Jak nás vidí svět (TV pořad)

Krátkometrážní

Česko, 2017, 3-9 min

Komentáře uživatelů k TV pořadu (34)

Podle mě se jedná o současně nejlepší zábavní pořad, který kdy Stream natočil a točí. V Austrálii mají štáb, který tam cizincům v československé restauraci vyváří české speciality a ti je ochutnávají a hodnotí. Pravda, ne vždy je to jen o jídle, ale o to zajímavější to je. Samozřejmě se dá polemizovat o tom, kolik toho já vím například o Ghaně, Zimbabwe nebo Trinidad a Tobagu, na druhou stranu některé odpovědi jsou opravdu překvapivé a je velice zajímavé sledovat reakce cizinců na otázky o naší zemi. Když se sejdu s cizincem, tak nejsem jiný a ptám se stejně, přičemž očekávám i obrácenou reakci. Jediným mínusem tohoto pořadu bývají občas chvíle, kdy cizincům štáb nevysvětlí plno věcí a ti pak jsou za pitomce. Například díl s tatarákem. I to se ale podle mě lepší a v posledních dílech se objevují i reakce cizinců, kteří se následně dozvídají, co vlastně jí, proč to jí a jakou oblibu toto jídlo u nás má. Doufám, že tento pořád na Streamu vydrží co nejdéle.(20.9.2018)

"Džedžim džaunym meztem dže Praha." Správně, chlapče, hezky to čteš. Ano, jejím hlavním městem je Praha. Cizinci si s češtinou poradili vskutku brilantně. Nicméně tohle je spíš zábava než nějaký objektivní pohled na Českou republiku. Vyzvěte mě totiž, abych řekl cokoli o Zimbabwe a já budu mlčet, i když vím, že hlavní město je Caracas, mluví tam persky a platí rublem. Ale abych to se vrátil k pořadu, tak se mi líbily zejména epizody s jídlem, přičemž zejména hluboké bádání nad knedlíkem bylo jedinečné. A samozřejmě zdravím popelnici Chrise z Mauricia. Tomu člověku chutná všechno a nikdy nikdo nemluvil o podivných pochoutkách české kuchyně tak hezky jako on. Snad to jeho netrénovaný žaludek přežije.(15.10.2017)

• gudaulin

Nemám nic proti zábavě a odlehčení seriózních témat, smysluplnost projektů, jako je Jak nás vidí svět ale spatřuji v propojení s určitou sociologickou výpovědí. Ta je ale v tomto případě prakticky nulová. Jde o zábavu pro mladou generaci, příznačný je už výběr dotazovaných, prostě vrstevníků těch, který je pořad určen. Schází mi pocit autenticity, do projektu byly zařazeny ty odpovědi, které odpovídaly představě tvůrců. Navíc je to založené vlastně jen na jediném nápadu. Nejsem cílová skupina, ale chápu ty, kteří na internetu podobná videa vyhledávají. Celkový dojem: 40 %.(19.7.2018)

• CANNIBAL

Z větší části nudný tv pořad tvořený podřadnou Benešovou, aneb zdali pak chutná cizincům... svíčková, ap. Mohlo by se jednat o zajímavý pořad. Jenže to by ho nesměla tvořit úplně blbá k***a. Jednak výběr, resp. četnost cizinců je na každý díl značně omezený a pak už taky unavuje, čumět pořád na stále stejný ládující se ksichty. A to ani nemluvím o trapných námětech, který se netýkají žrádla. Co ale taky jinýho od ní čekat, stačí se podívat jen na její mizerný režisérský profil. Za mě * za občasně vtipné, nečekané komentáře účinkujících. Jinak v podstatě je to ztráta času.(3.12.2018)

Zajímavý pohled na to, co si o nás myslí cizinci. Nejčastěji se hodnotí jídlo, ale na scénu někdy přichází i naši sportovci, politici či hudba a filmy. Pokud se jedná o "negastronomické" epizody, jsem často nespokojen s výběrem posuzovaných objektů (např. výběr hudby byl tristní). Často si divák musí říct, jak málo cizinci o našich významných osobnostech vědí, avšak při zamyšlení se s rukou na srdci je nutno uznat, že my bychom patrně také neznali nějaké australské, thajské či indické sportovce, herce, atd. Aniž bych chtěl dělat nějaký obecný závěr, v případě Australanů začínám mít dojem, že arogantnější národ snad ani neexistuje, neboť v 90% případů vše kritizují a odsuzují. :)(14.12.2018)

Některé díly jsou až moc přibarvené, tvůrci úmyslně nedají cizincům úplné informace, nebo změní styl servírování/prezentace, než na jaký jsme doma zvyklí a vytrhávají z kontextu (pohled na nás je kolikrát souzen ze znalosti jedné osoby, né národa), ale jinak díly, které jsou vyloženě o naší kuchyni, a nejsou podané nepravdivě, nemají chybu, těším se na každý nový.(19.3.2019)

Zajímavý pořad na Streamu, ve kterém cizinci ochutnávají české jídlo. Občas je to sranda.(4.11.2017)

výborný pohled z druhé nezávislé strany, z nadhledu..... skvělý nápad ;)(2.3.2018)

Hlavně skvělý Chris, kterému chutná snad všechno české což je na cizince hodně nezvyklé. Zajímavá sonda co o nás míní cizinci. Je jasné že třeba kinematografii nemůžou pochopit ani kdyby sebevíc chtěli, to je prostě jen pro domorodce. Nejhorší ochutnávači jsou asi Australané , ty snad ke všemu jí jen hranolky a nic jim nechutná. Ps- nikdy by mě nenapadlo hledat ve "špičce"(zákusek) černý penis a odmítnout to ochutnat. Ty cizinci jsou někdy opravdu vypatlaný a za vším vidí nějaký sexismus.(13.1.2020)

Tento pořad beru čistě jako jednoduchou zábavu na úkor chudáků nic netušících cizinců. Naštěstí jsem dostatečně škodolibý, takže si užívám momenty, během nichž se nějaký nešťastník pokouší vyrobit hamburger z omáčky s knedlíkem, předpokládá, že je Fernet sladký likér, nebo se snaží najít Českou republiku v Jižní Americe. Na druhou stranu bych rád viděl pořad, ve kterém by byli podobným výzvám vystaveni typičtí Češi, myslím, že bych se bavil ještě více, neboť jak řekla v jednom z dílů slečna z Jižní Koreje: " A teď chci vidět nějakého Čecha, jak čte korejsky! " // Dodatečně jsem musel hodnocení upravit, přestože jsem zjistil, že se mezi naše rodáky řadí i Alexandr Ovečkin a Wolfgang Amadeus Mozart, některá témata mě vyloženě otrávila- např. vzorek české hudby byl opravdu "reprezentativní" . Navíc se příliš často vyskytovalo téma: Co víte o České republice? Pokud dotazovaný hned ze startu řekne, že nic, evidentně už se toho příliš nedozvíme, přesto jsou mu pokládány další otázky, takže se nakonec dostaneme k podobnému výsledku, jako bychom chtěli po člověku, který je od narození slepý, aby popsal duhu.// OK, přestože platí to, co jsem napsal v prvním dodatku, měním znovu hodnocení na čtyři kousky, protože u "ochutnávacích" epizod se fakt skvěle bavím, i když je pravda, že poněkud pozměnily můj vztah k Australanům.(28.10.2017)

• 19Lenka

Jako jo, je to blbost.. ale i tak jsem se náramně bavila. Jak si jako můžou dovolit nevědět vše o ČR? My taky víme vše o každé zapadlé zemičce na světě. Třeba o Austrálii. │PS: Czechia je hlavní město České republiky. ♥(30.7.2018)

U tohle vždy řvu smíchy , ty komentáře a závěrečné řeči to jsou tedy perly .(26.4.2019)

• Johny303

Domnívám se, že jsou veškeré komentáře předem připravené. Ale i kdybych se mýlil, je to většinou nudné, hloupé a pokud ti zahraniční hosté skutečně mluví sami za sebe, tak musí být z většiny retardovaní - zejména Australané.(19.10.2019)

Pořad, který sice na první pohled vypadá jako nestranná sonda do znalostí cizinců o naší zemi, ale ve skutečnosti jde pouze o podobný koncept, který byl použitý v pořadech typu Nikdo není dokonalý.(15.5.2019)

Bohužel, nápad dobrý, ale výběr nebo prostě je to mentalitou jiných národů, jsou účinkující kreténi. Čím jsem starší, tím více se utvrzuji v tom, že bych se rozhodně nechtěl přestěhovat do zahraničí. Většina se v projektu chová jako kreténi, jsou arogantní a jsou velmi povrchní. Mnozí z nás nadávají na Čechy, ale naše mentalita (nemyslím těch, co sedí v hospodě u piva a na vše nadávají), je velmi skvělá a to, co lze vidět v tomto seriálu je opravdu žalostné.(8.6.2018)

• Lucas87

Neuvěřitelná sračka ...tohle má do skutečnosti daleko. Ten Chris není moc dobrý herec.(6.10.2018)

O žádnou objektivní sondu o vnímání Česka v zahraničí nečekejte, ale vtipné to je. Za mne 60%.(26.11.2017)

• boni

Cíl tvůrců - najít vždy skupinu takových respondentů, kteří jsou co nejvíce nevhodní na danou otázku, neb jsou většinou naprosto hloupí, afektovaní a civilizací (čti všeobecným přehledem o nejen našem okolí) nepolíbení. Vrcholem byl asi díl o slavných českých sportovcích, kde měli například impotenta z Litvy, samozvaného sportovního fanouška, konkrétněji fanouška tenisu, jenž ale neznal Petru Kvitovou, doslovně jí nikdy neviděl. Díky tomuto estrádnímu výběru to má nulovou vypovídající hodnotu a jen těžko si z toho odnesete něco jiného než pocit na vrácení oběda matce zemi. Ještě jednou to na mě vyskočí na Seznamu, tak tomu bez skrupulí napálím odpad.(3.12.2018)

• Hannibal1913

Referenční vzorek dotazovaných nula, vtipnost nula, výběr otázek tragickej...(10.2.2019)

• kilobyte

Nápad dobrý, ale realizace dost pokulhává. Jediné dobré téma je jídlo, ale po pár dílech vám bude připadat, že se to stále opakuje dokola. Chris z Mauricia, který vše sní a pochválí (můj oblíbený), pár neutrálních ochutnavačů, někdo z východní Asie řekne, že tomu něco chybí a nakonec to celé zkritizuje Australan, který nechápe jak tohle jídlo můžou v Rusku tedy Česku, ale ono je to jedno, jíst. O ostatních tématech je škoda vůbec mluvit. PS: Jestli chcete vědět jak nás vidí svět, zeptejte se nějakého cizince osobně.(9.1.2019)

<< předchozí 1 2