Držitel 3 Oscarů Dick Tracy je jedním z nejpozoruhodnějších a nejdiskutovanějších filmů. Warren Beatty v roli dobráckého detektiva je hlavní postavou snímku, který má opravu hvězdné obsazení. Právě on a jeho parťák Kluk neustále hledají dobrodružství a společně bojují proti zločinu, kterým jsou prolezlé ulice města. V cestě jim však stojí přehlídka těch nejzvláštnějších gangsterů, jaké kdy svět viděl. Dick Tracy je skvělou směsicí akčního děje, dobrodružství, hudby a neuvěřitelných triků... (Magic Box)

Houdini

Oscar 3 : Výprava, Masky, Píseň - "Sooner or Later (I Always Get My Man)" + 4 nominace: Kamera, Herec VR - Al Pacino, Kostýmy, Zvuk ()

Radyo

Komiks neznám, ale tenhle film mi přijde dost ujetý. Oni to Američani asi mají rádi, takové komiksové slátaniny, ale pro nás Evropany to trochu ztrácí kouzlo, zvláště bez znalosti předlohy. Ale na druhou stranu, zase tak úplný blivajz to není. ()

B!shop

Nic moc, ale uplna kravina to neni. Film se sice tvari jako kdovijakej komiks, ale me to prislo jako prumerna gangsterka o neohrozenym poldovi a gangsterovi, kterej chce ovladnout cely mesto. A takovejch pribehu uz sem videl dost a vetsina z nich byla lepsi nez tohle. Na druhou stranu, zaporaci jsou fakt lahudkovy. Tvurci si vyhrali s maskama a jmenama, takze kazdy jmeno presne charakterizuje toho kteryho gangstera a lahudkovej je zvlast Dustin Hoffman. Warren Beatty v tom oblecku vypada jak Maska a neustale se pritrouble usmiva, takze nevim no, cekal jsem vetsiho drsnaka. No a nejlepsi je jasne Al Pacino, jeho maska jeste neni tak moc silena a vypada a hraje fakt huste. No a pak tu je spousta dalsich znamejch hercu, ktery tezko ohodnotim, pac skrz ty masky nejdou poznat. Co se tyce Madonny, tak sice hrala slusne, ale nebyla vubec sexy a moc se mi nelibila. A jakmile zacla hrat hudba, okamzite se mi vybavil Batman a pak sem prisel na to proc. Danny Elfman. Takze hudba je fajn. No ale celkove vic jak lepsi 3* dat nemuzu, protoze i pres ty uchylny masky, jednu super prestrelku a komiksove vypadajici mesto to je jen prumerna gangsterka, ve ktery se hlavne mluvi a nezachrani to ani tech par forku. ()

igi B.

"Je mi nepřítel nepřítele přítelem? Nebo nepřítel přítele nepřítelem? Nebo je nepřítel mého nepřítele mým nepřítelem? Nepřítel mého nepřítele je i mým nepřítelem..." ...dí bystrý a šumný detektív Dick Tracy v moment svého téměř osvícení a jeho žlutkavý klobouk se ihned o něco více rozzáří... :o) - Dějem typicky komixová taškařice, zcela však fascinující svým bizarním ztvárněním postav (včetně velmi vydařených masek a kostýmů) a skvěle pojatými >vydizajnovanými< retrokulisami ala 30. léta, přičemž vlastně působí i jako lehká parodie na všechny ty filmy >z drsné školy< oněch dob. Navíc tedy musím přiznat, že jako člověka s jistým výtvarným náhledem mě čistě z kompozičního hlediska a v barevném řešení dosti fascinovaly záběry interiérů, kde ač se vlastně třeba momentálně >nic neděje< , už jen ta stylizace nenechá vaše vnímání na chvíli vydechnout. Celé to pak zasazené do téměř >kartoonových< exteriérů vytváří excelentně ujetou atmosféru prapodivného komixového světa, kde snad si jen lehce povzdychnete nad trošku prostodušším příběhem... Nu - tři hvězdičky za filmový příběh - ale nejmíň jednu navíc za tu skvělou atmosféru... - - - P.S. ... a za značné to naladění filmu do ruda, což nepochybně udělalo by radost Mr.Pomovi a jeho kumpánům po >re(d)designu< vzhledu téhle databáze... :-P ()

