poster

Good Omens (TV seriál)

 • Nový Zéland

  Good Omens

Komedie / Fantasy

Velká Británie, 2019, 5 h 35 min (Minutáž: 51–60 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  ****

  Na tohle jsem se tesil jak malej. Zklamanej nejsem, ale stejne ve me prevlada pocit, ze to mohlo bejt jeste o kus lepsi. Ackoliv ma serial jen 6 ani ne hodinovejch dilu, je totiz celkove trochu natahovanej. Je tu spousta vedlejsich linii, spousta vedlejsich postav a ackoliv jich hodne ve vysledku nejak zasahne do deje a vse se to propoji, par linii vysumi trochu do ztracena, myslim, ze z toho v pohode moh bejt 3 hodinovej film a nebo pripadne by mohli mit epizody okolo 30 minut. Ne, ze by ty vedlejsi postavy nebyli zajimavy/sympaticky/vtipny, ale bohuzel kradou prostor hlavni dvojce. To je totiz na celym serialu to nejlepsi. Sheen a Tennant jsou naprosto genialni a dokonaly, pro tyhle role se snad narodili a ackoliv Sheen mel spoustu dobrejch filmu a Tennant byl uzasnej v Dr. Who, nebal bych se tohle oznacit za jejich zivotni vykon. Jinak pribehove to je v podstate ocekavane takovej mix mezi Zemeplochou, Stoparovym pruvodcem a Monty Pythonama a i kdyz to je vetsinu casu vtipny, spis je to z toho ranku "mily", nez ze by jste se vylozene valeli smichy po zemi. Trikove trochu slabsi, obcas to docela bije do oci, ale nic strasnyho, precejen se bavime o serialu, ne o filmu pro kina. Takze celkove jsem spokojenej, dokonaly herci, skvelej pribeh, spousta scen s potencionalem kultu, jen misty bohuzel trochu vaty a utahanejsi tempo. Proto jen lepsi 4*.(26.8.2019)

 • Wally
  ***

  Po první epizodě, ze které jsem byl nadšen a strašně se bavil, jsem hned těmi následujícími vystřízlivěl a zjistil jsem, že i přes slibný začátek se ze mne fanoušek T. Pratchetta nikdy nestane. Ostatní díly obsahovaly dva tři dobré vtipy a zbytek se topil v trapnosti (lovec čarodějnic, čarodějka sama apod) a nezachranili to ani skvělí M. Sheen a D. Tennant.(30.3.2020)

 • filmmovier
  *****

  Na čistých pět hvězd to sice není, pocit, že je to až moc dlouhé, jsem měl až nepříjemně často, jinak ale není co vytknout. Předlohu jsem nečetl (ale v tomto případě to velmi rád napravím), takže jsem neměl potřebu řešit, co všechno je jinak a špatně. Celý seriál je krásně britský. Úžasný humor, jak slovní, tak vizuální, výborný a správně ujetý (a správně temný) příběh, perfektní vizuál, geniální soundtrack (jak ten obsahující Queeny, tak původní hudba) a zejména fantastické herecké výkony. Tennant a Sheen jsou geniální a mají mezi sebou neskutečnou chemii, a všichni ostatní do jednoho včetně dětí taky válí na výbornou. A kromě toho jsou všechny ty postavy tak nádherně milé a ujeté, takže není co řešit. Všechny flashbacky, závěrečný soud a zejména celý třetí díl (Hard Times) jsou klenotem celého příběhu. A Tennant a Cumberbatch jsou konečně (jakž takž) spolu v jedné věci. Dobrá znamení jsou rozhodně mými oblíbenými. 90%.(15.6.2019)

 • terunka003
  ****

  Hezké, nebeské, pekelné, ďábelské, kamarádské, vtipné, barevné, anglické, královské. To bylo tak hezoučké, až je mi líto, že toho bylo tak málo a stihla jsem to za dva dny. Báječně vtipná podívaná dle knižní předlohy, kterou si musím přečíst, o Antikristovi, Armagedonu, boje mezi anděly a démoni, a jednom přátelství trvajícím na věky věků. Herecky skvělé, Michael Sheen a David Tennant spolu bezvadně ladili. Hudba pecková - jak roztomilá ústřední melodie tak skvělé doplnění písniček Queenů. ..víc takového.. (20.3.2020)

 • Novom
  *****

  Už od oznámení natáčení této minisérie jsem se těšil. Předchozí ataptace Pratchettovo knih byly vždy jiné, ale vždy věrně kopírovaly jeho vymyšlený svět. Dobrá znamení je má oblíbená kniha a svět v ní jsem chtěl vždy vidět i na plátně. Očekávání naštěstí nezůstává daleko za realitou. Zpracování je výborné a vyprávění odsýpá. Občas je sice zřejmé, že se nejedná o velkofilm a některé kostýmy a kulisy působí trochu levně, na druhou stranu jindy člověk ani nestíhá koukat na všechnu tu nádheru kolem. Potěšilo poměrně věrné zpracování, pár scén očividně chybí a čtyři jezdci Apokalypsy nejsou až tak moc démoničtí, jak byli v knize popsáni. Celkově hodnotím velmi pozitivně. Jen by to chtělo více pratchettovek převedených do filmové podoby. Svůj potenciál mají všechny!(4.6.2019)

 • - Když se v restauraci setkávají čtyři jezdci, Smrt hraje vědomostní hru. V žebříčku nejlepších skóre Smrt zaujímá každé místo kromě prvního, to drží Terry Pratchett. (jandastlouky)

 • - Na začátku ve scéně, kdy se děti baví o mimozemšťanech, jedno z nich pronese: „Exterminate!“ Což je hláška mimozemšťanů Daleků ze seriálu Pán času (od r. 2005). (Nathaniell)

 • - Některé scény, ve kterých Crowley (David Tennant) řídí hořící auto, byly opravdu udělány tak, že Tennant seděl v opravdovém autě, které hořelo. (NiWi)