České moře (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 2017, 9x3 min

Jednoduché, ale komické. Poznávají se v tom všichni ti "lidé z ulice", kteří na kameru žvaní neskutečné pitomosti a vyjadřují se ke všemu? Možná, že by se mezi nimi našlo i hafo zdejších rádoby intelektuálních recenzentů, jejich komentáře jsou stejně hloupé a naivní jako Mírův záměr, až nato, že oni to myslí naprosto, ale naprosto vážně.(21.12.2017)

• Lukrecie

Ukázat Čechy jako ňoumy, mimoně, demagogy, socky a nepraktické chytrolíny, to je ubohé a vůbec to není vtipné! Větší dno mediální tvorby jsem ještě neviděla a že už jsem toho viděla vážně dost. "Zjistil jsem, že si Češi málo věří", tak ode dneška si budete věřit ještě míň. Uděláme z vás zamindrákovaný ovce. Navíc se to nedá vydržet ani ty tři minuty kvůli těm intošskejm teoriím. Zjistila jsem, že ho ani neposlouchám a vypouštím, co říká. Záměrem bylo nejspíš akorát manipulovat s myslí diváků, vyvolávat v nich negativní emoce, podkopávat sebedůvěru a národní identitu. Je to útok na hodnotu lidí. Ještě, že jsme ve svobodné zemi, kde si každý může rozhodnout, zda bude věřit lžím, manipulacím a strachu nebo pravdě, lásce a sebedůvěře. PS Kdyby platilo, co se tady snažíte hlásat a shazovat (a schválně jste to zahnali do absurdity), tak by v ČR nebyl ani jediný úspěšný podnikatel!(22.11.2017)

Nejdou hodnotit epizody, takže budu přidávat postupně. První díl je geniální hloupost, která člověka skvěle pobaví (aspoň mně se Míra do vkusu určitě trefil) - 5. Druhý díl je až na pár momentů průměrný - 2. Snad se to ale zvedne zpátky na kvality prvního dílu. 3/3, 4/3, 5/2, 6/3, 7/2, 8/3, 9/4. Obecně seriál jde dost dolů. Dokoukám ho i přes to. Epizody jsou kratičké a dívat se na to jakž takž dá. Celkově to vyšlo na 3 hvězdy, ale koukat se znovu nebudu.(22.10.2017)

• Bozvav

Pochopila bych parodii na cestu do Středu země, kde by hlavní protagonista neměl roli malého českého debila, ale spíše nadšeného vizionáře a snílka. Pak by toto téma mohlo býti zábavné i úsměvné. Takto celý počin zůstává jen velkou trapností, která viděna očima cizince (vyzkoušeno a přeloženo) působí, že jsme vážně ještě větší paka než Amíci. A to je co říct. Za mne odpad, ostatně Stream.cz jde pomalu a jistě ke dnu jako celek. Dříve tolik dobrých počinů, teď jedna hovadina za druhou.(26.11.2017)

• Tom_Lachtan

Zatím naprosto geniální zábava, která mi i přes stopáž jednotlivých dílů (jen tři minuty) poskytuje zábavu na někdy i desítky minut. Proč? Protože pročítám tuny komentářů pod videem a fascinovaně zírám na hlody lidí, kteří si myslí, že je tenhle humor realita a naprosto nejlepší jsou ti, co vykřikují cosi o podvodu, že to fakuje a snaží se obelhat český lid. I když je někdy trochu smutné, že mnohým visí za jménem jméno některé vysoké školy. Takže nakonec propadnu trudnomyslnosti. __ Snad bude v posledním díle nějaká slušná pointa, slušelo by se.(19.11.2017)