Sunny: Cujoi kimoči cujoi ai

• Japonsko SUNNY 強い気持ち・強い愛 (více)

Zíza

V podstatě na stejné úrovni jako korejský film z roku 2011, jen se tu o něco lépe orientuje v postavách – je poměrně jasné, kdo je kdo. Výkony nebyly špatné, jen tedy Hirose Suzu se moc nepředvedla – otázka je, jestli to bylo i tím, že její postava je taková nemasná neslaná. A Miura Haruma mi tedy vůbec nesedl, působil jako takový úchylný pedo. Přes tohle všechno si myslím, že zbytek filmu byl obsazen slušně, je to koukatelný film, odpočinkový a Óne Hitoši v něm nenapáchal nic, kvůli čemu by bylo třeba se od filmu odvracet. Taková průměrná dramakomedie. ()

ScarPoul

Kórjeským originálom som nedotknutý, hoci som si ho chcel pozrieť. A na čínsky remake sa po zhliadnutí toho japonského nechystám. Myšlienka ako taká nie je vôbec zlá. Dospelé postavy sa stretnú a retrospektívne sa vracajú do svojich študentských čias a do obdobia kedy bolo všetko ľahšie. Tento kontrast medzi nepríjemnou dospelosťou a bezstarostnou hravosťou teenagerského veku funguje. Čo nefunguje je príbehová štruktúra filmu. Je tu príliš veľa postáv a po dvoch hodinách si uvedomíme, že o nich vlastne vôbec nič nevieme. Základy sú nám dané v expozícií a potom už s nimi film nepracuje. Čo v zásade značí, že tá myšlienka stretu mladosti a ideálov s bezútešným svetom dospelých nemá ako fungovať. A keď sa tu aj zjaví emócia a aj humor ( plakanie pri saké v udon stánku ma naozaj rozosmialo), je často krát zničená nejakou prvoplánovou absurdnosťou ( bitka manžela čo podvádza, alebo tanec na pohrebe). Takže nielenže sa príbeh nemá šancu dostať do hĺbky, ale aj to málo čo tam funguje je negované prostoduchosťou. Na to, aby ste mohli takto striedať emócie a prechádzať z drámy do komédie zo sekundu na sekundu potrebujete cit a zmysel pre načasovanie. Ten Hitoši Óne bohužiaľ nemá. Kvôli čomu dávam filmu 3* je Suzu Hirose. Jej postava bola ako jediná zaujímavá aj vďaka jej všakovakým grimasám. Normálne by to ale bolo za 2*. A Kórejský originál a Činský remake sú možno lepšie, ale o tom sa presvedčím neskôr. Ak vôbec. ()