Jak nás vidí svět (TV pořad)

Krátkometrážní

Česko, 2017, 3-5 min

Komentáře uživatelů k TV pořadu (13)

Podle mě se jedná o současně nejlepší zábavní pořad, který kdy Stream natočil a točí. V Austrálii mají štáb, který tam cizincům v československé restauraci vyváří české speciality a ti je ochutnávají a hodnotí. Pravda, ne vždy je to jen o jídle, ale o to zajímavější to je. Samozřejmě se dá polemizovat o tom, kolik toho já vím například o Ghaně, Zimbabwe nebo Trinidad a Tobagu, na druhou stranu některé odpovědi jsou opravdu překvapivé a je velice zajímavé sledovat reakce cizinců na otázky o naší zemi. Když se sejdu s cizincem, tak nejsem jiný a ptám se stejně, přičemž očekávám i obrácenou reakci. Jediným mínusem tohoto pořadu bývají občas chvíle, kdy cizincům štáb nevysvětlí plno věcí a ti pak jsou za pitomce. Například díl s tatarákem. I to se ale podle mě lepší a v posledních dílech se objevují i reakce cizinců, kteří se následně dozvídají, co vlastně jí, proč to jí a jakou oblibu toto jídlo u nás má. Doufám, že tento pořád na Streamu vydrží co nejdéle.(20.9.2018)

"Džedžim džaunym meztem dže Praha." Správně, chlapče, hezky to čteš. Ano, jejím hlavním městem je Praha. Cizinci si s češtinou poradili vskutku brilantně. Nicméně tohle je spíš zábava než nějaký objektivní pohled na Českou republiku. Vyzvěte mě totiž, abych řekl cokoli o Zimbabwe a já budu mlčet, i když vím, že hlavní město je Caracas, mluví tam persky a platí rublem. Ale abych to se vrátil k pořadu, tak se mi líbily zejména epizody s jídlem, přičemž zejména opatrné bádání nad knedlíkem bylo jedinečné.(15.10.2017)

• gudaulin

Nemám nic proti zábavě a odlehčení seriózních témat, smysluplnost projektů, jako je Jak nás vidí svět ale spatřuji v propojení s určitou sociologickou výpovědí. Ta je ale v tomto případě prakticky nulová. Jde o zábavu pro mladou generaci, příznačný je už výběr dotazovaných, prostě vrstevníků těch, který je pořad určen. Schází mi pocit autenticity, do projektu byly zařazeny ty odpovědi, které odpovídaly představě tvůrců. Navíc je to založené vlastně jen na jediném nápadu. Nejsem cílová skupina, ale chápu ty, kteří na internetu podobná videa vyhledávají. Celkový dojem: 40 %.(19.7.2018)

Zajímavý pořad na Streamu, ve kterém cizinci ochutnávají české jídlo. Občas je to sranda.(4.11.2017)

výborný pohled z druhé nezávislé strany, z nadhledu..... skvělý nápad ;)(2.3.2018)

Tento pořad beru čistě jako jednoduchou zábavu na úkor chudáků nic netušících cizinců. Naštěstí jsem dostatečně škodolibý, takže si užívám momenty, během nichž se nějaký nešťastník pokouší vyrobit hamburger z omáčky s knedlíkem, předpokládá, že je Fernet sladký likér, nebo se snaží najít Českou republiku v Jižní Americe. Na druhou stranu bych rád viděl pořad, ve kterém by byli podobným výzvám vystaveni typičtí Češi, myslím, že bych se bavil ještě více, neboť jak řekla v jednom z dílů slečna z Jižní Koreje: " A teď chci vidět nějakého Čecha, jak čte korejsky! " // Dodatečně jsem musel hodnocení upravit, přestože jsem zjistil, že se mezi naše rodáky řadí i Alexandr Ovečkin a Wolfgang Amadeus Mozart, některá témata mě vyloženě otrávila- např. vzorek české hudby byl opravdu "reprezentativní" . Navíc se příliš často vyskytovalo téma: Co víte o České republice? Pokud dotazovaný hned ze startu řekne, že nic, evidentně už se toho příliš nedozvíme, přesto jsou mu pokládány další otázky, takže se nakonec dostaneme k podobnému výsledku, jako bychom chtěli po člověku, který je od narození slepý, aby popsal duhu.(28.10.2017)

• 19Lenka

Jako jo, je to blbost.. ale i tak jsem se náramně bavila. Jak si jako můžou dovolit nevědět vše o ČR? My taky víme vše o každé zapadlé zemičce na světě. Třeba o Austrálii. │PS: Czechia je hlavní město České republiky. ♥(30.7.2018)

Doporučuji do Google dát heslo: Ivanna Benešová diskotéka a pak je Vám jasné co je zač autorka. Celé to vypadá jako sehrané pro "lajky", nevěřím tomu ani špetku autenticity.(6.10.2018)

Bohužel, nápad dobrý, ale výběr nebo prostě je to mentalitou jiných národů, jsou účinkující kreténi. Čím jsem starší, tím více se utvrzuji v tom, že bych se rozhodně nechtěl přestěhovat do zahraničí. Většina se v projektu chová jako kreténi, jsou arogantní a jsou velmi povrchní. Mnozí z nás nadávají na Čechy, ale naše mentalita (nemyslím těch, co sedí v hospodě u piva a na vše nadávají), je velmi skvělá a to, co lze vidět v tomto seriálu je opravdu žalostné.(8.6.2018)

O žádnou objektivní sondu o vnímání Česka v zahraničí nečekejte, ale vtipné to je. Za mne 60%.(26.11.2017)

Zabavný "průzkum" o tom co si o nás myslí, ví, jak jim chutná naše jídlo,co ví o celebritách atd., cizinci z různých koutů světa. Je to hlavně zábava než nějaký objektivní pořad. Někdy to tvůrci úplně dobře nedomyslí, ale na pobavení fajn. Hodnocení: 56/100.(28.11.2017)

Dobrý nápad a zajímavé, komické reakce účinkujících. Každý poví, co si myslí, což dovedu ocenit (celkem jsem se zasmál), jen pro Australany je úplně všechno hnusný, protože oni to mají přece nejlepší :-D to musej bejt asi pjekný kretejni.. https://www.stream.cz/porady/jak-nas-vidi-svet(18.6.2018)

• baegus

Nevím proč, ale nějak mi v tomto pořadu schází autenticita - těm lidem moc nevěřím, přijde mi jako by to měli připravené.(28.12.2017)