Der kleine Vampir

• Dánsko Den lille vampyr (více)

Tínedžer Rüdiger von Schlotterstein je nahnevaný. Už po 300. raz oslavuje svoje 13. narodeniny, ale ako upír v skutočnosti nestarne! V dôsledku toho sa mu veľmi nechce ísť na narodeninovú oslavu, ktorú preňho chystajú rodičia a na ktorú boli pozvaní všetci jeho príbuzní do Transylvánie. Ale ešte skôr, ako sa oslava stihne uskutočniť, Rüdigerov starší brat Lumpi svojou hlúposťou spôsobí, že nemilosrdný lovec upírov Geiermeier a jeho pomocník Manni začnú loviť členov Rüdigerovej rodiny, ktorých zatvárajú do domácej krypty. Len Rüdigerovi, jeho mladšej sestre Anne a ich rodičom sa podarí uniknúť odporným lovcom a utiecť do Čierneho lesa. Tam Rüdiger stretne trinásťročného ľudského chlapca Antona Bohnsacka, ktorý je na prázdninách, a postupne sa spriatelia. Rozhodnú sa spojiť svoje sily a vyrazia na pomoc Rüdigerovej rodine pred lovcami upírov. (TV JOJ)

BOURQUE

Obecne príbeh v poriadku a základ nápadu nie je zlý. Výsledok je však podpriemer a to nie kvôli tomu, že je to realizované na Európskej úrovni. Jednoducho to nie je dostatočne dobrý a ani možnosti jednotlivých charakterov nie sú využité. Ja radšej znovu zavítam do známeho hotela. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()