Lord Charles Baskerville věří, že jeho rod je stižen kletbou. V rodinné kronice je zápis o jednom lordu Baskervillovi z XVI. století, který zabil svou nevěrnou ženu a jejího milence a vzápětí byl rozsápán svým psem.
Je pravda, že každého večera je slyšet podivný štěkot z močálu, což v osamělém zámku působí velmi příšerně. Lordův lékař dr. Mortimer se tomu sice směe, ale Lord věří v strašidlo baskervillské a bojí se... [dobový program] (oficiální text distributora)

NinadeL

Občasně též viděno v Ponrepu. A proto, abychom se vyhnuli špatné archivní kopii, kupujeme originál DVD z produkce Koch media :) ()

Campbell

Bohužel tohle šlo hodně mimo mě. Film mi přišel strašně ukecanej a nudnej, Holmes byl dost nudnej a hned jsem zapoměl kdo ho hraje. A i když atmosféra tu je tak to zabijí vždycky kecání postav která mě nebavily. Možná jsem byl ovlivněn verzí z roku 1939 kterou jsem viděl dřív ale tohle mě spíše nudilo. ()

Oktavianus

U této verze baskervillského démona jsme se s režisérem opravdu nepotkali. Je to nudné, roztahané, ukecané, najednou jako kdyby přišel střih, v posledních deset minutách se odehraje vše důležité - a šlus. Karel Lamač totiž na rozdíl od všech ostatních adaptací nestaví příběh jako "Holmesovku", ale jako normální mysteriózní detektivku, kde jen shodou okolností vystupuje Sherlock Holmes. Ten se tak poprvé v záběru ukáže až po hodně dlouhé půlhodině, odbude si jednu scénu a zase na 35 minut zmizí. Mezitím sledujeme nekonečné debaty (pro toto pojetí příběhu) zbytečných postav, které tu jsou jen proto, že byly v románu, nekonečnej baskervillskej prolog a podobně. O atmosféře nemůže být ani řeč, po úvodním pokusu o ni zřejmě Lamač rezignoval, takže za něco stojí zhruba posledních deset minut filmu (kam je mimochodem vhuštěná asi čtvrtina knížky). A to je strašně málo. ()

liquido26

Svou atmosférou si tato Lamačova adaptace v ničem nezadá s tehdejšími americkými horory od Universalu. Je zde pár změn oproti předloze, což není vůbec na škodu. Snímek mě bavil víc než některé novější adaptace. ()

miklaras

Tohle není často k vidění a mám radost, že jsem mohla Lamačova Holmese vidět na plátně. Expresivní atmosféra a roztomilé psisko i vynikající vyzáblý Sherlok na špatné kopii v kině Ponrepo, to bylo perfektní. ()

brasek

Lamačova "moderná verzia" /automobil a telefón je bežnou súčasťou života/ ma absolútne neoslovila a mierne sklamala. Začiatok netradičný, Holmes und Watson viac ako len nevýrazný, atmosféra bažín niekde stratená. ()