Jak nás vidí svět (TV pořad)

Krátkometrážní

Česko, 2017, 3-5 min

Komentáře uživatelů k TV pořadu (19)

Podle mě se jedná o současně nejlepší zábavní pořad, který kdy Stream natočil a točí. V Austrálii mají štáb, který tam cizincům v československé restauraci vyváří české speciality a ti je ochutnávají a hodnotí. Pravda, ne vždy je to jen o jídle, ale o to zajímavější to je. Samozřejmě se dá polemizovat o tom, kolik toho já vím například o Ghaně, Zimbabwe nebo Trinidad a Tobagu, na druhou stranu některé odpovědi jsou opravdu překvapivé a je velice zajímavé sledovat reakce cizinců na otázky o naší zemi. Když se sejdu s cizincem, tak nejsem jiný a ptám se stejně, přičemž očekávám i obrácenou reakci. Jediným mínusem tohoto pořadu bývají občas chvíle, kdy cizincům štáb nevysvětlí plno věcí a ti pak jsou za pitomce. Například díl s tatarákem. I to se ale podle mě lepší a v posledních dílech se objevují i reakce cizinců, kteří se následně dozvídají, co vlastně jí, proč to jí a jakou oblibu toto jídlo u nás má. Doufám, že tento pořád na Streamu vydrží co nejdéle.(20.9.2018)

"Džedžim džaunym meztem dže Praha." Správně, chlapče, hezky to čteš. Ano, jejím hlavním městem je Praha. Cizinci si s češtinou poradili vskutku brilantně. Nicméně tohle je spíš zábava než nějaký objektivní pohled na Českou republiku. Vyzvěte mě totiž, abych řekl cokoli o Zimbabwe a já budu mlčet, i když vím, že hlavní město je Caracas, mluví tam persky a platí rublem. Ale abych to se vrátil k pořadu, tak se mi líbily zejména epizody s jídlem, přičemž zejména hluboké bádání nad knedlíkem bylo jedinečné. A samozřejmě zdravím popelnici Chrise z Mauricia. Tomu člověku chutná všechno a nikdy nikdo nemluvil o podivných pochoutkách české kuchyně tak hezky jako on. Snad to jeho netrénovaný žaludek přežije.(15.10.2017)

• gudaulin

Nemám nic proti zábavě a odlehčení seriózních témat, smysluplnost projektů, jako je Jak nás vidí svět ale spatřuji v propojení s určitou sociologickou výpovědí. Ta je ale v tomto případě prakticky nulová. Jde o zábavu pro mladou generaci, příznačný je už výběr dotazovaných, prostě vrstevníků těch, který je pořad určen. Schází mi pocit autenticity, do projektu byly zařazeny ty odpovědi, které odpovídaly představě tvůrců. Navíc je to založené vlastně jen na jediném nápadu. Nejsem cílová skupina, ale chápu ty, kteří na internetu podobná videa vyhledávají. Celkový dojem: 40 %.(19.7.2018)

• CANNIBAL

Z větší části nudný tv pořad tvořený podřadnou Benešovou, aneb zdali pak chutná cizincům... svíčková, ap. Mohlo by se jednat o zajímavý pořad. Jenže to by ho nesměla tvořit úplně blba k***a. Jednak výběr, resp. četnost cizinců je na každý díl značně omezený a pak už taky unavuje, čumět pořád na stále stejný ládující se ksichty. A to ani nemluvím o trapných námětech, který se netýkají žrádla. Co ale taky jinýho od ní čekat, stačí se podívat jen na její mizerný režisérský profil. Za mě ** za občasně vtipné, nečekané komentáře účinkujících. Jinak v podstatě je to ztráta času.(3.12.2018)

Zajímavý pohled na to, co si o nás myslí cizinci. Nejčastěji se hodnotí jídlo, ale na scénu někdy přichází i naši sportovci, politici či hudba a filmy. Pokud se jedná o "negastronomické" epizody, jsem často nespokojen s výběrem posuzovaných objektů (např. výběr hudby byl tristní). Často si divák musí říct, jak málo cizinci o našich významných osobnostech vědí, avšak při zamyšlení se s rukou na srdci je nutno uznat, že my bychom patrně také neznali nějaké australské, thajské či indické sportovce, herce, atd. Aniž bych chtěl dělat nějaký obecný závěr, v případě Australanů začínám mít dojem, že arogantnější národ snad ani neexistuje, neboť v 90% případů vše kritizují a odsuzují. :)(14.12.2018)

Zajímavý pořad na Streamu, ve kterém cizinci ochutnávají české jídlo. Občas je to sranda.(4.11.2017)

výborný pohled z druhé nezávislé strany, z nadhledu..... skvělý nápad ;)(2.3.2018)

