Chůva na zabití

• USA The Babysitter

Cole jednou zůstane déle vzhůru a zjistí, že jeho krásná chůva je členka satanského kultu – a ten udělá všechno pro to, aby ho umlčel. (Netflix)

corpsy

Možno som čakal trochu viac oddanosti jednej slávnej hororovej ére ( 80. roky ), ale som spokojný. V niektorých momentoch som aj zabudol, ako hlúpo je napísaný scenár, pretože charaktery prestreté v tomto snímku toto negatívum potlačovalo do úzadia. A že sú to charaktery s veľkým Ch ( Bella Thorne, dievča zlaté, podala si tu životný herecký výkon a to len tým, že si zahrala vlastne samú seba )! Gore, hlášky, sympatické postavy ( a to aj bad guys ). Škoda len toho...no proste Netflix. ()

silentname

"The Babysitter" sa nakoniec ukázalo ako celkom schopná hororová komédia. Je pravda, že nie všetko sa podarilo, no film ako taký funguje. Vie čím chce byť a ide s tým od začiatku do konca. A ja som si to užil. Musím povedať, že Samara Weaving bola skvelá voľba do tejto role. V prvom momente ako som ju uvidel som si hovoril, že dievča nebude normálna a vôbec ma neprekvapuje, že bude členkou satanského kultu. No súčasne by som povedal, že spolu s Judahom Lewisom fungujú veľmi dobre. Všetky scénky medzi nimi sú spracované tak, že im nemám problém uveriť. Dokonca aj posledné dve pôsobili veľmi úprimne na oboch frontoch. A keď Bee vyroní na konci slzu, niečo v tom skutočne bolo. Ostatné postavy sú lepšie a horšie. Max je celkom dobrý a vie ma pobaviť. Prial by som si viac užiť Sonyu, ktorej Hana Mae Lee dala ohromnú charizmu. John je dokopy zbytočný a filmu toho moc nepridá. V podstate tu slúži dokopy na jeden fór. A Allison v podaní Belly Thorne je miestami skutočne otravná. Rodičov moc nevidíme nakoľko film o nich moc nie je. A čo sa týka humoru filmu, tak ja som sa úprimne bavil. Je to trošku čierna komédia na niektorých miestach, no funkčná. Sú tu trápne miesta, sú tu dobré miesta. Uvidíme čo chce McG priniesť do pokračovania. Len aby to film nepokazilo. Hodnotenie: B ()

*CARNIFEX*

"Šunka a vajcia" to síce nepochopil/a, v hlave nezaradil/a, no presne takto mohol, a hlavne mal vyzerať, "Better Watch Out", ktorý v porovnaní s týmto, napriek lepšiemu nápadu v podobe "miernej" kopírky "Home Alone", vďaka potláčaniu násilia a vizualizácii gore, akosi ťahá za kratší koniec. Ja osobne som sa bavil. Je to dostatočne vtipné, krvavé, úplne jebnuté a idiotské, no presne takto má vyzerať "dokonale" spracovaný hororový subžáner zvaný "splater", ktorý sa skrátka neberie nijak vážne. A presne takto by ho mal vnímať aj samotný divák. Tu ide o krv, zábavu a hlúpotu v plnej (americkej) kráse, nie o rozlúštenie hádanky v podobe matematickej rovnice ako v "Dobrom Will-ovi". ()

Marceloo

Aj keď väčšina detí v jeho veku už dávno môže zostať doma sama, Cole (Judah Lewis) má ešte stále babysitterku. A to nie len tak nejakú. Jeho babysitterka Bee (Samara Weaving) je jeho najlepšou kamarátkou a ako jediná ho dokáže vnímať takého, akým naozaj je. Ale keď sa Cole rozhodne, že v jednu noc nepôjde spať a zistí, čo sa v dome deje počas dlhých nocí, začne sa preňho najhoršia nočná mora. - Netflix v posledných týždňoch v hororovej oblasti boduje a všetko vyvrcholí už o dva týždne najväčšou hororovou udalosťou roka. The Babysitter sa vydaril parádne. Scenáristicky to je velmi zábavné a nápadité, a keď mám pravdu povedať, pán Brian Duffield by si v hororovom žánri, ktorý si neustále vyžaduje niečo inovatívne, určite urobil dobré meno. Prekvapilo ma aj to, aké krvavé to bolo a kolko extrémnych úmrtí sa tu objavilo. Herci zahrali perfektne (Bella Thorne no comment, obviously) a na deťoch je vidieť, že majú talent a v budúcnosti o nich ešte budeme počuť. Tiež sa mi páčilo pokrytie témy šikany, pretože v týchto sociálnych otázkach má tento žáner obrovskú silu. Na záver už len jediná otázka. Prečo bol ten idiot stále bez trička? + herečka z Scream, Boo! A Madea Halloween a Amityville: The Awakening + herečka z The Midnight Meat Train a 7500 + herečka z Ash vs Evil Dead + herečka z Mockingbird, Hidden a Lights Out + herec z Meet the Blacks ()

hansel97

Myslím si, že komediální horor musí najít dobrou vyváženost mezi strašidelným a vtipným. Dobře se to podařilo třeba Better Watch Out, ale tady jde o laciné gore, které by natočil vážně kde kdo. Kdyby to mělo aspoň nějaký zvrat, budu o dost spokojenější, ale je to jen zabíjení mladých hot lidí. ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (Kejf.)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (více)