Adonis „Creed“ Johnson může být spokojený. Nedávno za pomoci svého trenéra Rockyho Balboy získal mistrovský titul v boxu. I osobní život se Creedovi daří. Jeho snoubenka Bianca, která je zpěvačkou, nedávno získala svou první smlouvu ve velkém vydavatelství a Creed se ji chystá požádat o ruku. Jenže to netuší, že se na obzoru objevily problémy. Viktor Drago, syn slavného ruského boxera, Ivana, se svým otcem právě dorazili do Philadelphie. Ivan Drago je boxer, který při svém zápasu s Creedovým otcem, Apollem, zvítězil a Apollo zápas nepřežil. Teď prostřednictvím televize Viktor vyzve boxerského šampiona Creeda na zápas. Creed výzvu v televizi uvidí a obrátí se na Rockyho, zda by ho na tento, pro něj důležitý zápas, trénoval. Rocky však nemá zájem. Ivana Draga kdysi v boxu porazil a dodnes si uvědomuje, že zápas byl velmi tvrdý a že v něm tehdy dominovaly negativní pocity. Rocky správně tuší, že Adonis Creed chce dnes boxovat proti Viktorovi jen proto, že Viktorův otec zabil v zápase Adonisova otce. Rocky tedy odmítne Adonise na zápas připravit. Adonis to ovšem bere jako zradu. Obrátí se na bývalého otcova trenéra, Tonyho „Little Dukea“ Burtona, a ten jeho nabídku přijme. Zápas mezi Adonisem a Viktorem je však pro Adonise doslova fiaskem. První kolo zápasu skončí pro Adonise těžkým výpraskem, ve kterém se Adonis vůbec nezmůže proti ruské mlátičce na odpor. Druhé kolo sice skončí pro Adonise dobře, protože Viktor je z celého zápasu diskvalifikován. Ale stalo se tak jen díky tomu, že Adonis dostal od Viktora ránu ve chvíli, kdy už ležel při počítání na zemi. Všichni vědí a ví to i Adonis, že kdyby Viktor nebyl diskvalifikován, vyhrál by nad ním už ve druhém kole. Adonis skončí v nemocnici s natrženou ledvinou. Lékaři ho sice ze zranění dokážou uzdravit, Adonis je ale psychicky zlomený. Ke všemu zjistí, že Bianca je s ním těhotná. Adonisova matka se nemůže dívat na psychický stav svého syna, proto dopisem požádá Rockyho, zda by nepomohl. Rocky Adonise vyhledá, oba muži si vyříkají své postoje a Rocky začne Adonise trénovat. Odveze Adonise do pouště, kde Adonis tvrdě dře s partou začínajících boxerů. Rocky ho nešetří. Zatím Viktor Drago sklízí jeden úspěch za druhým a do médií stále vyzývá Adonise, aby s ním zopakoval zápas. Adonis po tvrdé přípravě zápas přijme. Sázkaři však na Adonise vypisují velmi mizerný kurz. Zápas se koná v Rusku a Adonis tak nastupuje do velmi nepřátelsky naladěné arény. Zápas začíná... (TV Prima)

Trailer 4

Tom Hardy

Špatné tvůrčí rozhodnutí, kdy film urputně v hlavním proudu drží linie, kde už prakticky vše bylo řečeno a to opravdu zajímavé slouží jen jako křoví. Creed II se určitě v sérii neztratí, ale je podobně nadbytečným komentářem k důležitosti rodiny, jako byl v rámci Smrtonosné zbraně čtvrtý díl. Osobně bych byl mnohem raději, kdyby místo Creeda II vznikl Drago I. V jejich příběhu byla opravdová síla konfliktu i motivace k tomu, aby postava něčeho dosáhla, což by rozhodně stálo víc za vyprávění než story o klukovi, který sice získá titul, ale pořád má pocit, že to není dost. Koho to upřímně zajímá? ()

novoten

Proti prvnímu dílu tematicky sevřenější, tudíž pro někoho velké plus, kdy mimo box a rodinu o moc nejde, pro někoho minus, protože pouliční vsuvky hlavní postavu a její snahu do jisté míry definovaly. Kvalitativně se ale rozhodně dolů nejde, jakkoli si Donnie tentokrát vydupe všechna myslitelná klišé i dějové zákruty, do kterých se kdysi dostal už jeho mentor. Parafrázuje se Rocky II, otevřeně se pokračuje v Rockym IV a obojí má za následek hutné množství té nejchutnější ingredience. Brumlající Stallone je opět pokladnicí nostalgie, chlapských slz i vzpomínek na křivdy i radosti. Nechovat se samotný Creed hned několikrát jako rozmazlený fracek (na což měl paradoxně mnohem větší právo minule), asi bych se nechal unést silou dokončení všech linek obou hlavních hrdinů i třeba Lundgrenovým pohledem, který dá jasně najevo, že Dragovic klan má nepochybně odžito leccos. Takhle za utěšené čtyři hvězdy pro čtyři šampiony. ()

T2

Rozpočet $50miliónovTržby USA $115,704,968Tržby Celosvetovo $213,604,968Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Poctivé pokračovanie v rámci série, ktoré sa nevyhne ani neodolateľnému postkomunistickému pátosu, ten ale k tomuto zápoleniu Drago vs Creed proste patrí. Návrat pôvodného osadenstva z Rocky IV poteší. Je tu o niečo menej Rockyho ale vždy keď sa objaví nechýba jemu vlastné mentorstvo a ošľahaná, zunovaná tvár tu spraví svoje. Niektoré zábery ako keď stojí pred ringom v klobúku a má na sebe tímový dres s menom Creed sú veľmi silné, ikonické. Súboje majú razanciu, tú Creedovu bolesť pri zápolení slušne pocítime. Pri hecovaní sadnú tu aj raperské songy. Spokojnosť. /80%/ ()

Enšpígl

Neskutečně utahaný a i na Slye ukecaný. Poměrně dlouho dobu jsem si připadal jako když jsem na nějakým rodinným melodramatu a ne boxerským filmu od Slye. Navíc zcela upřimně, už mě stále stejný boxerský scénář začíná nudit o pokud jde o zpomalovačky v ringu ...Slyi nevěřím, že tohle byl tvůj nápad, proboha kde je ta živočinost Rockyho, kterou si sebou vždycky bral do ringu. Větší zklamání mě Sly snad ještě nikdy nepřipravil, začínám se děsit patýho Ramba ()

verbal

Taxe má fundovaná predickce po prvním Negrorockym naplnila, satanžel s ne až takovým koncem, jaký jsem si vroucně přál. Ten nesympatický a totálně kožený mouřenín to zase rozchodil a Dragovci si uřízli ostudu i během Teplé války, tentokrát před Putinovým politbyrem. A je z toho jen leklý pokus o rymejk klasiky, která měla nesporný náboj a motivační drajv, až po ní nejeden gaučový olympionik zatoužil vyběhnout na Sibiř, popřevracet pár traktorových pneumatik, potahat pár klád a dát děsně na piču nějaké nasteroidované gorile. U tohohle prostě jen dopijete lahváče, hlasitě říhnete a otočíte se na druhý bok, protože toho necharizmatického vybouchaného negra máte od počátku úplně v prdeli, víte, že váš favorit ho za taťkou stejně nepošle, a dělnická moudra kolem z posledních sil pajdajícího pouťového filosofa s kontuzí mozku, dědy Silvestra, už jsou po těch letech kapku vyčpělá a spíše serou, jakož i hudební podkres dementních básniček, urputně recitovaných čokoládovými astrofyziky. Nicméně, bylo to o půl tuny otravných rodinných hovnot lehčí než ta první sračka, rohování vcelku ušlo, jako vždy sympatický Áda do toho ghetta vnesl i špetku nostalgie a šarmantně podržel šouravému Slájovi infuzní stojan, tudíž taková napuchlá omlácená trojka se zlomeninou horního oblouku se z toho vytřískat dá, navzdory mrazivému hororovému momentu ve druhé půlce. Exhumovat totiž bývalou alfazlatokopku Brigitu, která v kremačním věku dorostla do vskutku děsivého androgynního babochlapa, z toho tak trochu udělalo Rocky horror picture show a zombie apokalypsu. ()

• Nezávislosť Ukrajiny bola oficiálne vyhlásená 24. augusta 1991. Viktor a Ivan Drago žijú v Kyjeve, ktorý je v Ukrajine, nie v Rusku. Pri vchode do haly, kde Viktor Drago boxuje, sú na stene ukrajinské národné farby: svetlomodrá a žltá. (swn)
  • Rola Viktora Draga bola spojovaná aj s holandským majstrom v kickboxe, Ricom Verhoevenom. (MikaelSVK)
  • Přípravy na film začaly 5. ledna 2016, kdy Stallone a ředitel společnosti Metro-Goldwyn-Mayer Gary Barber potvrdili pokračování Creeda (2015) . (Varan)