Reklama

Reklama

Jak se fotí... - Série 1 (2017) (série)


Budapešť (S01E04)

(epizoda)
Dokumentární
Česko, 2017, 26 min

Obsahy(1)

Rádi cestují a rádi fotí. Jak ale pracovat s fotoaparátem profesionálně, aby snímky z cest skutečně stály za to? Jan Šmíd, který nás Budapeští provází, požádal o rady kamaráda, fotoreportéra Jana Šibíka. V maďarském hlavním městě prozkoumají secesní kavárny, ale také módní bary a noční kluby, které vyrůstají na nádvořích starých opuštěných městských domů. Jak fotit v noci za svitu neonů? Jak ochránit fotoaparát před vodou při focení v proslulých lázních? A proč všechny fascinuje pohled z Rybářské bašty? (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

GeusX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Teď foť! ...teď, teď, teď, teď... Hlavně neboj se jim ten foťák dát hodně blízko k nim, k obličeji." Když se to umí, mohou vzniknout zajímavé fotografie. Chce to postřeh, dostatek drzosti a najít křehkou hranici mezi komponováním snímku a otravnou vlezlostí. Z dokumentu jsem až nabyl dojmu, že paparazzi mohli vzniknout ze street fotografů, kdy už je přestávalo bavit dostávat přes držku, jak fotografovaným cpali objektiv až do obličeje a raději vyměnili "širokáče" za superteleobjektivy a vylezli si do bezpečné vzdálenosti na nějaký strom... :-D ()

čenda 

všechny recenze uživatele

Pro mě zatím nejlepší díl. Šibík mě baví, Šmíd mi přijde poněkud natvrdlej, fotograf z něj asi nebude. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na díl jsem se hodně těšil, protože Budapeště je moje oblíbené město, na rozdíl od nepřátelského psychotického Londýna. A nezklamal. Budapešťské kluby mám kdysi dávno prolezlé, ale ohledně "ruin pubs" jsem se poučil a vypadají sympaticky. Jsem rád, že nejsem sám, kdo by zde neuměl fotit, stejně jako v slavných termálech. Škoda že Šibík ještě nedal cenné typy jak fotit na slavném budapešťském hudebním festivalu Pepsi sziged. Pěkná závěrečná písnička. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama