Good Omens (TV seriál)

Komedie / Fantasy

Velká Británie, 2019, 5 h 35 min (Minutáž: 51–60 min)

Sice jsem knižní předlohu nečetl, ale co jsem slyšel o Terry Pratchettovi, tak by se to mohlo velmi slušně zhodovat s jeho tvorbou. Jinak příběh je se slušným anglickým humorem, kde hlavní úlohu má anděl Azirafal(Sheen) a démon Crowley(Tennant), ale jiné postavy se také neztrácejí + zábavná nitka v podobě proroctví Agnes Nutter je úžasná. .... HODNOCENÍ: 75% (4*)(4.7.2019)

Dost povedená seriálová adaptace knihy Terry Pratchetta a Neila Gaimana Dobrá znamení...britský look, styl humoru, příjemný vizuál i vtipné hlášky, navíc ústřední andělsko-démonská dvojice je neodolatelná...David Tennant a Michael Sheen jsou dokonale obsazení... Originální je i samo ústřední téma - pojmout Armageddon takto vtipně je opravdu trefa do černého... :-) Postavu Azirafala jsem si tak oblíbil, že si dodatečně přečtu i knižní předlohu...(7.6.2019)

Na čistých pět hvězd to sice není, pocit, že je to až moc dlouhé, jsem měl až nepříjemně často, jinak ale není co vytknout. Předlohu jsem nečetl (ale v tomto případě to velmi rád napravím), takže jsem neměl potřebu řešit, co všechno je jinak a špatně. Celý seriál je krásně britský. Úžasný humor, jak slovní, tak vizuální, výborný a správně ujetý (a správně temný) příběh, perfektní vizuál, geniální soundtrack (jak ten obsahující Queeny, tak původní hudba) a zejména fantastické herecké výkony. Tennant a Sheen jsou geniální a mají mezi sebou neskutečnou chemii, a všichni ostatní do jednoho včetně dětí taky válí na výbornou. A kromě toho jsou všechny ty postavy tak nádherně milé a ujeté, takže není co řešit. Všechny flashbacky, závěrečný soud a zejména celý třetí díl (Hard Times) jsou klenotem celého příběhu. A Tennant a Cumberbatch jsou konečně (jakž takž) spolu v jedné věci. Dobrá znamení jsou rozhodně mými oblíbenými. 90%.(15.6.2019)

Tvůrcům se přesně podařilo zachytit ducha knihy, v níž se mísí Gaimanova temnota s Pratchettovou hravostí a typickým britským humorem. K tomu se na jedničku podařil i casting, který nemohl být dokonalejší, přičemž všemu jednoznačně šéfují David Tennant s Michaelem Sheenem. Možná by se dalo žbrblat nad triky, které se v dnešní konkurenci mohou zdát béčkové, ale o těch to tady vůbec není. Jedna z nejlepších knižních adaptací, které nemůže urazit ani nejortodoxnější fanoušky předlohy. 100%(11.6.2019)

Jsem hodně spokojený. Ještě, než seriál vznikl, tak jsem si říkal, že bude stát za to, už kvůli té zápletce. Pak přišlo obsazení hlavní herecké dvojice, a účast na projektu od samotného spoluautora knihy Neila Gaimana. Díky těmto dobrým znamením vznikl kvalitní seriál Dobrá znamení. Režisér Douglas Mackinnon odvádí velmi dobrou práci. Je si jistý ve vyprávění, krásně nám dokáže prodat svět plný andělů a démonů, a vtipné situace, jenž nám předkládá jsou opravdu vtipné a zábavné. Mackinnon měl šťastnou ruku na obsazení, protože v tomto případě je kvalitní obsazení půlka úspěchu. Michael Sheen a David Tennant si to neskutečně dávají a užívají si každou scénu a hlášku(jejich cesta historií patří k tomu nejlepšímu). A i zbytek obsazení je velmi kvalitní. A to ať už jde o Jacka Whitehalla, Jona Hamma, Mirandu Richardson, Adriu Arjona nebo další herce v cameo roličkách. Seriál má dobré tempo a zajímavé nápady, a k tomu tam dost často hrají písničky od Queenů. Jak jsem psal na začátku, jsem hodně spokojený. Bez chybné to nebylo, ale velká spokojenost zůstává, a to je to hlavní.(12.6.2019)

• - Když se v restauraci setkávají čtyři jezdci, Smrt hraje vědomostní hru. V žebříčku nejlepších skóre Smrt zaujímá každé místo kromě prvního, to drží Terry Pratchett. (jandastlouky)

• - V epizodě si voják hlídající vojenskou zakladnu čte knihu „American Gods“ od spisovatele Neila Gaimana. (Evra)