Good Omens (TV seriál)

• Nový Zéland

Good Omens

Komedie / Fantasy

Velká Británie, 2019, 5 h 35 min (Minutáž: 51–60 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (106)

Dost povedená seriálová adaptace knihy Terry Pratchetta a Neila Gaimana Dobrá znamení...britský look, styl humoru, příjemný vizuál i vtipné hlášky, navíc ústřední andělsko-démonská dvojice je neodolatelná...David Tennant a Michael Sheen jsou dokonale obsazení... Originální je i samo ústřední téma - pojmout Armageddon takto vtipně je opravdu trefa do černého... :-) Postavu Azirafala jsem si tak oblíbil, že si dodatečně přečtu i knižní předlohu...(7.6.2019)

Ještě lepší než už tak výtečná předloha. Co dělalo knihu nápaditou nadpřirozenou komedií a satirou, je dodrženo nebo zvýrazněno, překombinované části jsou díky vizuálním hrátkám srozumitelnější a třeba finále, které mi při čtení přišlo trochu na sílu, je tady zručnou a svižnou třešničkou na dortu. Gaiman se navíc nebojí protěžovat dvojici Sheen-Tennant, protože dobře ví, že většina čtenářsky nezainteresovaných diváků dorazila právě kvůli nim. Díky za tuhle jednohubku, která suverénně ospravedlnila téměř dvouleté čekání.(29.6.2019)

Na tohle jsem se tesil jak malej. Zklamanej nejsem, ale stejne ve me prevlada pocit, ze to mohlo bejt jeste o kus lepsi. Ackoliv ma serial jen 6 ani ne hodinovejch dilu, je totiz celkove trochu natahovanej. Je tu spousta vedlejsich linii, spousta vedlejsich postav a ackoliv jich hodne ve vysledku nejak zasahne do deje a vse se to propoji, par linii vysumi trochu do ztracena, myslim, ze z toho v pohode moh bejt 3 hodinovej film a nebo pripadne by mohli mit epizody okolo 30 minut. Ne, ze by ty vedlejsi postavy nebyli zajimavy/sympaticky/vtipny, ale bohuzel kradou prostor hlavni dvojce. To je totiz na celym serialu to nejlepsi. Sheen a Tennant jsou naprosto genialni a dokonaly, pro tyhle role se snad narodili a ackoliv Sheen mel spoustu dobrejch filmu a Tennant byl uzasnej v Dr. Who, nebal bych se tohle oznacit za jejich zivotni vykon. Jinak pribehove to je v podstate ocekavane takovej mix mezi Zemeplochou, Stoparovym pruvodcem a Monty Pythonama a i kdyz to je vetsinu casu vtipny, spis je to z toho ranku "mily", nez ze by jste se vylozene valeli smichy po zemi. Trikove trochu slabsi, obcas to docela bije do oci, ale nic strasnyho, precejen se bavime o serialu, ne o filmu pro kina. Takze celkove jsem spokojenej, dokonaly herci, skvelej pribeh, spousta scen s potencionalem kultu, jen misty bohuzel trochu vaty a utahanejsi tempo. Proto jen lepsi 4*.(26.8.2019)

Sice jsem po většinu seriálu čekal, kdy uvidím poprvé a doslovně ,,anděla s ďáblem v těle", přinejmenším tedy předovýstupku druhého v zadní části prvního, ale co už. Účel splněn, devadesát devítka Radeček přečte knihu. Aha, hvězda dolů za absenci ,,těch druhých" jezdců z Apokalypsy. Chcete-li je poznat, následujte Radkina. Nebudete zklamáni. Nejste-li blbečci.(16.7.2019)

Nechápu, jak může být v jedné epizodě tolik výborných a zároveň tolik laciných momentů... Z vlastní zkušenosti vím, že zpracovat osobitý styl Pratchetta (případně Gaimana) může divákovi chvíli trvat; já osobně jsem "Good Omens" přicházela na chuť celé dva díly. KLADY: Azirafal a Crowley, soundtrack, zápletka, humor, některé opravdu výborné scény. ZÁPORY: Propastné skoky v kvalitě jednotlivých scén, toporné děti, nudný úvod atd. E01 = nuda, E02 = nuda, ale už se objevují první vlaštovky, E03 = pecka, E04 = pecka, E05 = slabší, ale pořád zábavné, E06 = dobré, ale jakožto finále to mohlo být lepší. Jako celek musím seriál ohodnotit známkou 3,5*, ale za ty dvě zlatíčka bych dala i 6*.(23.6.2019)

Zo začiatku som si hovoril, že to asi vypnem, akosi som sa nemohol dostať na vlnu chémie, ktorá prebiehala medzi tými dvomi. Ale od druhej časti som si celý ten roztomilo absurdno-naivný príbeh šmrncnutý inteligentným britským humorom s náznakmi satiry vyslovene začal užívať. Nič nie je čisto biele alebo len čierne, obyčajne platí, že zlatou strednou cestou viac dosiahneš. Slušný nadpriemer. 80/100(13.6.2019)

• HoneyBunny

Knižní předlohu jsem četla a nelíbila se mi (ačkoli si obou autorů vážím a Gaimana jako spisovatele mám jnak moc ráda). Seriálová adaptace je věrná, takže se mi nelíbí ze stejných důvodů - konec světa je tu pojatý jako vtípek, odpolední historka, kterou by si Azirafal a jeho kamarád démon mohli vyprávět nad šálkem čaje. Ale ten humor mi připadá moc chtěný, moc tlačí na pilu. O obou hlavních postavách se během minisérie nic moc zásadního nedozvíte... a vlastně ani o nikom jiném. Je to takové plácnutí do vody, které nikomu nic nepřinese. Málem byl konec světa, ale pak nepřišel a všechno se vrátilo do starých kolejí. Pár scén je dobrých, to ano, ale pak tu jsou až trapné momenty. David Tennant hrát umí, ale tady se polovinu času jen kření. Dětští herci neumí moc hrát. Dokonce i takový charismaťák jako Jon Hamm je zapomenutelný!(29.6.2019)

Velmi, velmi britské. A je to mnohem víc Pratchett než Gaiman, přesně jeho styl humoru a pohodové atmosféry, a starší filmové zpracování jeho knih to připomíná i skvělými herci (Tennant se pro roli démona narodil a rodiče ho pro ni vychovali) a nedobrou kvalitou triků (ne že by na tomto jakkoli záleželo). Jen na rozdíl od čistokrevných Pratchettovek to skutečně má koherentní děj a dobré gradování do finále. Skvělé. 9/10(8.6.2019)

// Tak takhle se musí na ty kytky! David Tennant jako vždy top a příběh o konci světa nikdy nebyl stylovější. Fanoušci Gaimana můžou slavit, tohle se vážně povedlo, třetí epizoda s výletem napříč historií obzvlášť. 8/10(2.6.2019)

To je tak keď démona milujete už dávno a do anjela sa behom sledovania seriálu zamilujete, no hodnoďte potom aspoň trochu objektívne! Ak k tomu ešte podávajú herecké výkony aké podávajú. Okrem toho skvelý humor a príbeh, ktorý nepustí. Knihu som nečítala, ale už som si ju zaobstarala a idem sa do nej pustiť a to sa stáva málokedy...(21.6.2019)

Tohle se opravdu povedlo! Neil Gaiman sepsal perfektní fantasy minisérii. Celé to však táhne ústřední dvojice (Tennant a Sheen), která se dopňuje naprosto dokonale. Takhle zábavný Armageddon se jen tak nevidí :-) = 5 hvězd. O těch dvou padlých andělech by to chtělo něco dalšího...(22.11.2019)

V Good Omens je několik zajímavých originálních nápadů, to ale nestačí na pět a půl hodiny děje. Troufám si říct, že líp by materiál dopadl ve formě filmu. Takhle v seriálu sledujeme nekonečnou třídílnou expozici, abych nakonec zjistili, že - a asi to nebude spoiler - se zase tolik nestalo a Crowley a Azirafal si zase pokecají v nějakém útulném londýnském podniku.(8.7.2019)

