• Nový Zéland

Abhay Chopra

Nitin Baid

Scénografie:

Sabu Cyril

Ak je v záhlaví indického filmu Thriller / Mysteriózní , treba očakávať minimálne dva nečakané zvraty. V tomto sú oni fakt majstri i napriek tomu, že logiku majú úplne na háku a strieľajú si situácie podľa toho, ako sa im to hodí a hlavne, aby im to pasovalo do samotného príbehu. Film okrem ponurej daždivej atmosféry má i odľahčovacie úsmevné momenty, o ktoré sa pričiní postava policajta Tambeho. Ideálny, mozog nezaťažujúci, film na piatkový večer.(19.7.2019)

Podarená detektívka, kde človek od začiatku drží palce sympatickému Sidhartovi, aby sa dostal z obvineia z vraždy svojej ženy a ešte jedného muža. Nie je dôvod neveriť v jeho nevinu aj keď, niekde v podvedomí divák tuší, že niečo tu nebude tak ako vyzerá.Taká pomerne veľmi komorná detektívka, ale podarená. Kto tomu ale prisúdil prívlastok "mysteriózní" zjavne nemá predstavu čo toto slovo znamená... áno záver stojí za to, kto by to čakal?(31.1.2018)

Indická kriminálka o úspešnom spisovateľovi, ktorý je obvinený z vraždy svojej ženy, a muža, ktorého mal náhodne zabiť počas úteku pred políciou. Na prvý pohľad zdanlivo jasný prípad, však disponuje nejednou trhlinou, ktorú bude treba objasniť. Výborná India, s výborným hereckým obsadením, kedy samotná story, odohrávajúca sa v dvoch paralelách, skutočne nemá kedy nudiť. Samozrejme, je to "iné", svojské, no HLAVNE "NE-americké", bez tradičného klišé, ktoré mňa osobne nesmierne unavuje. Smelo do toho ..(29.8.2018)

Chytlavý thriller vystavěný na klamání a hře kočky s myší. Co se skutečně událo? Kdo lže a kdo říká pravdu? Příběh je vcelku prostý, ale výtečně napsaný, silný s působivou atmosférou a podepřen přesvědčivými hereckými výkony. Rozhodně i podkresová hudba napomohla k výraznějšímu prožitku. Dokázalo mě to chytit, vtáhnout a nepustit až do samého konce, což je vždy známka skutečné kvality. Akshaye Khanna si v roce 2017 zahrál ve dvou filmech postavy detektivů. Oba tyto filmy jsou výtečné a mohu s radostí konstatovat, že stejně jako jeho výkony. Netajím se tím, že tento herec nepatří zrovna k mým oblíbeným, ale zde si mě vskutku získal a tyto postavy mu dokonale sedly. Rozhodně si ho začnu všímat více a kdo ví... ? Sidhartha Malhotra a Sonakshi Sinha rovněž nejsou herci, které bych cíleně vyhledával, ale zde se předvedli na výbornou. Musím jen podotknout, že Sonakshi Sinha je mi z této hlavní trojky zcela určitě nejsympatičtější. Gradující závěr jen potvrdil kvality celého snímku a musím zatleskat a smeknout. Nechci vůbec naznačovat nic z děje, ale nemohl ten detektiv třeba zavolat na nějaké místo, aby se něco, co se stalo, nestalo? Jsem opravdu spokojený a nadšený. Na hvězdný strop se to nedostalo, neb jsem tam nenašel nic „svého“, ale na zpracování mohu pět jen slova chvály. Silné čtyři hvězdy a bylo mi potěšením.(18.3.2019)

To je teda zamotaný! Přiznejme však, že s logikou si film nerozumí. Detektivní zápletka je postavená na tom, kdo lže a kdo mluví pravdu, což se nepříliš věrohodně snaží rozluštit jeden otrávený detektiv. V rámci udržení napětí – nikoliv však věrohodnosti vyšetřování – vyslechne výpovědi na přeskáčku a dlouho si nenechá doříct, co se stalo. Do děje zasáhne příliš mnoho náhod a geniálních vnuknutí učiněných ve vypjatých situacích. ____Policie sice pracuje s důkazy jako jsou stopy, otisky prstů nebo mechanika úderů, už jí ale vůbec nenapadne odebrat krevní vzorky, přičemž ty by celou záhadu nejspíš rozsekly. ----- Atmosféra monzunové noci ujde. Malhotra vypadá dobře, i když ho zmlátí policie, ale jeho chabému hereckému projevu jdou víc k duhu role, kde má za partnerku živelnou ženskou. Spektakulární záběr je značně přestřelený. SHRNUTÍ: Indickou policii nebrat!(20.11.2018)