Tento pořad beru čistě jako jednoduchou zábavu na úkor chudáků nic netušících cizinců. Naštěstí jsem dostatečně škodolibý, takže si užívám momenty, během nichž se nějaký nešťastník pokouší vyrobit hamburger z omáčky s knedlíkem, předpokládá, že je Fernet sladký likér, nebo se snaží najít Českou republiku v Jižní Americe. Na druhou stranu bych rád viděl pořad, ve kterém by byli podobným výzvám vystaveni typičtí Češi, myslím, že bych se bavil ještě více, neboť jak řekla v jednom z dílů slečna z Jižní Koreje: " A teď chci vidět nějakého Čecha, jak čte korejsky! " // Dodatečně jsem musel hodnocení upravit, přestože jsem zjistil, že se mezi naše rodáky řadí i Alexandr Ovečkin a Wolfgang Amadeus Mozart, některá témata mě vyloženě otrávila- např. vzorek české hudby byl opravdu "reprezentativní" . Navíc se příliš často vyskytovalo téma: Co víte o České republice? Pokud dotazovaný hned ze startu řekne, že nic, evidentně už se toho příliš nedozvíme, přesto jsou mu pokládány další otázky, takže se nakonec dostaneme k podobnému výsledku, jako bychom chtěli po člověku, který je od narození slepý, aby popsal duhu.// OK, přestože platí to, co jsem napsal v prvním dodatku, měním znovu hodnocení na čtyři kousky, protože u "ochutnávacích" epizod se fakt skvěle bavím, i když je pravda, že poněkud pozměnily můj vztah k Australanům.(28.10.2017)

• 19Lenka

Jako jo, je to blbost.. ale i tak jsem se náramně bavila. Jak si jako můžou dovolit nevědět vše o ČR? My taky víme vše o každé zapadlé zemičce na světě. Třeba o Austrálii. │PS: Czechia je hlavní město České republiky. ♥(30.7.2018)

Doporučuji do Google dát heslo: Ivanna Benešová diskotéka a pak je Vám jasné co je zač autorka. Celé to vypadá jako sehrané pro "lajky", nevěřím tomu ani špetku autenticity.(6.10.2018)

Bohužel, nápad dobrý, ale výběr nebo prostě je to mentalitou jiných národů, jsou účinkující kreténi. Čím jsem starší, tím více se utvrzuji v tom, že bych se rozhodně nechtěl přestěhovat do zahraničí. Většina se v projektu chová jako kreténi, jsou arogantní a jsou velmi povrchní. Mnozí z nás nadávají na Čechy, ale naše mentalita (nemyslím těch, co sedí v hospodě u piva a na vše nadávají), je velmi skvělá a to, co lze vidět v tomto seriálu je opravdu žalostné.(8.6.2018)

O žádnou objektivní sondu o vnímání Česka v zahraničí nečekejte, ale vtipné to je. Za mne 60%.(26.11.2017)

Zabavný "průzkum" o tom co si o nás myslí, ví, jak jim chutná naše jídlo,co ví o celebritách atd., cizinci z různých koutů světa. Je to hlavně zábava než nějaký objektivní pořad. Někdy to tvůrci úplně dobře nedomyslí, ale na pobavení fajn. Hodnocení: 56/100.(28.11.2017)

Dobrý nápad a zajímavé, komické reakce účinkujících. Každý poví, co si myslí, což dovedu ocenit (celkem jsem se zasmál), jen pro Australany je úplně všechno hnusný, protože oni to mají přece nejlepší :-D to musej bejt asi pjekný kretejni.. https://www.stream.cz/porady/jak-nas-vidi-svet(18.6.2018)

• boni

Cíl tvůrců - najít vždy skupinu takových respondentů, kteří jsou co nejvíce nevhodní na danou otázku, neb jsou většinou naprosto hloupí, afektovaní a civilizací (čti všeobecným přehledem o nejen našem okolí) nepolíbení. Vrcholem byl asi díl o slavných českých sportovcích, kde měli například impotenta z Litvy, samozvaného sportovního fanouška, konkrétněji fanouška tenisu, jenž ale neznal Petru Kvitovou, doslovně jí nikdy neviděl. Díky tomuto estrádnímu výběru to má nulovou vypovídající hodnotu a jen těžko si z toho odnesete něco jiného než pocit na vrácení oběda matce zemi. Ještě jednou to na mě vyskočí na Seznamu, tak tomu bez skrupulí napálím odpad.(3.12.2018)

• kilobyte

Nápad dobrý, ale realizace dost pokulhává. Jediné dobré téma je jídlo, ale po pár dílech vám bude připadat, že se to stále opakuje dokola. Chris z Mauricia, který vše sní a pochválí (můj oblíbený), pár neutrálních ochutnavačů, někdo z východní Asie řekne, že tomu něco chybí a nakonec to celé zkritizuje Australan, který nechápe jak tohle jídlo můžou v Rusku tedy Česku, ale ono je to jedno, jíst. O ostatních tématech je škoda vůbec mluvit. PS: Jestli chcete vědět jak nás vidí svět, zeptejte se nějakého cizince osobně.(9.1.2019)

V současnosti asi nejlepší český vysílající se seriál na Streamu, který se snažím pravidelně sledovat. Názory některých lidí jsou opravdu velice zvláštní a to jak by nejraději upravili určité jídlo se mně někdy až hnusí. Doufám, že se tento seriál bude ještě nějakou dobu vysílat, protože mně opravdu baví...(30.12.2018)

Skvělý nápad. Občas je to sranda, ale některé epizody slabší...(9.1.2019)

• baegus

Nevím proč, ale nějak mi v tomto pořadu schází autenticita - těm lidem moc nevěřím, přijde mi jako by to měli připravené.(28.12.2017)