Sir Terry. Neil. Michael Sheen a David Tennant. Po těchto jménech vám je pak skoro jedno, jestli ten konec světa přijde, protože jste do děje zažraní jako mol do kožichu a v mezičase si ještě stihnete vychutnat drobné perličky, jako vojáka u letištní brány, čtoucího Americké bohy nebo třeba klející anděly... Na druhou stranu jako fanynka Pratchetta a Gaimana ("logika" zápletky je taky trochu cítit Douglasem love him Adamsem) chápu, že to nebude každého šálek kávy. Pokaždé, když čtu/koukám na něco od těchto chlápků, mám pocit, že píšou o mém světě, ve kterém jen nějakým krutým (nebo zlomyslným?) nedopatřením nežiju a... díky nim se v něm můžu octnout aspoň na chvilku. Thank you, guys.(5.10.2019)

Lehké a hravé, chemie mezi teploučkým andělem a ďáblem, co marně ukrývá dobré srdce, fungovala stoprocentně. Dokonce tak dobře, až mi bylo líto, že nefungovala stočtyřprocentně. Ale postupem času vyprávění ztěžkne. Začne se řešit příliš mnoho problémů, příliš mnoho dějových linek a jiné zase navždy zapadnou. Prostě to přestane být taková sranda. SHRNUTÍ: S Armagedonem těžko hrát.(24.6.2019)

Po prvních třech epizidách jsem si to nemyslel, ale nakonec dávám maximum. Všechny ty postavičky jsem si zamiloval :). Trailer https://www.youtube.com/watch?v=hUJoR4vlIIs(23.6.2019)

Tož má to svoje kúzlo, ale... holt úplne mi to nesadlo. Hoc všetci herci pôsobia, že si to úžívajú, a predloha nie je vôbec zlá. Pasovalo mi to skôr na divadelné dosky. A chvíľami je to zbytočne dlhé.(22.8.2019)

• Revanx

Velke sklamanie. Prva cast nadpriemerna, ale potom to ide radikalne dole.(12.1.2020)

Do Pratchettova díla jsem se zkoušela začíst, ale na rozdíl od hordy jeho oddaných příznivců, se u mě žádné nadšení bohužel nekonalo. Takže normálně bych ani neměla nějak velký zájem o seriál podle jeho a Gaimanova námětu. Jenže... David Tennant, Michael Sheen, Jon Hamm a biblické téma spojené s humorem, to jsou zase ingredience, kterým nedokážu odolat. A tak jsem se plně vložila do příběhu, kde Sheen působil mile starosvětsky, Tennant zas ohromně cool (scéna s hořícím autem neměla chybu) a Hamm jako bodrý andělský byrokrat. A humor, co na mě v knihách příliš nezapůsobil, tady fungoval docela dobře. Dokonce mi chvílemi připadalo, jako bych koukala na nějakou vtipnější epizodu Doctora Who. Fakt jsem se občas i nahlas rozesmála. V poslední epizodě se sice se zlem vypořádali na můj vkus až moc jednoduše, ale vem to čert (nebo anděl). Já se bavila. Jediné co mě mrzí je, že se má oblíbená Frances McDormand v roli Boha představila jen jako neviděná vypravěčka. Kdyby tam hrála i fyzicky, to bych byla v sedmém nebi.(16.6.2019)

Skvely serialovy ukaz a koncept. Nesedi mi tam ta britska dorkiness, ale andelske tema, four horsemen atd. jsou naopak nalezite peckoidni. 8/10(18.7.2019)

Rozhodně povedená taškařice. Ústřední démonandělská dvojice je naprosto skvělá, stejně jako humor, mnohdy hraničící až se satirou, a celej ten pratchetovskej vizuál (protože když si prostě představím čarodějnici tak, jak jí popisuje Pratchet, představím si jí přesně tak, jak je tady!) a celých pět epizod to náramně baví. Počkat... napsal jsem pět epizod a přitom jich to dohromady má šest? Skutečně! Je to tím, že ta poslední, rozuzlující epizoda v rámci všech těch rozuzlení a konců a jakéhosi pokusu o epičnost lehce ztratila to kouzlo epizod předchozích, humor byl docela naředěn a celý to tak nějak malinko vyšumí do prázdna. Na druhou stranu to ale v člověku zanechá přesně ten pocit, že chce ještě další epizody a další, protože to prostě po většinu doby zábava byla a to neskutečná a je těžký se s andělem Sheenem i démonem Tennantem tak snadno a rychle rozloučit.(22.6.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6