BadoXXII

Pri pozeraní som prišiel na jednu podstatnú vec a to - mohol som robiť radšej niečo iné. Herci hrajú neskutočne slabo a veľká škoda, že som pod skvelou maskou odhalil Al Pacina, hrá naozaj zle (Robert De Niro má vo svojej kariére tiež jednu podobne otrasnú postavu vo filme Dobrodružství Rockyho a Bullwinkla, čo je neskutočná sračka). Jeho postava je totiž neuveriteľne uškriekaná a Pacinovu nomináciu na Oscara nechápem. Tempo je pomalé, žiadna poriadna akcia sa nekoná a kecov je tu požehnane (čo nie je plus). Jediné, čo si zaslúži uznanie sú kulisy a farebnosť, ktorá pripomína stránky komiksu. 25% ()

choze

Půvabná hračka. Warren Beatty pojal adaptaci klasického novinového stripu Chestera Goulda z počátku třicátých let s odzbrojující věrností formě a to za použití palety šesti křiklavých barev stripu, latexových masek pomáhajících dokonale oživit groteskní gangstery a co mě osobně nadchlo nejvíc, za napodobení jeho zkratkovitosti a údernosti. Škoda jen, že je tu málo akce a ke konci film ztrácí dech. Beatty se roztomile zhostil ploché postavy Tracyho, Al Pacino si připsal dalšího naprosto bravurně zahraného záporáka a Madonna je ...ehm, Madonna. Beatty si tak těsně po největším propadáku své kariéry ISHTARU, připsal svůj největší trhák a rok nato si v BUGSYM vyzkoušel, jaké je to na druhé straně barikády. ()

StarsFan

Takový komiksový Mars útočí!. Zatraceně zajímavé herecké obsazení, podařený kostýmy a masky, kompozičně krásný interiéry a exteriéry, neuvěřitelná škála použitých barev, zákon "kdo je víc znetvořenej, je větší bastard" a všechny ty absurdní jména postav a činy vytvářejí pěkně komixovou komixárnu, která celkem slušně uteče. Stejně jako už zmiňovanej film s Jackem Nicholsonem v hlavní dvojroli, který byla parodií na všechny oslavné americké sci-fi, je i tohle třeba brát s určitým nadhledem. Jako parodii na všechny ty poctivé gangsterky z dílny Scorsese - De Niro. Pak to možná přece jen dává aspoň trochu smysl. ()

Hellboy

Zábavnej pestrobarevnej komiksovej film. Fakt se mi líbilo, jak celý město bylo zeleno červený:) a celkově ve filmu bylo asi tak šest barev. Krásná výprava. A jak úplně každej gangster byl nějakym způsobem deformovanej (tak moc, že ani nebylo poznat, že tam hráli takový hvězdy jako Al Pacino nebo Dustin Hoffman). Komiksové stripy samozřejmě neznám, ale ten film působí dokonale komiksově, se vším všudy, je to velmi jednoduchý, přitažený za vlasy a má to dobrej konec. Prostě pohodová zábava. Ale za vysoké hodnocení může hlavně právě ta zajímavá vizuální stránka, jsou to slabší 4****. Ohledně komiksové předlohy: Dick Tracy je v Americe kultovní postava. Poprvé se tento super-inteligentní detektiv objevil v roce 1931 coby hrdina novinových stripů. V té době ještě fungovala prohibice a Tracyho nepřátelé se rekrutovali z řad všemožných gangsterů. V roce 34 se začaly vysílat jeho příběhy v rozhlase a už v roce 1937 vznikla série hraných filmů Dick Tracy a následovaly tři další: Dick Tracy Returns (1938), Dick Tracy's G-men (1939) a Dick Tracy vs. Crime Inc (1941). Všechny série byly úspěšné a zanedlouho vznikly 4 filmy (Dick Tracy (1945), Dick Tracy vs. Cueball (1946), Dick Tracy's Dilemma (1947) a Dick Tracy Meets Gruesome (1947)) z nichž ten poslední je zřejmě nejznámější, protože hlavního padoucha v něm ztvárnil Boris Karloff. Duchovní otec Tracyho, Chester Gould, který stripy kreslil a vymýšlel od roku 31 až do roku 77, přidal na Tracyho zápěstí už v roce 1946 vysílačku, což se stalo jeho nezaměnitelným poznávacím znamením, které od té doby okopírovali mnozí. ()

Xmilden

Díky hudbě Dannyho Elfmana a určité ujetosti jsem si chvílemi myslel že sleduju nějakou špatnou napodobeninu Burtonova Batmana, naštěstí se po čase ukázalo, že film dokáže žít svým vlastním životem. Dick Tracy se může pochlubit nejen nápaditou vizuální stránkou ale také množstvím hereckých hvězd. Chápu proč se mnoha lidem film nelíbil. Už jen ale kvůli Al Pacinovi stojí za to na něj kouknout. 50% ()

