České moře (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 2017, 9x3 min

Jednoduché, ale komické. Poznávají se v tom všichni ti "lidé z ulice", kteří na kameru žvaní neskutečné pitomosti a vyjadřují se ke všemu? Možná, že by se mezi nimi našlo i hafo zdejších rádoby intelektuálních recenzentů, jejich komentáře jsou stejně hloupé a naivní jako Mírův záměr, až nato, že oni to myslí naprosto, ale naprosto vážně.(21.12.2017)

• Lukrecie

Ukázat Čechy jako ňoumy, mimoně, demagogy, socky a nepraktické chytrolíny, to je ubohé a vůbec to není vtipné! Větší dno mediální tvorby jsem ještě neviděla a že už jsem toho viděla vážně dost. "Zjistil jsem, že si Češi málo věří", tak ode dneška si budete věřit ještě míň. Uděláme z vás zamindrákovaný ovce. Navíc se to nedá vydržet ani ty tři minuty kvůli těm intošskejm teoriím. Zjistila jsem, že ho ani neposlouchám a vypouštím, co říká. Záměrem bylo nejspíš akorát manipulovat s myslí diváků, vyvolávat v nich negativní emoce, podkopávat sebedůvěru a národní identitu. Je to útok na hodnotu lidí. Ještě, že jsme ve svobodné zemi, kde si každý může rozhodnout, zda bude věřit lžím, manipulacím a strachu nebo pravdě, lásce a sebedůvěře. PS Kdyby platilo, co se tady snažíte hlásat a shazovat (a schválně jste to zahnali do absurdity), tak by v ČR nebyl ani jediný úspěšný podnikatel!(22.11.2017)

• Drom

Ani kdyby to bylo prezentováno jako komedie, tak by to nedopadlo lépe. Proč? Tak si pojďme probrat nesporné klady tohoto majstrštyku. Rozhodně jedním z největších kladů je stopáž. Každá televize sní o tříminutovém pořadu, protože každé tři minuty může diváka obšťastnit reklamou. Další výborná vlastnost je, že to je pořad i pro ty naše spoluobčany, kteří mají problém pochytit myšlenku. Krom toho, že zde žádná (a už vůbec originální) není, tak kadence monologu směle přeplácne i obsahovou prázdnotu moderních takydokumentů. Zdravíme History channel. No a samozřejmě musím také vyzdvihnout fakt, že reklamy na Streamu propagující tenhle pořad zaplácly v mém životě nejspíš víc času, než celá dosavadní stopáž. To se samozřejmě změní, konec konců náš hrdina bude kopat deset let, nebo tak něco. A pokud máte opravdu štěstí, tak reklama (někdy i dvě) před dílem je dokonce skoro tak dlouhá a inteligentní, jako díl samotný. Já vím, že už jsem to psal, ale ZLATEJ CRAZY BUILDER!(26.1.2018)

• Tom_Lachtan

Zatím naprosto geniální zábava, která mi i přes stopáž jednotlivých dílů (jen tři minuty) poskytuje zábavu na někdy i desítky minut. Proč? Protože pročítám tuny komentářů pod videem a fascinovaně zírám na hlody lidí, kteří si myslí, že je tenhle humor realita a naprosto nejlepší jsou ti, co vykřikují cosi o podvodu, že to fakuje a snaží se obelhat český lid. I když je někdy trochu smutné, že mnohým visí za jménem jméno některé vysoké školy. Takže nakonec propadnu trudnomyslnosti. __ Snad bude v posledním díle nějaká slušná pointa, slušelo by se.(19.11.2017)

• Bozvav

Pochopila bych parodii na cestu do Středu země, kde by hlavní protagonista neměl roli malého českého debila, ale spíše nadšeného vizionáře a snílka. Pak by toto téma mohlo býti zábavné i úsměvné. Takto celý počin zůstává jen velkou trapností, která viděna očima cizince (vyzkoušeno a přeloženo) působí, že jsme vážně ještě větší paka než Amíci. A to je co říct. Za mne odpad, ostatně Stream.cz jde pomalu a jistě ke dnu jako celek. Dříve tolik dobrých počinů, teď jedna hovadina za druhou.(26.11.2017)