá ťaží z toho, že sa Black drží na uzde a hlavne z účasti Cate Blanchett, ktorá všetkému kde sa objaví dodá šarm a gráciu. Nemá to zrovna ideálny "flow" a miestami sa to dosť vlečie a podaktoré linky príbehu nie sú dostatočne dotiahnuté (trampoty v škole), ale vo výsledku mi to bolo celkom sympatické. 6-/10(29.12.2018)

Young adult hororček, ktorý do mierneho nadpriemeru dvíhajú len uvoľnené výkony Blacka a Blanchettky.(26.12.2018)

Rozpočet $42miliónovTržby USA $68,549,695Tržby Celosvetovo $131,457,147 Tržby za predaj Blu-ray v USA $9,942,243Tržby za predaj DVD v USA $8,224,016║ Eli Roth a fantasy horor ten človek sa takmer prekonáva ale ja Jacka Blacka fakt nemusím. /40%/(27.6.2019)

Vazne tohle natocil Eli Roth? V podstate rodinna komedie s par atmosferictejsima chvilkama, ktera pripomina Husi kuzi. Dej neni nijak slozitej, tvurci se nesnazi nijak rozvijet to prostredi carodeju a jde tu tak jen o zkoumani domu a seznamovani se s ujetym strejckem Jackem Blackem. On a Blanchet film vytahujou z podprumeru. Takze pribehove nic extra, triky spis prumerny, ale aspon, ze to nenudi a jako takova oddechovka vlastne proc ne, sem tam se nakej for povede, zaverecna akce je docela fajn, ale znova bych na to uz nekoukal.(17.6.2019)

• EvilPhoEniX

Pokud se něčemu v kině letos vyhnout, tak to bude nový Eli Roth, který natočil svůj nejhorší film a pro mne bohužel i nejslabší film, který jsem v kině letos viděl. Jsem teda překvapen, že se jedná o jeho nejvýdělečnější počin.Film jsem viděl v kině už před týdnem a úplně jsem na něj zapomněl, takže píšu o něm až teď (Po týdnu!), což nevěstí nic dobrého. Eli Roth je režisér, který natočil Green Inferno, Hostel, Death Wish a Knock Knock, tedy povětšinou drsné brutální filmy a nyní natočil hororové rodinné fantasy pro děti kolem 6 let ! Nevadí mi teen komedie pro 15 leté, ale rodinný horor pro ty nejmenší na to už opravdu nemám. Hlavní chlapec je otravný, Jack Black přehrává jak běda, jediná Cate Blanchet je sympatická. Nelíbilo se mi prostředí školy, barák vizuálně sám o somě ušel, ale ta magie a oživlé postavičky to byla infantilnost nejvyšší míry V kině jsem doslova trpěl, nudil se a kdybych neměl ČSFD tak nejspíš i z kina odejdu. Pokud máte děti či malé sourozence, tak adekvátní volba, pro dospělé kor pro fanoušky hororů poměrně bolestná záležitost. Bohužel, lituji peníze za kino po delší době. 30%(30.9.2018)

• Zíza

To je taková škoda, že je to tak nudné. Postavy nezajímavé a tak nějak různě pobíhaly a asi něco říkaly. Děti byly otravný. Promarněný čas. A vypadalo to, že to nebaví ani ty herce. Asi když vám bude pět, tak by vás to mohlo bavit a přivodit pár nočních můr. Jakmile je vám víc jak deset, tak asi moc nadšení nebudete.(21.2.2019)

• Ainy

Čarování je jako jízda na kole, to se prostě nezapomíná viď, Cate. Když bych do toho nezapočítala svou podzimní unavenou náladu umocněnou brzkým, raním vstáváním a byla bych čerstvá jako rybička po dvou redbulech, stejně by mi to bylo plat prdný, neubránila bych se upadnutí do kómatu celoplošně buzená mlaskáním spolusedících. Štěstí, že bylo kolem mě dosti chroupalistů a kecálků, kteří mě drželi při vědomí. Snaha o jakési drama, napětí a akci tam opravdu byla, ale nemůžu si pomoct ... strašnááá nuda! Všechno tlačené na sílu a spousta hluchých míst vyplněných zbytečným žvaněním o ničem. Každopádně nedoporučuji malým divákům kvůli zombíkům, strašidelným, útočícím loutkám a celkově hororovému nádechu. Mrňousy to rozruší a dospěláky utluče neskutečnou nudou. Jen kvůli Cate dávám pár zářivých hvězd.(27.10.2018)

Velmi populární téma tohoto století pro děti.. :-)(7.6.2019)

Skvela stylizace do pohadkoveho sveta, prekvapive dobry Jack a neprekvapive sladka Cate. Bud ona nebo zaporak toho mohli ukazat vic, jinak jsem se celou dobu dobre bavil. No a i kdyz tenhle film nebudu nosit v hlave jako stredoskolskou lasku, za jedno pobaveni Carodejovy hodiny stoji. (Vancouver, Kanada)(24.9.2018)

Kto vie, čo sa odohrávalo v hlave Eli Rotha, že sa rozhodol podieľať na niečom takomto. Ako rozprávka pre najmenších to ešte ako tak ujde, no hororovejšie pôsobí aj Harry Potter. A i keď nemôžem tvrdiť, že by som sa vyslovene nudil, po filmoch ako: “Green Inferno, Cabin Fever, Aftershock, Hostel”, vyznieva tento počin ako nemiestny žart. Každopádne, môže si zato sám, že ho v rámci žánru, už skoro nik neberie vážne. Korunky sa ale sypú, reklamu po celom svete, mal samotný snímok viac než slušnú, tak snáď tiež od diváka, pocíti ten pľuvanec do ksichtu.(7.12.2018)

Mix Harryho Pottera (i když kniha vyšla již v roce 1973) a filmů T. Burtona nenadchne ani neurazí. Přitom několik scén je velmi dobrých - úvodní část ve strašidelném domě, vyvolávání mrtvých na hřbitově a především souboj s rozzuřenými dýněmi. Lewis s brýlemi na čele vypadá jako malý Hellboy a při scéně na hodinovém stroji jsem si, nevím proč, vzpomněl na Laru Croft. Líbil se mi okřídlený lev, okřídlené knihy vyvolaly vzpomínku na okřídlené klíče v HP a o oživlých hračkách ani nemluvě (Blade Runner nejen). Blanchettová je stále šťabajzna a fialová jí sluší, Black se spadnul a trochu zkrotl. Snad dlouhá stopáž, snad chybějící větší bláznovství po vzoru Burtona, snad nedostatek temnoty, která byla skvěle naznačena, ale jen naznačena. Nevím, úplně zklamaný nejsem, ale jiskra a šťáva tomu chyběly. A možná by prospěla kratší stopáž.(21.10.2018)

• misterz

Občas aj dobrí herci ako Jack Black alebo Cate Blanchett natočia kravinu, ako v tomto prípade napríklad. Mám rád fantasy, no toto bolo naivne slaboduché ešte aj pre malé deti. Jedinou záchranou tu sú celkom slušné vizuálne efekty a občasný šplech Jacka Blacka. Inak to nestojí ani za reč. Podpriemer. 40/100(15.12.2018)

Eli Roth a tvorba pro děti - jde to vůbec dohromady? Ledaže by si režisér zahrál na Tima Burtona a jemu podobné a jeho "převlek" ho za necelé dvě hodinky trvání filmu neprozradil. A protože se zdá, že Eli už je na poli hororu/thrilleru nasuchu, tvůrčí tykadla expandoval do fantasy končin, kde mu jsou po vůli Jack Black, Cate Blanchett a Owen Vaccaro, jenž s divákem zavítá v době padesátých let minulého století do čarodějného domu, ve kterém žije na hromádce podivínský strýček i jeho sousedka, co se častují nevybíravými výrazy, ovšem mají se rádi, novému členovi domácnosti nijak neubližují, jen je trápí, že za celou dobu nevypátrali kouzelné hodiny, které mohou odtikat konec světa. Je znát, že Roth k natočení nedostal zrovna nízký rozpočet a levné/špatné herce, tentokrát evidentně pracoval na svém nejambicioznějším kousku, na kterém mohl trhnout uznání. S filmem ovšem nezažijete něco mimořádného, pokud vás třeba partnerka/partner ve stagnujících pasážích a nevyrovnaném tempu vyprávění náhle nepřekvapí felací a vaginálním prstokladem, který by záviděl i Mozart. Ovšem mějte se na pozoru, že vizuálně a výpravně je to na patřičné úrovni, herci jsou zábavní a finální část je kreativně pojata. Literární předloha u nás nemá přísun fanatických obdivovatelů, tudíž není zřejmé, v jaké míře a rozsahu byla převedena na filmový pás oproti knižní podobě. Důležitým hlediskem je, že to je sympaticky natočené, najdou se i temnější pasáže, několik pasáží není úplně bez závady na dětské publikum, nechybí režisérova oblíbenkyně Lorenza Izzo,sám režisér se mihne v miniroličce, triková stránka plní povinný standard. Zdali je toto cesta, jakou by se chtěl Eli Roth napříště ubírat, si musí rozhodnout jen on sám. Je to v jeho tvorbě atypický obratník. 7/10(8.12.2018)

• dr.horrible

Netuším ako niekoho mohlo napadnúť, že človek, ktorý nedokáže natočiť obstojný ani nízkorozpočťák vo svojom domácom žánri, by zvládol ukočírovať niečo tak zložité ako je film pre deti a ešte fantasy! Eli Roth je najhorší súčasný hollywoodsky režisér. Keď už neviete k dobrému výkonu priviesť ani Cate Blanchett, tak ste proste sráč a loser. Okrem toho, ten film nemá tempo, a jediná zaujímava postava bol Azazel (démon, na plátne tak 15 sekúnd). Pokiaľ nemáte vyslovene obsesiu na strašidelné domy a hrané filmy pre deti z nemeckej produkcie, nestrácajte s touto zbytočnosťou čas.(24.12.2018)

• nash.

Kulisy byly pečlivě poskládané, filtry vhodně zvolené a Cate Blanchett exkluzivní. Přesto je výsledkem zívačka s chatrnou historkou, která sotva drží pohromadě. Otravná nuda, kterou nezachrání ani milé špičkování Blacka s Cate.(8.9.2019)

Kam se hrabou nějaký Fantasticky nudný zvířata, když tady je tohle čárymáry. Jack Black jako vtipnej strýček čaroděj a jeho kouzelnej barák plnejch tajemnejch věciček. Film který neurazí a při nejmenším, aspon nenudí. Dalšího dílu bych se rozhodně nebál a tvůrcům bych ho i přál.(20.2.2019)

• Chrustyn

Hororový podivín Eli Roth a jeho pokus o fantasy rodinný film. Bohužel z celkem slušného tématu nedokázal vytvořit zábavný film, přestože měl k ruce velice slušné herce.(7.8.2019)

Krásný fantasy rodinný film, řekla bych. Jack i Cate jsou mistři svého řemesla a trocha magie neuškodí!(6.12.2018)

Trošku moc hejtu ve zdejších komentářích, řekl bych. Nevím proč, jako rodinná fantasy hororová pohádka to funguje výborně a je to chvílema i celkem prdel. Bavilo by mě to jako malýho a na to, že má film přes 100 minut, jsem se vlastně vůbec nenudil. Trošku jako vyčpělý Tim Burton, což je pro Eliho Rotha vlastně celkem pochvala. Odemě za 6/10 s doporučením.(17.7.2019)

V klidu rodinná zábava nic extra jsem nedostal ale ušlo to, jsem tam vtipná hláška někdy možná i scénka a kouzelnický svět je skoro už ohraný a nedokáže moc překvapit ale tady to ušlo bylo to v pohodě, celkový příběh nebyl zlý no podle mě film držel nad vodou hlavně Jack Black.(7.12.2018)

Hororové fantasy pod taktovkou režiséra Hostelů mohlo dopadnout hůře, ale i lépe. Čarodějovy hodiny mají nevýrazného dětského hrdinu, což však kompenzuje přítomnost Cate Blanchett a vesměs i Jacka Blacka, který nebyl tolik otravný jako obvykle. Samotný kouzelný příběh ničím nepřekvapí, ale zároveň ani neurazí. Slovní přestřelky mezi Blanchett a Blackem se většinou vydařily, vizuál domu a monster taktéž. Zkrátka ve výsledku lehce strašidelná a silně nenáročná jednohubka pro celou rodinu, která je vhodná právě na jedno zhlédnutí.(30.12.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6