Fiftis

A opäť jedna zo snímok, na ktoré som sa prehnane tešil. Skvelí herci, prostredie 30.tych rokov, gangsterka. Čo viac si priať? Detektív Tracy sa prvýkrát objavil ako komiksová postava už v roku 1931, potom sa z neho stal hrdina kresleného filmu a už v druhej polovici tridsiatych rokov vznikali prvé diely filmovej série. Boli natočené štyri seriály, ktoré nasledovali štyri celovečerné filmy. Najslávnejšie verziou je práve tento film z roku 1990, natočený hercom Warrenom Beattym, ktorý stelesnil aj titulnú postavu. Ale ak mám byť úprimný, tak toto sa naozaj nepodarilo, respektíve - nieje to dôstojné tak kultovej komixovej postave, akou je Tracy. Inak Mahoney si v ňom zahrala speváčka Madonna a v rolách zloduchov sa predstavia na nepoznanie zamaskované hviezdy ako napríklad Al Pacino, Dustin Hoffman alebo skvelý James Caan. Rozhodne som všetkými desiatimi, aby konečne po 30 rokoch vznikol nejaký remake. ()

kingik

Pěkný až dokonalý vizuál není vše, když scénář s režií se ukazují jako nefunkční a selhávají snad ve všech myslitelných ohledech. Herecké obsazení je poněkud přemrštěně atraktivní, jako ostatně všechno v tomhle filmu. Hollywoodský playboy Warren Beatty si troufl vedle režie obsadit se také do hlavní role a Madonnu si sem prosadil hlavně kvůli tomu, že s ní měl techtle mechtle, což mu vrátila ve stejném roce písní s anglickým ekvivalentem Hanky Panky. A jak se film rozjede, tak se v něm střídají motivy bez ladu skladu a se zápletkou, která si o výrazu může nechat jenom zdát. Comicsové vyznění se povedlo, to samé se dá tvrdit o působivé kameře, detailní výpravě nebo propracovaných maskách, ale na to, že je Beattyho detektiv takový uhlazený elegán, dostal se do filmu, kterému by to přežehlení rozhodně nebylo na škodu. 60% ()

Frajer42

Ke snímku jsem se dostal až díky stejnojmenné pařbě, ktará byla shodou okolností absolutní sračkou. Docela mě překvapuje, že tu k dnešnímu dni svítí tak málo hodnocení. Herecké obsazení je brutální. Nejvíce se mi líbil samozřejmě Al Pacino v roli totálního psychopata. Celkově celé psychopatské podsvětí bylo hodně zajímavé. Od Jizváka až po Ksichťáka, Madonna jako herečka samozřejmě nula nic, ale vynahradila to působivým songem "Sooner or Later", který během stopáže několikrát přizpívala. Samotný hlavní hrdina a režisér v jedné osobě Šulínek Tracy byl postavou vůbec nejnudnější. Příběh samozřejmě za moc nestojí. Jedná se spíše o takovou pohádku pro dobové haranty, než o drsný thriller pro borce mého formátu. Trošičku mi to celé připomínalo Sin City, ale opravdu jen malinko. Akce bylo více než jsem čekal a vzhledem k době vzniku filmu nebyla ani nikterak špatná. Celkově, musím se přiznat, se mi to líbilo. Neucvrkl jsem si sice do kalhot, ale bez ostychu pálím 3 *. ()

Tommy987

Nechápem tie negatívne hodnotenia. Pre mňa je Dick Tracy jednou z najpodarenejších komixovských adatpácii a spolu s Burtonovými Batmanmi a Sin City aj určite "najkomixovejšia komixovka" (ehm... to je ale pomenovanie, čo? :-)). Hýri to tu krikľavými farbami (samé ružové, sýtočervené, fialové obleky + ten Tracyho kultový citrónovožltý), divnými geniálne maskovanými tvárami zločincov a dokonale predimenzovanými hereckými výkonmi (samozrejme, že prehrávajú, ale to k tomu preboha patrí - dôkazom buď Pacinova oscarová nominácia). Okrem onej komixovosti sršiacej z každého záberu je tu jasne cítiť inšpirácia gangsterkami a dokonca aj noirovkami, čoho výsledkom je vynikajúci akčno-kriminálno-komediálny koktejl, ktorý by teoreticky mohol chutiť takmer každému (tunajšie hodnotenia mi toto tvrdenie dosť vyvracajú, ale whatever...). Vizuál v prípade Dick Tracyho je kapitola sama o sebe. Takéto extravagantné crazy kombinácie uletených kostýmov, už spomínaných dokonalých masiek a výpravy à la 30-te roky sú presne mojou šálkou kávy a v spojení ešte s vynikajúcou hudbou to pôsobí vyslovene odzbrojujúco. Film má prakticky len dve chyby - zhodou okolností (jediné) dve ženské úlohy. Glenne Headly a jej Tess je nemastná-neslaná a Madonna opäť potvrdzuje, že nie je dobrá herečka. Vďaka nim "len" 8/10. ()

dopitak

Velkolepý retrospektákl srovnatelný snad jen s Luhrmannovým Moulin Rouge. Oba filmy získaly po Oscarovi za výpravu, oba též byly na cenu nominovány v kategorii kostýmů.__ Položme si cvičnou otázku, proč se Dick Tracy nestal v tuzemsku tak slavným jako Batman (myšlena Burtonova verze, 1989). Mají přeci tolik společných prvků, oba vychází z komiksu, v obou se hodně vyřádili maskéři a dominuje jim podmanivá, působivá hudba. A oba nejen žánrově, ale především zpracováním a námětem mohou být považovány za řekněme nevážné. Tahákem u Batmana zcela jistě jsou Nicholson a Basinger, u Tracyho ale Al Pacino a Madonna, pro znalce pak Hoffmannův Mumlák. Delší stopáž je spíše v neprospěch netopýřího muže. Vezměme hlavní postavy - Michael Keaton nebyl v době Batmana příliš známý, měl za sebou jeden větší úspěch z Beetlejuice a Češi ho moc neznali. Warren Beatty byl na tom podobně až možná mírně lépe, za zmínku určitě stojí jeho legendární Clyde Barrow z gangsterky Bonnie a Clyde, o jeho dalších filmech mnoho lidí příliš nevědělo. Rozdílnost hlavních postav by spíše mohla spočívat ve způsobu, s jakým před svého diváka předstupovali. Tracy hraje od začátku víceméně čistou hru, je mu vidět do tváře. Bruce Wayne - to je ovšem tajemnost sama, což diváka nepochybně víc oslovuje. Otevřená sexualita Madonny provokuje, elegance kočičí ženy Basinger mrazí. Dvě podobná pole s podobnou úrodou, ale zcela odlišným ziskem. Přes všechny od kolegů zmíněné (absurdní!) výtky k hereckým výkonům, Madonnině přítomnosti a Beattyho samolibosti, já se dobře bavil. ()

SeBig

Skvělý komiksový film, akce, střílení, hlavní hrdina sympaták, Al Pacino jako záporák mě se tohle dost libilo. ()

classic

Ako vysoko vlastne siaha EGO Warrena Beattyho ? Tento borec si dovolí veľa, a vždy mu to prejde ! Trebárs = populárna „Kráľovná popu” , Madonna (Louise Ciccone) štylizovaná do „božskej Marilyn” , a to je iba začiatok... „Veľký kriminálnik Clyde” nakrútil nevšedný, egoistický zameraný, gangsterský film, ktorým obrátil tento žáner úplne naruby. Technické zložky, ako sú výprava a masky, sú extrémne neoceniteľné, tak ako maskéri „zohavili” , napríklad Ala Pacina, tak to nemá obdoby, jedine som si tak maximálne uvedomoval len jeho majestátny hlas, ale akoby sa pod tou „škraboškou” skrýval niekto kompletne odlišný. No, herecký um mal vysoko rozvinutý. Či ešte Velikánovi Dustinovi Hoffmanovi nevadilo zo seba urobiť takého blonďavého Mimoňa, a pritom mnohých hercov som ani nespoznal pod týmito ukážkovými maškarádami. Spomenul by som taktiež atypicky poňatú výpravu, ktorú Dick Sylbert s Rickom Simpsonom poňali, ako do farbista prispôsobená samotnému prostrediu a postavám. Čiže, doslova srší pestrofarebnou formulovosťou. A toto sú dve najväčšie lákadlá pre snímok. Inak je to nemastné i neslané, so slabým dôrazom na strih. Pochválim aj d.p. Vittoria Storara, ktorého rešpektujem najmä za depresívnu Apokalypsu. Má Dick Tracy potenciál osloviť súčasnú generáciu, presýtenú sociálnymi sieťami, len teraz naozaj neviem, či práve nepreháňam ? ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva