Dva nepravděpodobní společníci se vydají na nebezpečné dobrodružství přes neprozkoumanou planetu a snaží se utéct z nebezpečné a dezorientující reality, kde všechny myšlenky je vidět a slyšet... Na planetě, kde žije Todd Hewitt (Tom Holland) všechny ženy zmizely. Muži jsou zase postiženi “hlukem”, sílou, která zveřejňuje všechny jejich myšlenky. V tomto nebezpečném světě nouzově přistane se svou vesmírnou lodí Viola (Daisy Ridley). Todd ji objeví podle zvláštního ticha a přísahá, že ji ochrání. Bude však na to muset najít vlastní vnitřní sílu a probojovat se tajemstvími planety. (JOJ Cinema)

Dzeyna

Tohle je fakt hodně zvláštní, nicméně nápad je to zajímavý. Hluk byl vizualizován hezky, ale pointa byla až moc bizarní. Nicméně pochopitelná s ohledem na mužské ego. Jen škoda, že to bylo takové jednoduché a povrchní. ()

Kothy

Dle očekávání z toho ani lepší film vylézt nemohl. Doug Liman tentokrát udělal velký krok vedle. Ani nevím, kde začít. Člověk by čekal, že to aspoň to obsazení zachrání, ale bohužel ani to ne. Děj se odehrává v daleké budoucnosti na odlehlé planetě s lidskou kolonií. Z nějakého nepochopitelného důvodu zde lidé slyší a vidí své myšlenky, ale platí to pouze u mužů. Do čistě mužské kolonie ztroskotá mladá dívka v podání Daisy Ridley. Okamžitě se octne v nebezpečí a musí utéct. S tím jí pomůže Tom Holland, který je ve vesnici nejmladší. Poté už jen po cestě zjišťuje, že vlastně vše bylo jinak a že mu od mala lhali. No prostě je to dost průhledné a nemá to moc čím zaujmout. Nemá cenu to víc rozebírat. "Jsem hříšník!" ()

silentname

Asi neprechovávam voči "Chaos Walking" tak negatívne pocity ako niektorí iní, no nemôžem vnútorne zhodnotiť, že čo som mal možnosť vidieť bol reálne dobrý film. A je tu niekoľko veľkých elementov, ktoré mi prekážajú. V prvom rade, že je film vysoko priamočiary. Viete presne odhadnúť čo sa bude diať, k čomu dospejeme a aj ako. Povedzme to takto. Náš hrdina Todd Hewitt má predstavu o tom ako svet, na ktorom žijú existuje. Lenže samozrejme veci budú trošku inak ako je oficiálna verzia. A viete si predstaviť aká je realita. Takže načo to zahmlievanie? Len to zdržuje. Máme tu aj malé stretnutie s pôvodnými obyvateľmi "Nového sveta", ktorí sú tu dokopy len pár minút a nemajú žiadnu väčšiu rolu. A to je škoda, lebo sa mohli využiť lepšie. Postavy sú veľmi jednoducho spracované a so svojimi rolami. Takže nič viac od nich ani nečakajte. Mnohí sa sťažovali na efekty okolo hláv našich hrdinov, keď sme mali možnosť vidieť ich myšlienky. Mne osobne to nevadilo. Dokázal som sa s tým stotožniť a niekedy keď to vizualizuje ich myšlienky a spomienky alebo sny, je to celkom zaujímavé a dá sa to aj celkom slušne využiť. Herecké výkony sú dobré, no v tomto smere som ani nič iné nečakal. Ridley, Holland a Mikkelsen sú talentovaní herci a rozhodne vedia vo svojich rolách chodiť. A musím povedať, že kazateľ Aaron je tu miestami skutočne nebezpečný až démonický. No film reálne dokopy nemá vo svojom príbehu nejakú originálnu kosť. Námet je skvelý, no spracovanie je tak priamočiare a staré, že to dokopy neponúka niečo, čo by som dokázal nejako výraznejšie oceniť. Neľutujem, že som film videl a rozhodne som tohto roku videl aj horšie počiny, no označiť to za dobrý film by bolo nadhodnotené. Hodnotenie: C+ ()

Arsenal83

Keď na svete ostanú len muži a zvieratá a odrazu naďabíte na ženu, ktorá síce nie je žiadny kus, ale predsa je opačným pohlavím (hoci to sa už fujky až tak nenosí), očakával som, že sa na ňu vrhnú ako Rusi na Berlínčanky v máji 1945, kde bolo len za týždeň evidovaných 2 milióny znásilnení. Ale ono nič. Mikkelsen si chodí na koni, mladík sa tvári ako panic aj análnic. A celkovo to pokračuje takým spôsobom, že sa dokopy nič nedeje, občasne niekto na niekoho vystrelí, ale ako sci-fi to neobstojí ani napríklad v konkurencii s najslabším Eastwoodovým filmom Vesmírni kovboji. ()

Marze

Je to jen hluk distopickeho pribehu bez nejake satiry nebo socialniho komentare.. Nezajimave, hloupe a stupidni. Pres statecne vykony Hollanda, Ridkeyho a Mikkelsena, kteri naji sarm a vzajemnou chemii, nadejna zapletka vysumela. ()

Chrustyn

Podivné sci-fi, které se na jednu stranu tváří jako teen postapo a na druhou jako seriózní postapo. Nápad s myšlenkami, které jsou vidět i slyšet zní možná dobře na papíře, ale ve filmu to nefunguje a film střídavě nudí a nutí k zamyšlení, co to je za sračku. ()

Jirka_Šč

55 %. Námět zajímavý. Herci ne špatní. Provedení ne zlé. Doopravdy se mi líbila myšlenka, kdy jsou vidět myšlenky mužů (kazatel byl démonický). Bylo trochu slabě uvěřitelné, že by na cizí planetě rostl smrkový les úplně stejný, jako náš, ale dobře. Jako celek to režisérsky i provedením působilo televizně. ()

BMW12

Doug Liman prostě sci-fi filmy točit umí. Já jako milovník sci-fi musím ocenit i tento snímek, protože je to nový nápad, nový příběh a mně to velico bavilo a líbilo se mi to. Tom Holland je super tahoun filmu, takový obyčejný kluk, a Mads Mikkelsen zase skvělý záporák. Za mě jasné 4*. Jen škoda, že film propadl a žádné pokračování tak nebude. ()

honajz

Jestli to postihlo chlapy, a ne ženské, tak se divím, že to nebylo naopak a spíš ony nezabily je. Ostatně statisticky častěji zabije manželka manžela, než obráceně. Ale k filmu. Tak zajímavý nápad, ale tvůrci si nedali moc práce se nad ním víc zamyslet a nějak jej propracovat, takže z toho vylezla jalová historka, jakých známe milion (hodná ústřední dvojka prchá před zlým šerifem / marshallem / ředitelem...). Navíc ta kosmonautka / osadnice mi přišla nějak moc nabušená a akční a docela jsem se divil, že nešla a nezmlátila ty chlapy všechny naráz a nesvázala do kozlíku. Btw, ten Toddův táta přežil, nebo ne? Jak to dopadlo se starostovým synem? Bude se mstít? Třeba ve druhém dílu? A co Sádrouni, nebo jak se jmenovali, měli nějaký větší význam? A ten kněz, tak zajímavě rozehraný, tak on toužil vlastně po spasení ohněm? Tak proč je pronásledoval a dělal to, co dělal? No ale to jsou nejpodružnější věci, protože hlavní je Chaos, a tam už mi to vůbec hlava nebrala, co vše se s myšlenkami dá dělat - dokonce je zhmotnit! A fakt každý člověk přemýšlí nad takovými banalitami, jako že se mu chce čůrat a že třeba právě zakopl? V určité chvíli ten stereotyp byl prostě otravný, neskutečně. Ještě že má film skvělou výpravu - jak loď, tak příroda - a trochu, vzdáleně připomíná Průsmyk Kira Bulyčeva, ale jinak na něm nějaké větší klady nevidím, ani ta obarvená bloncka s velkou prdelí mne nebrala. A klidně to mohlo být o půlku kratší. ()

ARI50

Nebylo to špatný, ale strašně rychlý příběh s malým vysvětlením. Trochu mi vadily ty jejich hlasité myšlenky. Jsem tom atd.... jinak film celkem super. ()

