Držitel 3 Oscarů Dick Tracy je jedním z nejpozoruhodnějších a nejdiskutovanějších filmů. Warren Beatty v roli dobráckého detektiva je hlavní postavou snímku, který má opravu hvězdné obsazení. Právě on a jeho parťák Kluk neustále hledají dobrodružství a společně bojují proti zločinu, kterým jsou prolezlé ulice města. V cestě jim však stojí přehlídka těch nejzvláštnějších gangsterů, jaké kdy svět viděl. Dick Tracy je skvělou směsicí akčního děje, dobrodružství, hudby a neuvěřitelných triků... (Magic Box)

Lacike

Neskutocne divna adaptacia komixu. Chapem ludi, ktori tomu daju jak maximalny pocet hviezdiciek, tak odpad. Ja davam neutralne 3*. Technicka stranka a vizual je spickovy a celkovo film pôsobi súdrzne. Takze najskôr film dopadol presne podla predstav autorov. A kedze je vysledok tak netradicny, tak je celkom zaujimave si ho raz pozriet, ale znova uz nikdy viac. Na to je fakt divny. Mna na tom filme najviac bavili vsetky tie hviezdne camea. A ze tu tych hviezd je. 5/10. ()

MrCreosote

Škoda že Beatty nezůstal pouze za kamerou a že do hlavní ženské role neobsadil opravdovou herečku, nýbrž Madonnu podávající asi stejný herecký výkon jako Tracyho náramkové hodinky. Beatty je zkrátka příliš sucharský a moulovitý a Madonně bych její femme fatale neuvěřil ani po desíti sklenicích šampaňského (ale ne, to bych jí křivdil, po pěti sklenicích šampaňského). Jinak Pacino zahrál v rámci role solidně, ale jako excentrický a spíše béčkově pojatý arcipadouch neměl možnost nic většího předvést, ostatní herci pak už této trojce pouze sekundují (často pod nánosem šílených - nicméně vtipných - masek). Komiksová superstylizace měla něco do sebe, stejně tak Elfmanova hudba a povedené písničky. Natočit to De Palma, mohli jsme tu mít druhé Neúplatné :) ()

joehot

V tomhle případě doopravdy nechápu nízká hodnocení, já se moc dobře bavil. Všechna ta nasdázka a komiksová, pastelková stylizace je skvělá, Tracyho město jako by z oka vypadlo (za což v míře větší než hojné může i hudba Dannyho Elfmana) Burtonově Gothamu. Postavy jsou zábavně zkarikované (bavil Beatty, Madonna i Pacino), žel, ve druhé třetině se mohl více dostávat ke slovu stříhač, filmu by to hodně prospělo. ()

corpsy

Vysoko štylizovaná komiksová gangsterka, ktorú môžem označiť za jeden z prvých filmov 90. rokov, ktoré boli točené viacmenej na efekt, trhnúť stámilióny dolárov ( v tomto smere bol jeho vzorom Burtonov BATMAN z predchádzajúceho roku ), rozpredať polovicu hračkárstva a rozbehnúť novú, niekoľkodielnu sériu. No ako to dopadlo, asi vedia všetci, po filmárskej stránke je to však vynikajúce dielo, ktoré si zachovalo atmosféru pôvodného komiksu a to nielen tým ako je spracovaný. Hviezdy, okázalá výprava, strhujúce dobrodružstvo. Tak, ako to máme radi. ()

liquido26

Klady - hvězdné obsazení, skvělé herecké výkony některých zúčastněných (zejména Pacino a Hoffman), bizardní béčková pulpová atmosféra, super masky. Zápory: Nudný scénář, Madonna jako famme fatale příliš nefunguje. Určitě se dalo z Dicka Tracyho vymáčknout mnohem víc. ()

depony

Jako menší jsem tenhle film [komiks] doslova miloval. Už při prvním shlédnutí jsem si to oblíbil a teď jsem to viděl v Levných knihách ... vážně uvažuji o zkrouhnutí mého rozpočtu na měsíc a to DVD si koupím:) ()

FilmFan24

Výtvarná stylizace této gangsterky včetně masek herců je slušivá. Pacino je záporák k nepoznání a Madonna ozdobila svojí přítomností tento film. ()

Derek

rok po batmanovy prichadza hollywood s dalsou megaprodukciou a adaptaciou kultoveho komixu (u nas nevychadzal ale na obrazovkach vysielali animovany serial) tento raz pod taktovkou warrena beattyho. dick tracy je podobne ako batman riadne stylizovany (a navyse ma "batmanovsky" soundtrack od dannyho elfmana), vynikajuce masky, vtipny scenar (dost velke mnzostvo suchych hlasok ci vela vtipnych pasazy, mne sa dost pacil hlavne vysluch mummblesa) utahujuci si a zaroven skladajuci poctu detektivnemu zanru ako i komiksovej bizarnosti svojej predlohy... skoda snahy producentov z filmu vytrieskat co najviac tak je film i prepchany hudobnymi kreaciami od madonny (v tej dobe na vrchole svojej slavy), ktora dostava viac priestoru nez by si zasluzila cim stahuje film dole a inak al pacina by som pod tym nanosom make upu vobec nespoznal... ()

Martin741

Hrozne priemerna gangsterka. Jedinou pikoskou moze byt pre divaka len ta informacia, ze tu hral Dustin Hoffman /hixploitation Straw Dogs/ a Warren Beatty /Bonnie a Clyde/. Zvysok nema zmyslel riesit, je to az prilis priemerne. 58 % ()

Dannysek4U

Jako by vsichni zapomneli, ze je to vlastne parodie. Boze, boze, lidi, premejslejte nad tema filmama trochu, tohle je vyborna komiksova adaptace se vsim vsudy, hlavne se skvelou stylizaci ()

danecek24

48. Zlatý Glóbus za rok 1990 - nominace (4) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec ve vedlejší roli - Al Pacino, Nejlepší filmová píseň - "Sooner Or Later (I Always Get My Man)" - Hudba a text Stephen Sondheim, Nejlepší filmová píseň - "What Can You Lose?" - Hudba a text Stephen Sondheim ()

zette

Tak zpracovanim me film zaujal, o tom zadna. Mene uz samotny pribeh a vetsina hereckych vykonu ( s Beattym v cele, ten byl fakt na rucnik). Madonna v zadne pripade neni dobra herecka, postavu ma ale od pana Boha a nechapu nektere uzivatele, co pisou, ze nebyla vubec sexy (asi gayove:-) ). Predlohu neznam a nic me nepresvedcilo o tom, abych se po ni pidil. ()

Juto

Dick Tracy má takmer všetko, čo sa od extravagancie vyžaduje: senzačné obsadenie, niekoľko skvelých piesní, všetko technické kúzlo, ktoré si za peniaze môžu kúpiť (plus vedomosti o tom, ako a kedy ich použiť), a scenár (pripísal Jim Cash a Jack Epps Jr.) 6/10 ()

mortak

Nuda, nuda, nuda. Na začátku to vypadá, že půjde o klukovský film, který bude sledovat Dicka Tracyho z dětského pohledu Dicka Tracyho, Jr. Jenže nástupem Madonny na scénu se vše mění. Ta zjevně potřebovala velkou "dramatickou" roli (a provětrat kozičky), a protože naprostou náhodou též s Beattym během natáčení chodila (tedy spíše ležela), pan režisér zapomněl na děj, na akci, i na Tracyho Juniora, a fetišisticky snímá Madonnu a její poprsí v podivném šestákovém melodramatu. Beatty s Madonnou trhají svým utrpením kulisy a Al Pacino v jedné cholerické podobě nestojí za nic. S barvičkami si sice vyhráli, ale to by mi stačilo na ploše těch videoklipů nahrazujících akci. Madonna zpívá, Dick Tracy jezdí autem a zatýká, tak jen tady to funguje. ()

dr.fish

Fakt nevím. Barvy, vizuál a Madonna. To jsou asi ty pozitiva. Pak hrozná scénická hudba, Warren Beatty a uřvaný Al Pacino. To jsou negativa. Těch bylo mnohem víc. 50% ()

noriaki

Je to víc Flash Gordon než Burtonův Batman nebo dokonce než Marvel jak ho známe v 21. století. Svébytná stylizace snímku možná prospěla, možná uškodila, každopádně ho vytáhla z řady, protože bez ní by Dick Tracy nezanechal v dějinách kinematografie vůbec žádnou stopu. Na druhou stranu chybělo jenom málo a z filmu se mohla lehce stát bizarní slátanina jako o tři roky mladší Super Mario Bros., nebo o čtyři roky starší Kačer Howard. Takhle snímek celou dobu balancuje mezi tím co si tehdy představovali pod slovy komiksový film a úchylností. Nepopiratelný režijní um Warrena Beattyho ho táhne na jednu stranu, masky na tu druhou. Herci podrážejí nohy všem. Tak slabého Al Pacina jsem snad ještě neviděl. ()

Brain-D

Warren Beatty se snažil být drsnej, ale nebyl. Jedinej o koho tu bylo stát byl Al Pacino, ale jako všichni gangsteři v tomhle filmu má škrabošku přes rypák, takže vypadá jak kokot. Ale to nic nemění na jeho podání mafiánského bosse, kterého zahrál parádně. Dustin Hoffman tu ze sebe dělal šaška i když je skoro tak velkej borec mezi herci jak Al pacino. Město a okolí, bylo barevné, podle mě takové nedotažené, hudba ukradnutá ze starých batmanů. No jinak, když to zhrnu byl to průměr :) ()

solskjaer

Plejáda známých hvězd v polokomiksovém Dick Tracym. Není to zas až tak špatné, chybí tomu jen to nejdůležitější a to pořádný příběh, který by mě donutil tento film dokoukat. Takhle jsem se bohužel jen zaměřil na pěkné masky a občas dobré triky. Nic víc nic méně. Jo a málem bych zapomněl - Madonna je zase špatná ! ()

Firebug

Rozkošná ptákovinka, při jejímž hodnocení se ve mě perou dva názory. Na jednu stranu jsem si užíval krásně přebarvenou stylizaci, cartoonové exteriéry, úšasné masky a dokonale přehrávající herce (Al Pacino to válcuje), ale na stranu druhou jsem byl znuděn víceméně přímočarým primitivním příběhem, v kterém dostaly přespříliš prostoru ty nejnezajímavější postavy v čele s Madonnou (ta pro mě vždy byla a bude anti-sexy, herecký projev neřeším). Film se hlavně ke konci nepříjemně vlekl a prostříhat to celé tak o 20 minut by určitě nebylo na škodu. Takže 4* za estetiku a bezkonkurenční komiksové zpracování a 2* za nudný a ničim neuchvacující příběh. Celkem tedy za 3* ale škoda toho. V první půlhodince jsem byl z toho vážně nadšen. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva