Joe Pendleton je obránce Los Angeles Rams. Zatímco připravuje svůj tým na Superbowl, málem přijde při nehodě o život. Příliš horlivý nebeský posel jej povolá do nebe, kde záhy zjistí, že Pendleton ještě není připravený zemřít. Jeho tělesná schránka už však byla mezitím zpopelněna, a tak se Joe vrací na Zemi v těle jiného muže, konkrétně podnikatelského giganta, který byl nedávno zavražděn. Jeho žena a účetní, milionářovi vrazi, jsou tímto vývojem událostí zmateni. Joe si koupí Los Angeles Rams, aby se ho znovu pokusil dostat na Superbowl a současně se zamiluje do anglické aktivistky životního prostředí (Julie Christieová), která odsuzuje jeho taktiku i činy. Vynikající komedii ověnčenou Oscarem a třemi Zlatými glóby režíroval Warren Beatty, který si zde zároveň zahrál hlavní roli. (Cinemax)

golfista

Důkaz, že i v nebi mají někdy nepořádek :-) Waren Beatty ani na režijním křesle nezklamal. Velice příjemná a vtipná podívaná. ()

Houdini

Oscar 1 : Výprava + 8 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - Warren Beatty, Herec VR - Jack Warden, Herečka VR - Dyan Cannon, Kamera, Hudba, Scénář - A ()

B!shop

Ja ani nevim, co bych na filmu nejak vyrazne pochvalil, ale pustil jsem ho, skvele jsem se bavil a najednou sem si rikal, je to uz je konec. Proste absolutne pohodova a prijemna komedie, ktera fakt svizne utece. Navic sice filmu o nejaky zamene a podobne je hodne, ale tady je to precejen trochu odlisny a z danyho tematu tvurci vytezili docela dost. Plus se tu seslo skvely obsazeni, muj oblibenec Beatty je naprosto presne vybranej a toho sportovce mu clovek veri a je super sympatickej a z ostatnich me asi nejvic zaujal mlade vypadajici Grodin, jako tajemnik, snazici se zabit sefa. Netvrdim, ze jsem se smal od zacatku do konce, proste "jen" velice prijemna podivana se spoustou vtipnejch momentu a hlasek. ()

Oskar

Warren Beatty jako fotbalista, který díky chybě nebeského úředníka přijde o život a musí na čas vzít zavděk tělem zavražděného milionáře. Určitě zábavnější film než Záhadný pan Jordan, jehož je remakem, ale čekal bych přece jen víc humoru. Scénáristka Elaine Mayová už napsala vtipnější komedie (Nový list, Ptačí klec), takže je kuriózní, že právě za tuhle ji nominovali na Oscara. Co opravdu stojí za pozornost, je Warren Beatty v roli "hodného chlapce", jakého by snad vzali i k Rychlým šípům. Tentokrát žádný strohý drsňák, bezohledný svůdce, pan Ego. Pozoruhodné. 60% ()

Hellboy

Warren Beatty se předvedl v nejlepší formě. Perfektní komedie. Závěr je samozřejmě poněkud nelogický, ale to by se vlastně dalo říct o celém filmu, takže to raději nebudu rozpitvávat. Hlavní je, že jsem se perfektně bavil. ()

freddy

Jen si to představ. Jedeš se projet na kole, a najednou máš nastoupit do nějakého letadla na věčnost. Jenže odmítneš a dozvíš se, že jsi mrtvej, ač jsi měl umřít až za 50 let. Prostě anděl strážnej to podělal a vzal tě tam nahoru předčasně. Tvoje tělo už ale zpopelnili. A tak si vlezeš dočasně do těla nějakýho milionáře, kterej kvůli zisku nehleděl na nikoho a na nic a bez jakýkoliv morálky hrabal majetek, a ty se rozhodneš konat v jeho těle dobro. Nepříliš originální anotace má překvapivě pohodový look, fajn příběh, byť možná občas trochu nelogický, a sympaťáka Warrena Beattyho v hlavní roli, který ač v tomto filmu vystřídá tři těla, vypadá pořád stejně. Aniž bych to čekal, bylo to neskutečně milý, na pohodu a vlastně to strašně rychle uteklo. Romantika byla, pokusy o vraždu ze strany vypočítavé manželky a jejího milence rovněž, dokonce i trocha toho nadpřirozena, a možná i na ten nezbytný happyend došlo. Co víc si přát? Příjemný pondělní večer s náloží dvou filmů s Warrenem Beattym ve společnosti ČT Dvojky tak dopadl na výbornou. Ale že by si tenhle film zasloužil devět nominací na Oscara? To je asi trochu přestřelený. Za mě mírný nadprůměr. ()

MMR

Moc pěkný nápad. Příjemná atmosféra. Na to, že se jedná o trochu starší film, tak jsem strávil hezký čas, za který děkuju těm, co se na filmu podíleli. Škoda, že se jedná o méně známý film, protože tenhle film si zaslouží více pozornosti. ()

gogo76

Dej filmu ma zaujal a popravde v starších filmoch takáto téma nie je celkom bežná. W. Beatty má na filme obrovský podiel, pretože popri hlavnej úlohe a réžii, písal i scenár a film dokonca i sám produkoval. Asi bol presvedčený, že na trhu niečo podobné chýba. A mal pravdu. Humor tu je, ale v niektorých momentoch, to chcelo viac pritlačiť. Love story, ktorá sa filmom preženie na mňa pôsobila trochu divne, pretože J.Christie vôbec nepôsobí ako žena, pri ktorej by mal W. Beatty stratiť reč. Film odvysielala STV v nie príliš dokonale kvalite, obraz bol dosť rozmazaný, ale vďaka i za to. Videné s českým dabingom, ale hlavne bez reklám ! 70%. ()

Snorlax

Po dvaceti litrech kořalky a prodělané lobotomii by se mi to možná mohlo začít líbit. Primitivní, uslintané a blbé filmy Američani točí rádi a často, jen nevím, proč o nich hovoří jako o komediích. ()

Anderton

Ono je to taká roztomilá jednoduchá blbosť, že mi príde nespravodlivé sa sťažovať na všetko, čo ma pri nej napadá. Oddychovka oddychová, s niekoľkými fajn fórikmi (takže komédia to predsa len je). Vedie rozprava s milencom svojej ženy za závesom. Prečo to má toľko ocenení, je veľkou záhadou, americká akadémia ľahké žánre predsa nemá príliš v láske. Pokiaľ to v nebi funguje podobne kravaťácky byrokraticky ako v tomto filme, tak chráň nás Pán Boh. Vážne je to blbosť, ale keď sa za to vôbec nehanbí, tak jej to vyčítať nebudem. Iba trochu. 50%. ()

dopitak

A já se ptám, proč takové filmy nedávají v televizi? Pro mě nejlepší film měsíce a jeden z nejlepších, co jsem v tomhle roce viděl. Je pravda, že to nebyla stoprocentní komedie, i tak jsem se ale občas od srdce zasmál. První film, ve kterém jsem Warrenovi rozuměl (konečně nehuhlal, sláva). Přibylo mu pár let od jeho Clyde Barrowa, už to není takový mladíček, což mu ale na mužnosti neubralo. Chvílemi mi rysy přípomínal našeho Františka Peterku, ale fakt jen trochu. A Julie Christie se mi nelíbila vůbec (kvůli tomu květáku, co měla na hlavě). Za nejlepší scénu považuju to, jak pan Farnsworth přesvědčoval Maxe Corkla, že je Joe Pendleton. Když jsem četl obsah/info před filmem, vrtalo mi hlavou, jak se to udělá, aby Warren Beaty nezmizel po pár minutách (po nehodě) z obrazu, když přeci bude v jiném těle. A hle, oni si s tím kluci poradili, a to velmi, velmi jednoduše. Tenhle film je takový malý předchůdce Ducha, ale o dost, o dost lepší. ()

Chrustyn

Příjemná komedie o zemřelém sportovci, který se převtělí do zavražděného milionáře, aby mohl změnit jeho i svůj život. ()

classic

Klasik Warren Beatty mi pripomína iného velikána, MENOM - ORSON WELLES, a to jednak svojim majstrovským herectvom, produkciou filmu, či napísaním scenára, a popri tom stíha sedieť na opačnej strane stoličky pre režiséra. Áno, je to tak, pričom doplním, že fascinujúci pocit, je presne tým, čo mám na mysli, keď sa toto všetko spojí dohromady ! Warren stelesnil postavu športovca Joea Pendletona, ktorý je inak perfektný futbalista, na tom by nebolo nič zvláštne, ak by práve nemal smrteľnú nehodu v tmavom tuneli, keď tadiaľ prechádzal svojim bicyklom. Chlapíci v NEBI si HO následne k sebe povolali, ale ako vidím, dosť predčasne, lebo JEMU sa sem vôbec nechce ísť, ( Hm... Nebo musí, môže počkať, aj tak sa nemá kam ponáhľať... ), a tak dostáva druhú šancu ŽIŤ v inom tele, výstredného milionára, ktorého ziskuchtivá manželka akurát kuje nekalé plány... Zamiluje sa do jednej šarmantnej, sympatickej ženy, ktorá prišla z Anglicka s masívnou petíciou. Joe dostáva túto možnosť na istý čas, s tým, že neskôr si vôbec nebude pamätať ( spomínať ) na súvisiace okolnosti, ohľadom tejto udalosti. Isté Déjà Vu, predsa príde. Z mojich obľúbených užívateľov, snímok doteraz videl iba jeden jediný jedinec ! Dokelu, skúste to napraviť, mňa film oslovil, možno to čaká aj vás ? ()

corpsy

Dobový hit, nezmyselne nominovaný na spústu Oscarov, je príkladom toho, ako sa občas Akadémia a fronty divákov ( resp. ich zmýšľanie ) občas utnú. Nevidím v tom žiadny talent, ktorý by mal byť takto zhodnotený. Pousmial som sa asi na dvoch hláškach, zvyšok filmu som presedel v štýle, že kde je tá slávna fantasy komédia, ktorá bola sľubovaná. ()

prkalil

Stále docela svěží věcička. ... "Můj tým! Ten dobytek mi vzal mý mužstvo!! *** Jak tě k tomu přinutil, Milte?*** No, žádal jsem 67 milionů a on řek 'dobrá'. *** To je parchant!" ()

Martin741

Asi najepsi Warren Beatty, ktory mi uplne prestal vadit. Toto vsak bol neskutocny hit svojho casu, zarobilo na seba brutalne, ziskal film tusim aj Oskara : 77 % ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin