• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Sportovní

USA, 2018, 130 min

Nejslabší kousek z dnes již 8dílné série. Kdyby to celé nebylo až béčkově natočené, tak bych tomu třeba i odpustil jak hrozně moc si to krade z 2. a 4. Rockyho. Další díl už prosím nepřidávejte. Rockyho studnice moudrosti už definitivně vyschla, k synovi si cestu nakonec najde (?), Creed se pomstí (?), Drago se s tím že jeho rodinu vždy nakonec zmlátí nějaký zakrslý Amík taky srovná (?). Mě se tenhle díl zkrátka zrovna dvakrát nelíbil. Po tomhle už není co vyprávět a stejně to mělo 130 minut. Je potřeba do toho gongu pořádně třísknout a mazat z ringu konečně domů a starat se o své rodiny. Rocky byl jsi bourák a nerad bych se dožil toho, že ještě oživíš Clubbera Langa nebo přivedeš z hrobu Apolla Creeda. Zatímco první Creed si jel víceméně svou cestou a žil si svým životem, tenhle se až příliš ohlíží a vpasovává do Rockyho minulosti, protože moc neví kudy kam. 55%(26.2.2019)

Proti prvnímu dílu tematicky sevřenější, tudíž pro někoho velké plus, kdy mimo box a rodinu o moc nejde, pro někoho minus, protože pouliční vsuvky hlavní postavu a její snahu do jisté míry definovaly. Kvalitativně se ale rozhodně dolů nejde, jakkoli si Donnie tentokrát vydupe všechna myslitelná klišé i dějové zákruty, do kterých se kdysi dostal už jeho mentor. Parafrázuje se Rocky II, otevřeně se pokračuje v Rockym IV a obojí má za následek hutné množství té nejchutnější ingredience. Brumlající Stallone je opět pokladnicí nostalgie, chlapských slz i vzpomínek na křivdy i radosti. Nechovat se samotný Creed hned několikrát jako rozmazlený fracek (na což měl paradoxně mnohem větší právo minule), asi bych se nechal unést silou dokončení všech linek obou hlavních hrdinů i třeba Lundgrenovým pohledem, který dá jasně najevo, že Dragovic klan má nepochybně odžito leccos. Takhle za utěšené čtyři hvězdy pro čtyři šampiony.(22.11.2018)

Chlapský doják roku. Opravdu jsem nečekal, že mě to potěší v tolika rovinách. Asi nejvíc mě dostalo polidštění otce a syna Dragoových - na tom mohl celý film totálně ztroskotat, ale nakonec je to jeho možná největší deviza. V souvislosti s tím musim ocenit i to, jak ladně a přirozeně Creed II navazuje kromě předchozího dílu právě na kultovního Rockyho IV, což je z mého pohledu možná nejultimativnější 80's hollywoodský akční film ze všech ultimativních 80's hollywoodských akčních filmů (Komando, Rambo 2+3, Cobra), přičemž se jeho specifickému cheesy stylu nesnaží nijak podobat (pouze na něj odkazuje a variuje některé jeho ikonické scény) a drží se moderního "seriózního" pojetí prvního Creeda. Další díl vůbec nepotřebuju, o hlavních postavách teď už bylo řečeno vše podstatné (o Rockym každopádně) a jejich linie jsou zakončeny krásně a stylově (MINISPOILER za ty sluchátka v závěru jsem tomuhle snímku ochotný odpustit pomalu jakýkoliv fail). Nicméně spin-off s Lundgrenem a jeho synkem bych bral asi okamžitě, tam potenciál k vytěžení podle mě nepochybně je... 80 %(23.11.2018)

Pro mě milé překvapení. Postava Rockyho mě provází od dětství celým mým životem, nečekal jsem, že po posledním filmu Rocky Balboa uvidím Rockyho v ringu a ono vida, sice neboxuje, nic to ale nemění na tom, že mám velkou radost, nostalgie jak bič. Super trénink, finální zápas a vynikající Stallone. [Kino Aero](24.11.2018)

Cinema City Chodov (ČSFD projekce) - Nebýt trapného Kazmy, dal bych 100%. Co to proboha mělo být?? Ne, to sem přece nepatří... Nový Creed nezklamal, byť jednička se mi líbila o chlup více. Zejména měla naprosto perfektní akční scény z ringu. Dvojka se mi jevila spíše jako drama, než sportovní. Sází se zde na důkladnější vykreslení postav, samozřejmě hlavně Adonise a jeho rodiny. Nicméně i Ivan Drago a jeho syn dostali celkem dost prostoru. Někdo už tu psal, že mu bylo líto mladého Draga, s čím souhlasím. Jeho osud a osud Ivana byl krutý. Všichni herci hráli velmi dobře, až teda na Brigitte Nielsen, která vypadala strašně, skoro jako chlap. Závěrem musím říct, že jsem rád za tuto projekci, díky tedy čsfd a pokud bude za další roky další pokračování, jisto jistě budu opět divákem v kině. 75%(21.11.2018)

• Michael B. Jordan

• - Celosvětová premiéra proběhla 14. listopadu 2018 v New Yorku v Lincoln Centru. (Varan)

• - Režisér filmu Steven Caple Jr. byl ze začátku nadšený, že může být součástí téhle série, zároveň měl i obavy. Věděl, že tahle série je hodně dobrá, nechtěl ji ublížit. Nakonec se splnilo režisérovo přání, a to že bude mít volné ruce při práci. Producent Coogler (režisér jedničky) a Stallone ho nikterak neomezovali. [Zdroj: fandimefilmu.cz] (maruna0007)

• - Přípravy na film začaly 5. ledna 2016, kdy Stallone a ředitel společnosti Metro-Goldwyn-Mayer Gary Barber potvrdili pokračování Creeda (2015) . (Varan)