Vymodlené dítě (TV film)

Melvin Merkel

Kostýmy:

Marcelle Chamlee
  • SirErLeerdan

Spíše podprůměrný film. Cca od 10 minuty člověk ví, kdo je vrah i únosce. Hrozně věcí vyřčených, ale nedořečených. Nicméně film je tak zpracován, že to ani nebudete chtít vědět... Neurazí, ale určitě po něm nebudete toužit. Za mě 35%(17.10.2020)

• kingik

Dementní tv film, ve kterém je ucházející pouze námět, co měl zajímavý potenciál. Žena přijde o své dítě, odkopne svého manžela, do promyšlené hry angažuje samce pro zastírací manévr a začne simulovat těhotenství. Její nejlepší kamarádka je v očekávání a frustrovaná ženština si na její plod lásky počká. Kamarádku mazaně usmrtí a její holčičku přijme za svou. To nezní vůbec špatně, jenže režíruje špatný režisér Michael Feifer, který občasně své podprůměrné počiny doprovodí dementní scenáristickou prací. A pak to stojí za to. Provedení únosu sice k vidění není, ale dost by mě zajímalo, zda šlo pokus o vtip, nebo to bylo vážně míněno. Samozřejmě, že druhá varianta je správně. Ovšem nelze nevzít v potaz také případné telekinetické schopnosti vražedkyně, neboť by trvalo docela dlouho přijít s uspokojivou tezí, jak spolehlivě uchránit kojence před usmrcením v havarovaném autě. Režisér s tím zjevně neměl problém. Následně se toho ve filmu moc neudálo. Na scénu napochodovala opotřebovaná "záchranářka" Alexandra Paul coby policejní vyšetřovatelka, přičemž její hlavní vyšetřovací fáze teprve přijde na řadu. Skokem se přesuneme o tři roky dál, konkrétně na Honolulu, kde sklapne past. Platí, že film je podprůměrně natočen, ohání se sice, že jde o příběh podle skutečné události, což mu neberu, ovšem výsledná realizace je bídná. Kaitlyn Black v hlavní roli působí adekvátně nesympaticky, sympatičtější Vanessa Evigan coby její kamarádka má ve filmu vyhrazený čas jen v počátečních sekvencích. Snímek svůj potenciál zcela zazdil a přetavil jej v pitomou slátaninu. 4/10(18.10.2020)