Cesta na měsíc

Animovaný / Dobrodružný / Komedie
Španělsko, 2015, 97 min

Cestování do vesmíru je v rodině Mikea Goldwinga tradicí: dědeček i tatínek byli astronauti. Když se dvanáctiletý odvážlivec dozvídá, že se výstřední miliardář chystá na Měsíc, aby vyčerpal jeho bohaté přírodní zdroje a zničil americkou vlajku, kterou tam na legendární vesmírné výpravě zasadili astronauti z Apolla 11, je jasné, že na sebe nedá dlouho čekat fantastické, neobyčejné dobrodružství. Mike, jeho dědeček, nejlepší přátelé Amy a Marty a chytrý kamarád chameleon se vydávají na soukromou misi na Měsíc, jejímž cílem je zhatit nekalé miliardářovy plány, zmocnit se vlajky a znovu přivést dohromady rozhádanou rodinu. (Magic Box)

Stoka

Zápletka je prostá. Bohatý podnikatel se rozhodne letět na Měsíc, na němž dle jeho slov člověk nikdy nebyl. Ve skutečnosti má v plánu ukrást americkou vlajku a tak zničit jediný důkaz, že se let na měsíc opravdu uskutečnil. Jeho ďábelskému plánu může zabránit jen překvapivě složená posádka, kterou vypravila NASA (zmrdi - jen tají a tají pravdu). Přesto mi ve filmu pořád něco chybělo. Moc jsem se teda nepobavil. ()

himor

Pre deti animák v poriadku, celkom vtipný a svižný. Samozrejme propaganda nejakého vesmírneho programu je zjavná, ale to nieje podstatné. Príbeh bol vcelku príjemný, ubehol rýchlo, sem tam sa vyskytol joke, takže ja sa nemôžem sťažovať. Vizuálna stránka bola nad moje očakávania. A zas zvíťazilo dobro nad zlom...a nech žije slobodná amerika! ()

kaylin

Dějově je to celkem obyčejný snímek, ale po dlouhé době vidím, že tu je evropské studio, které mělo na to, aby vytvořilo dobrou animaci. Ano, Paramount na začátku je trochu překvapivý, ale budu ho považovat jen za distributora, což je na internetu i prezentováno. Parádní animace, která je na Evropu překvapivá, ale ještě to chce doladit zajímavý a zábavný scénář. ()

Jeoffrey

Tak určitě je vidět, že na tenhle animovaný film dali peníze pánové s Paramount a vůbec bych se nedivil, kdyby do toho nacpala peníze i americká vláda, protože takovouhle oslavu svého vesmírného programu by jim zadarmo asi jen tak někdo neudělal... Jinak po všech stránkách průměrný, možná lehce nadprůměrný film s docela slušnou animací, dobrou hudbou, průměrným příběhem a klasickým poselstvím o důležitosti rodiny. Pro děti to možná, díky vesmírnému prostředí, sympatickému leguánovi a relativně zajímavým charakterům, bude docela příjemný zážitek, pro mě však jen trošku lepší průměr. 5,5/10 ()

klerik

Napriek tomu, že verím, že Američania pristáli na Mesiaci, tento filmik ma občas fakt dráždil. Hlavne ten finálny preslov, že Mesiac patrí všetkým (a oni tam zapichnú štátnu vlajku USA)... Ale kým sa vôbec hrdinovia dostanú do vesmíru a začnú sa diať logické kiksy a rozprávkové zjednodušenia (detské skafandre rovno v lodi, ehm...), je to celkom sranda. Akcia dravá, vtipy vtipné. Aj jašterica je dostatočne humorná... ()