Nebe může počkat

• slovenský

Nebo môže počkať

Fantasy / Komedie / Romantický / Sportovní

USA, 1978, 101 min

Warren Beatty jako fotbalista, který díky chybě nebeského úředníka přijde o život a musí na čas vzít zavděk tělem zavražděného milionáře. Určitě zábavnější film než Záhadný pan Jordan, jehož je remakem, ale čekal bych přece jen víc humoru. Scénáristka Elaine Mayová už napsala vtipnější komedie (Nový list, Ptačí klec), takže je kuriózní, že právě za tuhle ji nominovali na Oscara. Co opravdu stojí za pozornost, je Warren Beatty v roli "hodného chlapce", jakého by snad vzali i k Rychlým šípům. Tentokrát žádný strohý drsňák, bezohledný svůdce, pan Ego. Pozoruhodné. 60%(9.1.2006)

A já se ptám, proč takové filmy nedávají v televizi? Pro mě nejlepší film měsíce a jeden z nejlepších, co jsem v tomhle roce viděl. Je pravda, že to nebyla stoprocentní komedie, i tak jsem se ale občas od srdce zasmál. První film, ve kterém jsem Warrenovi rozuměl (konečně nehuhlal, sláva). Přibylo mu pár let od jeho Clyde Barrowa, už to není takový mladíček, což mu ale na mužnosti neubralo. Chvílemi mi rysy přípomínal našeho Františka Peterku, ale fakt jen trochu. A Julie Christie se mi nelíbila vůbec (kvůli tomu květáku, co měla na hlavě). Za nejlepší scénu považuju to, jak pan Farnsworth přesvědčoval Maxe Corkla, že je Joe Pendleton. Když jsem četl obsah/info před filmem, vrtalo mi hlavou, jak se to udělá, aby Warren Beaty nezmizel po pár minutách (po nehodě) z obrazu, když přeci bude v jiném těle. A hle, oni si s tím kluci poradili, a to velmi, velmi jednoduše. Tenhle film je takový malý předchůdce Ducha, ale o dost, o dost lepší.(6.5.2008)

Joe Pendleton (Warren Beatty) je výborný quarterback, ale jednou při tréninku v temném tunelu dojde k havárii, a snaživý anděl, aby Joa uchránil od bolesti tak jej odvede do nebe pár sekund před samotnou havárii. Až poté se ale zjistí, že Joe by přežil. A tak musí nebe počkat, a vrátit Joa zpět na zem. Bohužel jeho tělo už bylo ztraceno, tak musí vzít zavděk multimilionářem, kterého se zrovna jeho žena pokouší zabít. I jako čerstvý zbohatlík, si nechce nechat svoji lásku k americkému fotbalu ujít... Warren Beatty si k filmu napsal scénář, produkoval, zrežíroval a taktéž zahrál hlavní roli, ale to neznamená, že by to byl špatný film. I když už má několik křížků na krku (ten film), tak je stále o dost lepší, než jeho novodobý remake Down to Earth (Zpátky na zem) s Chris Rockem....(28.9.2004)

Ja ani nevim, co bych na filmu nejak vyrazne pochvalil, ale pustil jsem ho, skvele jsem se bavil a najednou sem si rikal, je to uz je konec. Proste absolutne pohodova a prijemna komedie, ktera fakt svizne utece. Navic sice filmu o nejaky zamene a podobne je hodne, ale tady je to precejen trochu odlisny a z danyho tematu tvurci vytezili docela dost. Plus se tu seslo skvely obsazeni, muj oblibenec Beatty je naprosto presne vybranej a toho sportovce mu clovek veri a je super sympatickej a z ostatnich me asi nejvic zaujal mlade vypadajici Grodin, jako tajemnik, snazici se zabit sefa. Netvrdim, ze jsem se smal od zacatku do konce, proste "jen" velice prijemna podivana se spoustou vtipnejch momentu a hlasek.(13.1.2010)

Příjemný film, ale na komedii trochu málo vtipné, spíše tak nějak anglicky suché. Připomínalo mi to hodně naše filmy pro pamětníky (zápletka ve stylu milionář, který se začne chovat slušně). Co se mi opravdu líbilo byl styl, jakým zde fungoval posmrtný život a andělé vyobrazení jako jakýsi nebeští manažeři, jinak docela průměr.(17.2.2009)