Escape Plan: The Extractors

Escape Plan 3

Akční / Thriller

USA, 2019, 88 min

• luka4615

Přesně o jeden zoufalý obličej Slye lepší než příšerný druhý díl. Tak přesně takto by se dal v jedné větě popsat snímek Escape Plan: The Extractors, jehož jedinou přidanou hodnotou je pár soubojů. Až na tento detail je i tento počin naprosto nepochopitelnou záležitostí, u níž budete jen zmateně kroutit hlavou nad tím proč vlastně vznikl. Opět se tedy musím opakovat když napíšu, že tohle vážně hodně bolelo.(24.6.2019)

Opakuji co jsem řekl už mnohokrát. První Plán útěku beru jako samostatnou kapitolu. Další dva filmy klidně jako pokračování sebe sama vezmu v potaz. Dostává se mi tudíž do ruky a před oči čistý béčkový průvan. V hlavní roli mám svého oblíbence a v určitým slova smyslu vzor. Co víc si přát? Pokud do toho jdu přesně s tímhle, tak vlastně téměř nic. Sly kosí svoje nepřátelé sebevědomě, tak jak ho známe. Občas udělá něco alá John Rambo a to pak srdce zaplesá. Navíc se dočkáme mírného překvapení, které si u filmu se Stallonem snad ani nepamatuji. Příběh je bloboučký a ostatní postavy za moc až na Bautistu nestojí. Co musím vytknout je hrozně laciné a protivné prostředí. Přesto jsem se díky svému dětskému hrdinovi vrátil o pěkných pár let zpátky. A díky tomu si tu 4tou hvězdu s radostí dám. 72 procent.(25.6.2019)

Video béčko ako od Lundgrena / Seagala, avšak s tým, že oproti otrasnej, rok starej dvojke tu nastalo výrazné zlepšenie. Stallone tu našťastie už nie je len na pár minút a keď sa dostane do akcie, tak to stojí za to, niektoré zabitia tu má fakt drsné a efektné, až trochu navnadia na nového Ramba. Bautista je tiež v pohode, ale zo sidekickov ma potešil hlavne záporácky majster bojových umení Daniel Bernhardt, ktorý vo svojich malých roličkách (skoro) nikdy nesklame. Ináč sú všetky ostatné postavy na smiech; hlavne Devon Sawa ako hlavný boss. O to viac poteší, ako mu Sylvester naloží vo finále. Celkovo to ušlo, ale 4ku už netreba.(22.6.2019)

• mzss1

(37%) Je to sice neuvěřitelné, ale už tu máme třetí díl Plánu útěku, psaný v originálu: Escape Plan: The Extractors. To znamená, že máme v podstatě filmovou trilogii – a to mě docela štve. První Plán útěku je u mě absolutní pecka – je to áčkový snímek, který má spoustu pozitiv a žánrově hodně věcí, který se líbí i nejen skalním fanouškům. No, Sly se později rozhodl, že naráz natočí 2 pokračování a to s o dost nižším rozpočtem. Dvojka byla přímo otřesná – chaotický příběh, který ani pořádně nedával hlavu a patu, nudná akce, debilně vytvořené vězení a menší Stalloneho role – no to už zde pitvat nehodlám (dal jsem 1* a 25%). Do tohohle třetího dílu se mi už vůbec nechtělo, ale tak v rámci mé zvědavosti jsem si to nakonec pustil. Přeci jen jsem na CSFD už dlouho a chci to nějak zhodnotit. Takže jak dopadlo toto béčko ? Na rovinu napíši, že „na HOVNO“. O malý kousíček to bylo lepší jak ultra slabá dvojka, ale ne o moc teda. Béčka mám rád, beru všemi deseti podobně nízkorozpočtové bijáky s Lundgrenem, Seagalem apod. Jenže u tohohle se toho moc pochválit nedá. A je úplně jedno jestli na to nahlížím jako součást série nebo samostatný film. Minutáží je to dost krátké, má to 88 min a pokud nepočítám závěrečné (docela dlouhé) finální titulky, tak to má jen 78 minut. To nám asi napoví, že to rychle uběhne. No, jak se to vezme, tempo je docela slušné, ale i tak jsem litoval dost promarněných minut. Do cca 48 minuty tu máme 2 soubojové sekvence proti několika protivníkům – docela se na to hezky koukalo, ale mělo to slabou dynamiku. Děj se odvíjí jednodušším duchem než ve dvojce, takže se v něm divák orientuje docela snadno, ale na druhou stránku to začne rychle nudit. Stallone tu má díky bohu větší roli, ale moc se zde krom finále nepředvede. Herecký výkon podá vcelku obstojný, až na jednu divnou scénu, kdy ke konci divně zařve atd. Takže až po 48 minutě se tu začne rozvíjet akce, máme tu pár obyčejných výbuchů a poté většinou souboje a všelijaké vyvražďovačky. Na souboje se mi už začalo dívat hůř páč je celé prostředí v oné věznici strašně tmavé. Prostě scény v kriminále byly točeny za tmy, takže jsem někdy i opravdu ztrácel pojetí, kdo se s kým pere – a to jsem si upravil obraz na PC. Sly mě zde potěší a to zneškodněním několika protivníkům. Jednoho pěkně rozřeže nožem, dalšího prošpikuje trubkou a hlavního záporáka (který mi moc nesedl) si pěkně podá v jedné cele – to je asi to nejlepší na tomto slabém akčním videobéčku. I celý ten koncept vězení je zde mizerný. Věznice je stará jak v koncentráku a z venku vizuálně vypadá jak nějaké sídlo bohaté rodiny ze 70.let. Hudba je zde obyčejná – ani jsem si ji moc nevšiml. Z herecké sestavy mě zaujal jen ten Sylvester, na kterého se aspoň hezky dívalo. Těším se na ZÁŘÍ, kdy uvidíme pátého Ramba – to už bude snad pořádný áčkový film a solidní rozlučka s ikonickou rolí Johna Ramba. Dave Bautista, který zde hrál opět drsňáka zde má slušný souboj a jedno trapné vystřílení protivníků. Ostatní herce bych už moc neřešil. Např. Curtis „50 cent“ Jackson zde má jen malou roli. Takže to je asi tak vše co jsem chtěl napsat. Doufám, že nevznikne čtyřka. A když už, tak v „A“ provedení a alespoň s 40 mil. rozpočtem, ale tomu nevěřím. Už tak mi to první a skvělý film (ohodnotil jsem 5* - 100%) tyhle dva mizerné snímky dost zkazily.(23.6.2019)

• M.i.k.e

zázrak se nestal a třetí Escape plan je zase extrémně lacině vypadající béčko v Seagalovském stylu,ale oproti strašidelně debilní dvojce je rozhodně krokem kupředu.Vlastně by tohle jako druhý díl bylo mnohem akceptovatelnější,než ta nedávná parodie na film.Plusem je rozhodně i to,že Stallone (jakkoliv podobné filmy pořád nemá zapotřebí) je tu asi tak 10x déle než ve dvojce,A ani Dave Bautista se tu jen vyloženě nemihne...40%(23.6.2019)