Komentáře uživatelů k filmu (98)

 • Tosim
  ****

  Jistě, je to jen sled skečů, ale právě ten mi připadá velmi, ale velmi vtipný. Ano, plakal jsem... :-)(27.8.2003)

 • Enšpígl
  ***

  Druhá čast filmu výrazně převyšuje tu první, opět zde vládne starý dobrý dialogový humor . Humor dosti nadčasový, poněvadž úředníci si myslí, že je platí asi panbůh a tak se podle toho chovají. Tyhle narážky se fakt Burianovi povedli.(15.7.2006)

 • gouryella
  ***

  Jeden z tech slabsich filmu Buriana, ale porad nadprumer z toho co se v te dobe tocilo.(23.5.2002)

 • Subjektiv
  **

  Pominu fakt, že film je vlastně jakýmsi chatrným dějem poslepovaný sled skečů, které mají ukázat komediální talent Burianův. Ten je bezpochyby na plátně přítomen, obzvláště ve scénce napodobování různých jazyků, žel jsou tam i scény slabší. Nejslabší chvíle však přicházejí, když Burian plátno opouští. Příslušné pasáže slouží pouze a jen jako lepidlo, lépe do nich nesahat.(5.1.2009)

 • Karlos80
  **

  Burianova one-man show, jeho zdařilé kabaretní čísla a smějící se věrné publikum, film natočen v rekordním čase, ale jinak jako celek téměř o ničem, nemám rád Buriana, pro kterého se filmy vyráběly přímo na zakázku, a vše se mu připravovalo jako principálovi až pod nos, všichni se mu podřizovali, a on si mohl se všemi dělat prakticky co se mu zachtělo. To že měl hubu prořízlou a jeho některé vtípky jsou i z dnešního pohledu stále trefné a nadčasové o tom žádná:-) Od druhé poloviny jasně lepší, ty 2*, za dlouhý a báječný výstup na svatbě a dále na ředitelství drah, kde jinak výtečnej byl i Jan Richter, kolega Frič na úřadě mě svým gesty připomínal trochu Plachtu.(28.10.2011)

 • NinadeL
  *****

  Klasický Karel Lamač na cestách, napresoval tohle natáčení mezi lepší a nákladnější filmy, které měl rozdělané venku (respektive to nejlepší, co udělal s Anny Ondrákovou ve Výmaru), Burianovi do toho moc nemluvil a film byl na světě. Pobavil se, odpočinul si a než bys řekl švec, už byl zase ve vlaku. Aneb jak jinak hodnotit přátelsky společně vystupující partu známých a přátel? Baarová se tu objevila díky své roli v Lelíčkovi, ale dál už jí Nina Burianová filmy svého muže zatrhla, stejně jako vystupování v jeho divadle. Jan Richtr se pomalu upíjel k smrti, Betty Kysilková předvedla ve větším svou dobrou rutinu a například Růžena Šlemrová v 46 letech předvedla hysterickou novomanželku. Nakonec i tohle mohou být ingredience dobré komedie.(14.2.2009)

 • Ony
  ****

  Ukažte mi mlíko! Ukažte mlíko! ... Sestra s velkou hlavou naložená ve špiritusu... Polibky mezi párky... Životní role Čeňka Šlégla... Neuvěřitelné. Pokud čekáte film, budete asi v šoku. Odpusťte zmatený komentář... Z tohoto snímku se člověk jen tak nevzpamatuje.(29.9.2006)

 • LiVentura
  ***

  Krásné dialogy plné humoru ke konci filmu na Pojišťovně. :-))(5.7.2011)

 • Fingon
  ***

  Film samotný nic moc, ale ta scéna v kanceláři, ve které si Burian hraje na pana Hnipírda a osazenstvo kanceláře se z něj snaží dostat údaje do formuláře, ta je přímo šmakózní...(4.10.2008)

 • AGAMENON
  ****

  Není to tak špatný jak píší kolegové. Na filmu je bohužel poznat, že jde o dvě hry, které spolu moc nepasují (scénarista měl deset dní), ale sami o sobě jsou skvělé, hlavně ta druhá(Burian se smetáky místo berel).(9.5.2003)

 • dzej dzej
  ***

  Taková staročeská lepenice, kterou ovšem do nadprůměru vytahuje několik solitérních čísel Vlasty Buriana. Ve svém výstupu par excellence paroduje velmi zručně dikci a styl hned několika jazyků (jeho německé číslo v mnohém předjímá styl Charlieho Chaplina v Diktátorovi), závěrečná dlouhá absurdní scéna z inspektoriátu železnic patří do zlatého fondu našeho geniálního blba (nebo blbého génia?).(1.10.2008)

 • nascendi
  **

  Aj keď na Vlastu Buriana nedám dopustiť a Ondoň Hnipirdo hral dlhú dobu významnú úlohu v našich študentských vtípkoch, zo súčasného pohľadu ho považujem za jeden z jeho slabších filmov. Dokonca aj Burianove výstupy, ktoré sú jedinou hodnotou tohto filmu, mi v niektorých momentoch pripadali silené. Nič sa však nedeje. Burianova filmografia je bohatá a je úplne prirodzené, že okrem perál a priemeru obsahuje aj trochu smetia.(14.7.2011)

 • PetrPan
  ****

  One man show Vlasty Buriana, dvě veselé frašky spojené do jednoho filmu, Burianova excelentní komika eskaluje ve scéně, kdy "cizojazyčně" zpívá...(23.3.2005)

 • Rimmer100
  ***

  Další z průměrných Burianových filmů.(11.2.2007)

 • Marthos
  *****

  Na počátku třicátých let byl Vlasta Burian už mezinárodně proslulým komikem a výjimečnou osobností domácí kulturní scény. V té době měl za sebou čtyři němé, čtyři zvukové a tři německé filmy, které mu mimochodem zajistily velkou popularitu u germánských sousedů. Než režisér Karel Lamač na čas předal žezlo svému žáku Martinu Fričovi (ten s Burianem natočil v rozmezí let 1932 až 1934 neuvěřitelných pět filmů), stihl vyrobit jednoduchou veselohru pod názvem FUNEBRÁK. Scénárista Václav Wasserman obratně spojil dvě úspěšné humoresky z repertoáru Burianova divadla: Drémanovu Srážku vlaků a Longenovu Už mou milou, natáčení pak probíhalo necelé tři týdny (nikoli pět dní, jak se dodnes mylně uvádí v oficiálních pramenech). Král komiků zde vystupuje v roli samorostlého funebráka Pletichy, který se shodou náhod ocitne na netradiční svatební hostině a následně způsobí rozruch na inspektorátu drah, kam si přišel pro bolestné s falešným jménem jednoho ze svatebčanů. K jednoznačně dominujícím hodnotám náleží části, v nichž titulní hrdina marně zápasí s úřednickou byrokracií a v takřka čtvrthodinovém pásmu paroduje jazyk, tance a písně sedmi národů. Vedle Buriana se objevila řada osvědčených divadelních i filmových partnerů, kterým vévodí vynikající dvojice Jana Richtera a Martina Friče. Zcela atypickou roli v rámci své početné filmografie tu vytváří Růžena Šlemrová a příjemným bonbonkem je přítomnost rodící se hvězdy barrandovského věku Lídy Baarové. V konfrontaci s některými dalšími burianovskými filmy se bohužel stále jedná o nedoceněný démant, který si zasluhuje vyšší diváckou pozornost. --- "Vaše meno! - Boleslav. - Stará nebo mladá? - Boleslav! - Stará nebo mladá? - Já mám radši mladší. - Co je nám do toho, co vy máte radši! Já se vás ptám, jestli je ta Boleslav Mladá nebo Stará!"(4.10.2008)

 • duklak2
  ***

  Není moc filmů s panem Burianem, které jsem viděl. Některé jen "kousek", protože mě nebavily. Tento snímek je výjimka. Komedie Funebrák mě v některých pasážích dokázala pobavit. Pamatuju si na dobu, kdy jsem film viděl. Problémy ve studiu na škole mě doslova "padaly" na hlavu a já nevěděl co mám dělat. Byla neděle a zrovna tento film vysílali. Jsem rád, že mě alespoň na chvíli zabavil a já si ze snímku "odnes" i nějaké to ponaučení:) Tento snímek chci v budoucnu vidět ještě jednou.(6.2.2012)

 • N.Strauber
  *

  0,6* K tomu nemám co dodat. Snad jen, že to má naprostou absenci scénáře a kdyby to byl první Burianův film, co jsem viděl, tak by byl i poslední. Dalo strašnou práci to vydržet do konce - málem jsem odešel už po 20 minutách, když Burian převážně jen žral nebo chodil. K ostatním hercům se snad radši ani vyjadřovat nebudu - potěšil jen Šlégl, ale než jsem si vůbec uvědomil, že je to on, tak zmizel. :) Tragédie...(7.12.2008)

 • Turiec
  ***

  Úvodných 30 minút filmu - svadobná časť - je trošku slaboduchá. Nadväzuje však na ňu známa Burianova scénka o národnostiach, kde imituje v reči a spevom mnohé jazyky (taliansky, francúzsky, anglický, nemecký, ruský, maďarský a predvedie aj Indiu). V tejto štvrťhodinke potvrdzuje svoju schopnosť improvizovať. Avšak až v záverečnej časti o Boleslavovi Hnípírdovi "u dráhy", je to ten Burian akého mám rád. Zvlášť popisovanie, ako "Oňdoň" jazdí na čierno a "demoluje" vagón ma vždy pobaví. Žiada železnice o náhradu škody za vlakovú nehodu, ale zaslúžil by si skákalné.(10.5.2005)

 • Tommassi3
  ****

  "Já se menuju Boleslav Hnipírdo.." - "Boleslav Hnipírdo ?? A jak můžete, člověče, s tak blbým jménem lízt do vlaku ?!" ;)(1.1.2014)

 • liquido26
  ***

  Děj tu nebyl téměř žádný, poslední půlhodina byla výrazně lepší než předchozí hodina, mělo to několik velmi vtipných okamžiků a povedených hlášek a strašně mi vadila ta hudební vložka s tancemi a písněmi různých národů.(5.7.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 5
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace