Chůva na zabití

• USA The Babysitter

Cole jednou zůstane déle vzhůru a zjistí, že jeho krásná chůva je členka satanského kultu – a ten udělá všechno pro to, aby ho umlčel. (Netflix)

3DD!3

Neteř Hugha Weavinga v plavkách, s kuchyňským nožem, nebo brokovnicí, vyberte si. Hororová variace na Sám doma opepřená trochou satanismu. Úvod se snovou chůvou, kterou by chtěl každý kluk (a nejenom kluk) naladí tu správnou vlnu a následně se přelije v krvavou likvidaci zlých noshledů krásné blondýnky. Často je to přepálené a McG jako by se vykašlal na konzistenci a dramaturgii, ale mě to bavilo až nečekaně hodně. ()

castor

Prosím, příště raději něco alespoň kapánek svázaného s realitou. Křečovitě se snažíme být cool, super, príííma, jenže na žádné velké bavení to není. Když někdo prezentuje gore mordy a prokládá to sterilní zábavou, fungovat to nemůže. Tedy pokud to netrvá třeba jen třicet minut a nehraje si to na regulérní celovečerák. McG je rutinér, který si pro velké projekty zavřel dveře, selhává v tempu, nápadech, atmosféře, zvratech. Trhlé postavy ještě jaro nedělají. Prostě mě to neoslovilo, ač je mi jasné, že svou základnu fandů to mít bude. Malý loser má chůvu, ta je zatraceně sexy, báječně si rozumí, páč je to jeho vysněná budoucí nastávající. Jednou prubne, co se děje v noci, když usne a blonďatá chůva je pořád v domě. Pochopitelně nic poklidného, jenže tvůrci nikdy vyloženě neděsí ani vyloženě nerozesmějí. A to je problém. ()

*CARNIFEX*

"Šunka a vajcia" to síce nepochopil/a, v hlave nezaradil/a, no presne takto mohol, a hlavne mal vyzerať, "Better Watch Out", ktorý v porovnaní s týmto, napriek lepšiemu nápadu v podobe "miernej" kopírky "Home Alone", vďaka potláčaniu násilia a vizualizácii gore, akosi ťahá za kratší koniec. Ja osobne som sa bavil. Je to dostatočne vtipné, krvavé, úplne jebnuté a idiotské, no presne takto má vyzerať "dokonale" spracovaný hororový subžáner zvaný "splater", ktorý sa skrátka neberie nijak vážne. A presne takto by ho mal vnímať aj samotný divák. Tu ide o krv, zábavu a hlúpotu v plnej (americkej) kráse, nie o rozlúštenie hádanky v podobe matematickej rovnice ako v "Dobrom Will-ovi". ()

D.Moore

Krvavá legrace. Nesmírně stylová (když o tom tak přemýšlím, McG je vlastně můj oblíbenec, akorát se k němu nedostávají moc dobré scénáře) a s obrovsky sympatickým mladým hrdinou. Hororové dusno nečekejte, je to hlavně parodie. S litry očividně falešné červené tekutiny a se skvěle použitou písní We Are The Champions. ()

Davies182

Chci dělat ředitele castingu pro horory. To je k neuvěření, co všechno se musí těmhle lidem objevit před očima... Fandit tomu klukovi bylo fakt docela těžký! ()

pepo

Výborná zábava a najlepší slasher široko ďaleko. Krv čvachtá na všetky strany, je to strašne vtipné, občas krásne nápadité a vďaka skromnej dĺžke veľmi svižné. Drag Me to Hell je síce stále iná liga, ale veľmi dlho som sa pri "horore" takto nezabavil 8/10 ()

Xmilden

Mě tyhlety teen horory jaksi nejdou pod čumák. Světlou výjimkou bylo snesitelné Všechno nejhorší díky napaditému scénáři a sympatické hlavní hrdince. U Chůvy jsem doufal v něco podobného. Navíc solidní hodnocení a známý režisér určité naděje skýtali. Výsledek je ovšem takový že i přes kratičkou stopáž jsem se dost často nudil. 40% ()

darkrobyk

Malého debílka šikanují starší spolužáci. Peroxidová blondýna s velkou hubou, co ho opatruje, mu ukáže, jak jim to nandat. Debílek jim to bohužel nandat neumí, ale zvládne zmasakrovat několik dospěláků. Tohle je tak blbé, že to snad nepotěší ani děti. Jistě, jsou tam nože v hlavě, podříznuté hrdlo nebo probodnutá krční tepna, ovšem celkově se gore dvakrát nepředvedlo. Sklípkani nemají jméno od toho, že by žili ve sklepě (co by tam proboha dělali), a s vyraženým dechem se těžko běhá. Debílek měl chícpnout v první čtvrthodině. A dementní kamera v pokojíku rovněž hvězdu nepřidá. Hvězda za závěrečnou devastaci a druhá za připomenutí hitu Candy od Bow Wow Wov. Což je zoufale málo.... ()

Hrabka

Na můj vkus až moc ujeté. Ani horor, ani komedie. Pár momentů bylo trefných a dobře parodovalo klasické horové klišé, ale jako celek mě to moc neoslovilo. Podobný Better Watch Out byl o fous lepší. 50% ()

juta

Spoiler! Chyběl mi desátý film do mé topky za tento rok a dočkal jsem se ho až na sklonku roku. Rozhodně milé překvapení, od kterého nečekáte až takovou bitku, která nám byla naservírována. Zabodnutými noži do nerdovy hlavy to všechno odstartovalo a pak už to byla jen a jen jízda, u které jsem se nesmírně bavil. Další plus je malý hrdina v hlavní roli, který jako badass nakope svým pronásledovatelům jejich nafoukané zadky, i když to je největší strašpytel na škole. ()

Fiftis

Netflix je proste na vrchole síl a je s ním potrebné do budúcnosti počítať. Pre túto cool prehliadku získal sympatické herecké obsadenie a veľmi dobrého režiséra v podobe McG. Keďže sa jedná o hororovú komédiu, tak tu nie je potreba očakávať nejaký zložitý dej. Je to všetko jednoduché ako facka a celý dej ide priamočiaro až do finále. Režisér s cool menom McG veľmi dobre namixoval horor a komédiu, preto snímka utečie ako voda. Opatrovateľka je sakra sexy a veľmi dobre sa na ňu pozerá. Niektoré gore scény sú naozaj podarené a tejto "opatrovateľke" rozhodne nechýba napätie. Ja som bol skrátka nadmieru spokojný. S popcornom v ruke som sa pekne zabával a rozhodne nenudil. Lo Siento nigga! ()

lamps

Je to sice eklektický vyvrhel všech možných stylistických postupů a klišé, ale je to zároveň tak neodolatelně bizarní, zábavné a kreativní, že se mi to nakonec docela líbilo. Pár scén je vyloženě dementních a honba za stylovostí občas dělá z filmu parodii i v momentech, kdy bychom se měli alespoň trochu bát, ale některé formální hrátky naopak pobavily (mezititulky) a scénář ve druhé "slasher-exploitation-home invasion" polovině obstojně zužitkovává motivy načrtnuté v úvodu (přičemž je vtipný obrácením rolí, kdy klaďas postupně morduje záporáky). Být to více verbálně vtipné a kreativnější ve vytváření napětí či způsobech úmrtí, byl bych vlastně hodně spokojenej - takhle se mi nejvíce vzpomínek na film přesune do třetí mužské hemisféry mezi nohama a budou se týkat Samary Weaving, kterou mít za chůvičku, tak si rychle rozmyslím, jestli je opravdu nejlepší trávit večery v hospodském zařízení. ()

JohnnyD

Príbeh starý ako ľudstvo samo: on je mladý, šikanovaný nerd, ona je jeho cool, sexy opatrovateľka, ktorá vykonáva obety diablovi a potrebuje na to jeho nevinnú krv. Nízkorozpočtová pecka nadupaná skvelými nápadmi a s bohovským castingom. Strašná škoda, že to skončilo len na Netflixe. Chcelo to pár mega a minút navyše, rozvinúť mytológiu a charaktery postáv a bola by to ultimatívna šupa. Silných 80%. ()

Nin

Správný úlet se skvělým tempem. Je v něm skvělý humor a zároveň v nechybí napětí. Nějaké věci sice ve filmu při bližším zkoumání nedávají smysl, ale protože je film tak stylizovaný, tak to vůbec nevadí. Vydařená hororová komedie. (8/10) ()

Beckett51

Hooodně vtipná guilty pleasure, která si tu čtvrtou hvězdu vyškemrala svojí neodolatelnou stupiditou. Upřímně se těším na další díl. ()

Cappuccino

Šialené scény sú pri hororových komédiách povolené a viac než vítané, McG to však s nimi neraz potiahol na úroveň trápnosti. Pokiaľ sa ti podobný námet pozdával, ale s The Babysitter si nebol rovnako ako ja spokojný, určite odporúčam Better Watch Out z roku 2016, ktorý je podľa môjho názoru kvalitnejšou krvavou poctou klasike menom Sám Doma. ()

misterz

Chvíľu trvalo než sa to rozbehlo, no potom krvavá zábava až dokonca. Dvojke J. Lewis a S. Weaving to pristalo, pričom ma často pobavili svojimi hláškami, ktoré sem-tam niečím okorenila aj Bella Thorne. Myslím, že všetci títo menovaní majú pred sebou skvelú budúcnosť. Príbeh samotný síce za veľa nestál, no vo filmoch tohto žánru o to aj tak nejde. Škoda toho nemastného-neslaného úvodu, na tak krátku stopáž to chcelo vymyslieť niečo svižnejšie na rozjazd. Takto sa divák baví ani nie z dvoch tretín. Lepší priemer. 65/100 ()

pornogrind

Mnozí tenhle film srovnávají s kouskem Better Watch Out. U mě na plné čáře vyhrává The Babysitter. Tahle jízda pro mě byla mnohem krvavější a hlavně zábavnější. Film obsahuje všechno to co v Better Watch Out chybělo ( nebo bylo v hodně malý míře ) a to je krev, akce a hlavně vtip. Stejně jako BWO i tady platí rada : Čím míň o filmu víte, tím víc si ho užijete. Tenhle kousek mě prostě bavil a za sebe ho můžu jen doporučit. K dokonalosti tomu sice pár věcí chybí, ale i tak se jedná o nadstandartní 4 hvězdičkovou podívanou. A nenechte se zmást. Není to horor, ale spíš komedie s prvky hororu. ()

mzss1 odpad!

Absolutně nic mě na této sračce nezaujalo. Náhodně jsem si to vybral a následně jsem trpce litoval. Ty vole takovej velkej smrad, který musí mít chůvu, jo? Napřed jsem myslel, že se na ní učí souložit, ale co následovalo poté, to jsem se málem posral smíchy. Prý horor? Hmmm, hlavně, že se furt nadává na duchařiny typu Insidious apod. ()

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (více)