JASON_X

Z těchhle novodobých scifáren pro týnejdžry mívám většinou rozpačitý dojem. A v tomhle případě je ten dojem ještě rozpačitější kvůli odfláknutým exteriérům. Tedy už jsem viděl hodně scífek, jejichž děj se odehrával jakoby na cizí planetě, přičemž točený byl na Zemi (kde taky jinde). Ale tvůrci se vždycky aspoň snažili, aby to na té Zemi jako na Zemi co nejvíc nevypadalo, chápete. Kdežto tady se s divákem bezostyšně mrdne kamsi na americký zemědělský venkov, řekne se mu, že je to cizí planeta, která se mu ještě letmo ukáže z orbitu, a šmytec. Ubohost. Taky mi pekelně lezl na nervy ten chlupatej ňafající ratlík, nějaký zdegenerovaný gaučový plemeno neschopný samostatnýho života, fakt ideální druh psiska na cizí divokou planetu. No a ten příběh o klukovi a holce, jak k sobě hledají cestu a klíčí mezi nimi vztah nebo co... A celá ta nablblá historie o vyvraždění ženských a o Hlasu... ehhh, co na to říct, nuda. Ale holka měla v těch oranžovejch kosmokalhotech pěknou prdýlku, to zase jo. ()

ScarPoul

Ako prvý diel trilógie, ktorá sa už nedokončí je to slušné. Nová planéta s vlastnými pravidlami je super - hoci prostredím pripomína lesy na Záhorí. Ústredné duo si skvelo sekunduje, je tu priestor pre nenásilný vtip, pre napätie a dokonca aj na vážnosť. Liman je zručný, hoci je tu cítiť, že produkcia nešla vôbec ľahko. Chýba tomu určitá vízia a osobitosť. Ide to skôr rutinne po príbehu. Ten je výborný. Podkopávajú mu nohy nezáživné akčné scény - ktoré ako keby vypadli zo seriálovej produkcie 90. rokov a nezáživná kamera, ktoré nedokáže nový fikčný svet prezentovať aj v rámci vizuálnej pestrosti. Aj napriek kvalitným zvratom a dialógom to vizuálne pôsobí ako študentský film. A tento kontrast tomu neustále strháva na hodnote. Mrzí ma že sa nedozvieme o tomto svete viac. Chápem že o mimozemšťanoch by sme sa dozvedeli v ďalšej časti, ale tu mi to rozvinutie trošku chýbalo. Inak sa to pozerať dá a nie je to vôbec hlúpe. Oceňujem že sa ústredné duo na konci neoblizovalo a že ich vzťah mal logickú premisu budovania, ktorá sa mala ďalej rozvíjať. Mikkelsen je dobre zmotivovaný záporák bez potrebného priestoru. Čo je zase raz škoda. ()

Lacike

Zaujímavý nápad s planétou na ktorej sa myšlienky všetkých chlapov vizualizujú, takže ich môžu všetci vidieť jak film. A na potvoru sa to žien netýka. Lenže tento nápad pôsobí skôr otravne. Mohlo to fungovať ako psychologická sonda jak by takto mohli ľudia fungovať, ale na tú sa tvorcovia zvysoka vykašlali. Postavy sú jednorozmerné figúrky s priehľadnými motiváciami u každej z nich. Hneď viete, kto je dobrák, kto zloduch a čo sa zhruba stane o 5 minút. Tom Holland ako hlavný hrdina znova variuje svojho Spidermana a už začína byť otravný. Po mizernom Cherry má na konte ďalší nepodarok. Daisy Ridley zase dokazuje, že fakt hrať nevie a pôsobí asexuálne. Stavím sa, že za pár rokov prizná, že je lesba. Chémia medzi ústredným párom je nulová a Daisy sa často správa afektovane alebo rovno dementne. Akcie je tu minimum. Celé to vyzerá jak nejaká trochu výpravnejšia epizódka Stargate. Úplne sklamaný nie som. Knihu som nečítal, ale potenciál na dobrý film tam rozhodne bol. Len sa behom cesty na filmové plátno niekam stratil. Výsledok je na úrovni filmu After Earth. Proste taký divne nefunkčný film po každej stránke až je to skoro fascinujúce. 4/10. ()

MoiJe

Todd je podobnej nátury ako Hollandov Peter Parker, čo sa na cute-and-a-little-awkward chlapca s verejnými myšlienkami perfektne hodí. Zbytok je divná zliepanina a v podstate len o tom, ako hŕstka divomužov lesami-poliami-riekami-dedinami naháňa dvoch utečencov, nijak záživne a nijak logické. Proste nápad Hluku super, čo s ním ďalej aby sme dostali dej už ale nič moc. ()

JohnCZ

Nepamatuju kdy a jestli vůbec jsem viděl takhle zmatlanou a marnou adaptaci vpravdě dost dobré sci-fi trilogie, která sice nese prvky young adult, ale postupně prostřídá dobrodružné putování, psychologický válečný román a ve finále vrcholí ohromnou bitvou o Nový svět. Zároveň je předloha daleko dravější a agresivnější, ponurá, depresivní, co se Hluku týče, tak poměrně filozofická a hlavně celkově výrazně promyšlenější a emotivnější. Zároveň i hodně akční. Při čtení jsem si neustále opakoval, že tohle je naprosto ideální látka na parádní filmovou adaptaci. Proto nerozumím tomu, co jsem právě viděl. Kam se sakra podělo těch sto mega? Proč to vizuálně vypadá jako pilot k levnému televiznímu Syfy seriálu? Tady se povedly jen dvě věci: cast a vizualizace Hluku. A obsah? I to málo, co bylo zadaptováno, Liman posral. Dost podstatný vztah Todda a jeho psa? Nope. Sádráci? Nope. Pointa Prentissova chování? Nope. Sranda je, že i ten sestřih působí jako šitý horkou jehlou: proč vlastně postavy zmiňují (pro celou trilogii jinak naprosto zásadní) Haven, když do něj nakonec ani nedojdou? :D Neuspokojivě to působí naprosto oprávněně. Zfilmovala se totiž sotva třetina první knihy a že tvůrci už zřejmě dle prvotních ohlasu tušili průser, tak na poslední chvíli hodili zpátečku a příběh násilně ukončili dřív, než se vůbec stačil rozjet... Zničit, smazat, zapomenout a prosím chopte se toho znova a ideálně někdo schopný. A prosil bych v seriálové podobě, podobně jako v případě nedávných His Dark Materials. Hlavně aby z toho nebyl další až na kost osekaný paskvil. Tak třeba někdy za pár let... rád si počkám... volej mě dál Violo, páč já už jdu! ()

Padme_Anakin

Neměla jsem s touhle dobrodružnou jízdou z daleké budoucnosti žádný výraznější problém, prostě jsem tím proplula s lehkým pousmáním.. Na Daisy Ridleyovou se mi příjemně koukalo, Tom Holland mě bavil, no a na Madse Mikkelsena je spolehnutí, jemu zbaštím kdykoli, cokoli.. Co stojí za pochvalu, je zajímavý námět zarámovaný čtením mužských myšlenek.. ()

corpsy

Žeby 125 miliónový tunel? Žiadne big cash hviezdy, žiadne spektakulárne akčné scény či veľké trikové scény, žiadna bombastická výprava. Iba nuda a ukážka prípadu, keď sa za veľké prachy natočí veľké nič. Zbytočne ďalej komentovať. ()

Lokutus

Těžko vzhledem k historii projektu, obsazení plnýmu módních polen a v zásadě nezfilmovatelný předloze čekat něco víc než kolosální průser. Výsledkem je chaoticky vtipná až nevzládnutá směs nahodilejch nudnejch scének, nefungující kontinuity (fotřík na cestě do/z stodoly vystřídá troje různý brejle) a nesnesitelný ústřední dvojice. ()

ArsenalEagle

Sci-fi disponující hezkým vizuálem, vynikajícím Hollandem, zajímavým námětem a slušnou atmosférou. Bohužel, nic moc to nemění na tom, že je film prostě průměrný a přestože Tom hraje naprosto skvěle a svět jako takový má strašně moc co nabídnout, jenže bohužel nenabízí... Nechápu, kde se stala chyba, protože Chaos Walking prostě má ohromný potenciál, ale ve výsledku jen tak nějak vyšumí. Polovina všech věcí, co kdo udělal, je ve finále naprosto zbytečná a druhá část je zas nedotažená do konce. ()

Kdo převzal roli Grindelwalda?

Kdo převzal roli Grindelwalda?

26.11.2020

Před dvěma týdny jste se zde mohli dočíst, že studio Warner Bros. intenzivně jedná s hercem Madsem Mikkelsenem o jeho možném nahrazení Johnnyho Deppa v roli čaroděje Gellerta Grindelwalda ve třetích… (více)

Limanův pandemický heist nabírá obsazení

Limanův pandemický heist nabírá obsazení

02.10.2020

Ještě než se Doug Liman vydá spolu s Tomem Cruisem do vesmíru, chystá se režisér natočit pandemicky heist thriller Lockdown. A jeho nízkorozpočtová novinka už dokonce má i obsazení. V hlavní roli si… (více)

Jaký film chystá Daisy Ridley?

Jaký film chystá Daisy Ridley?

04.05.2020

Máme 4. května, Den Star Wars, takže začneme rovnou novinkou o hvězdě poslední trilogie herečce Daisy Ridley. Ta má po letech strávených zachraňováním galaxie daleko, daleko odsud coby mladičká Rey… (více)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky