Joe Pendleton je obránce Los Angeles Rams. Zatímco připravuje svůj tým na Superbowl, málem přijde při nehodě o život. Příliš horlivý nebeský posel jej povolá do nebe, kde záhy zjistí, že Pendleton ještě není připravený zemřít. Jeho tělesná schránka už však byla mezitím zpopelněna, a tak se Joe vrací na Zemi v těle jiného muže, konkrétně podnikatelského giganta, který byl nedávno zavražděn. Jeho žena a účetní, milionářovi vrazi, jsou tímto vývojem událostí zmateni. Joe si koupí Los Angeles Rams, aby se ho znovu pokusil dostat na Superbowl a současně se zamiluje do anglické aktivistky životního prostředí (Julie Christieová), která odsuzuje jeho taktiku i činy. Vynikající komedii ověnčenou Oscarem a třemi Zlatými glóby režíroval Warren Beatty, který si zde zároveň zahrál hlavní roli. (Cinemax)

B!shop

Ja ani nevim, co bych na filmu nejak vyrazne pochvalil, ale pustil jsem ho, skvele jsem se bavil a najednou sem si rikal, je to uz je konec. Proste absolutne pohodova a prijemna komedie, ktera fakt svizne utece. Navic sice filmu o nejaky zamene a podobne je hodne, ale tady je to precejen trochu odlisny a z danyho tematu tvurci vytezili docela dost. Plus se tu seslo skvely obsazeni, muj oblibenec Beatty je naprosto presne vybranej a toho sportovce mu clovek veri a je super sympatickej a z ostatnich me asi nejvic zaujal mlade vypadajici Grodin, jako tajemnik, snazici se zabit sefa. Netvrdim, ze jsem se smal od zacatku do konce, proste "jen" velice prijemna podivana se spoustou vtipnejch momentu a hlasek. ()

zigy

Páni, tak Amerikáni umějí točit také inteligentní komedie...)...pravda, jsou i další, MASH....ale tohle mi do jejich stylu moc nezapadá, takhle milá, příjemná komedie hýřící dobrými nápady a hlody a navíc s bonusem - opravdu lákavou vizí nebe a andělů.....snad to takhle nějak funguje, můžeme doufat. Lidské, hřejivé, snad jen ten americký fotbal si mohli odpustit, ten fakt nemám rád, ale rozhodl jsem se kvůli tomu nesnižovat hodnocení, když je film v modrých číslech, vy cyničtí tupci. ()

ostravak30

Je to lepší drama než komedie. I když humorné drama. Zaujala mě představa nebe i toho, jak to tam funguje. Mnoho humorných situací doplňoval kvalitní scénář a herecké výkony. A šťastný konec na konec. Co víc si přát? Skvěle strávený čas, při kterém si snad mnozí uvědomí, že času není nazbyt a nemáme ho nekonečně mnoho. ()

Tonula

NEBE MŮŽE POČKAT je slušný film, ale přece jen jsem očekával o kousek více komedie. Nějak si nedovedu představit, že se před 40 lety lidé tomuto filmu smáli více než já. Myslím, že z toho mohla být trochu svižnější komedie, drama, mysteriozní film nebo i romance. Takhle se nepodařilo naplnit nic. Film měl přitom velké ambice a spousta nominací na Oskara naznačovala, že by to mohl být film roku. Nakonec dostal jedinou sošku za výpravu a asi to měla být cena útěchy, když se nikde jinde neprosadil. Popravdě ani ta výprava nebyla nic moc. Ale tehdy asi opravdu nic lepšího nebylo. A vedle Lovce jelenů a Návratu domů takový film neměl příliš šancí. 55% ()

freddy

Jen si to představ. Jedeš se projet na kole, a najednou máš nastoupit do nějakého letadla na věčnost. Jenže odmítneš a dozvíš se, že jsi mrtvej, ač jsi měl umřít až za 50 let. Prostě anděl strážnej to podělal a vzal tě tam nahoru předčasně. Tvoje tělo už ale zpopelnili. A tak si vlezeš dočasně do těla nějakýho milionáře, kterej kvůli zisku nehleděl na nikoho a na nic a bez jakýkoliv morálky hrabal majetek, a ty se rozhodneš konat v jeho těle dobro. Nepříliš originální anotace má překvapivě pohodový look, fajn příběh, byť možná občas trochu nelogický, a sympaťáka Warrena Beattyho v hlavní roli, který ač v tomto filmu vystřídá tři těla, vypadá pořád stejně. Aniž bych to čekal, bylo to neskutečně milý, na pohodu a vlastně to strašně rychle uteklo. Romantika byla, pokusy o vraždu ze strany vypočítavé manželky a jejího milence rovněž, dokonce i trocha toho nadpřirozena, a možná i na ten nezbytný happyend došlo. Co víc si přát? Příjemný pondělní večer s náloží dvou filmů s Warrenem Beattym ve společnosti ČT Dvojky tak dopadl na výbornou. Ale že by si tenhle film zasloužil devět nominací na Oscara? To je asi trochu přestřelený. Za mě mírný nadprůměr. ()

• V jedné scéně je na pozadí vidět i známý americký sportovní novinář Bryant Gumbel. (Terva)

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin