Černý rytíř: Muž, který mě hlídá

• Jižní Korea Heukgisa (více)

Epizody(20)

Úspěšný manažer odhodlaný za každou cenu chránit ženu, kterou miluje, se setká s cestovní poradkyní, která má možná něco společného s jeho minulostí. (Netflix)

Vavča

Jsem překvapen slabým hodnocením, v Koreji měl seriál sledovanost mezi 8-14%, což je velmi vysoké číslo. První dvě epizody jsou navíc neskutečný odpal, Jung Hera (Shin Se-kyung) se náhlým úmrtím rodiny stává z bohaté dědičky chudou pracující s nebezpečnou tetou na krku. Marně vzpomíná na lepší doby a svoji první lásku, černého rytíře, Moon Soo-Ho (Kim Rae-won). Shodou okolností dostane Hera do Slovinska, kde ho nevědomky potká. I ti co nemají SSK rádi, nevěřte mi, ale já si nevymýšlím, hraje tady skvěle, mimika tváře check, dospělý, neafektovaný výkon, check. Vždy mi dělá radost, když někdo zbourá moje přesvědčení, že je herecké dřevo. Její chemie s Kim Rae-wonem je výborná, hlavní dvojka je parádní. Příběh s pohádkovými motivy o odplatě a nesmrtelnosti navíc většinu času nenudí, z vedlejšího obsazení vyniká jak Jang Mi-Hee jako Baek-Hee, tak zejména Seo Ji-hye jako tajemná návrhářka Sharon, která krade postupně show pro sebe. Typická korejská romantická série, která má romantickou linku, trochu záhad v minulosti, pomstu, prvky tajemna, fantasy. Vím, kde leží kámen úrazu, většina si určitě stěžuje na pomalý a neobvyklý konec. Pravda mohlo být o 2-4 díly méně, ale nápady většinu času seriál má, občas i nenápadný humor, ale hlavně perfektní herectví, úžasný OST instrumentální, který má spoustu pěkných motivů inspirovaných symfonickou, baletní hudbou, je to pecka. Proč seriál považuji za dobrý navzdory kulhavému konci, který vyústěním nepotěší většinu, první, nebo jeden z mála, kde nejsou otravní dětští herci, ti puberťáci zahráli svoje role výborně, hudbu, technické zpracování, herecké výkony jsem už zmiňoval. I když je škoda, že postava Sharon není více rozvinuta a nemění se, vše šlo zakončit ještě jinak a lépe. Pořád je seriál originálnější a reprízovatelnější, než většina jeho letošních souputníků z Koreje, 16 dílů velmi dobrých, dobrých, poslední 4 slabší, takže 3,5 hvězdy. Jediné co mi chybí k zhodnocení korejské seriálové sezóny 2017 je tak série Bad Guys 2 a Korean Odyssey, ale nečekám, že se pořadí nějak dramaticky změní. 1) The Package 2) The Strong Woman Do Boong-Soon, 3) Voice, 4) Black, 5) Money Flower, 6.-7.) In Tomorrow with You, Black Knight, 8) While Were You Sleeping. ()