Joe Pendleton je obránce Los Angeles Rams. Zatímco připravuje svůj tým na Superbowl, málem přijde při nehodě o život. Příliš horlivý nebeský posel jej povolá do nebe, kde záhy zjistí, že Pendleton ještě není připravený zemřít. Jeho tělesná schránka už však byla mezitím zpopelněna, a tak se Joe vrací na Zemi v těle jiného muže, konkrétně podnikatelského giganta, který byl nedávno zavražděn. Jeho žena a účetní, milionářovi vrazi, jsou tímto vývojem událostí zmateni. Joe si koupí Los Angeles Rams, aby se ho znovu pokusil dostat na Superbowl a současně se zamiluje do anglické aktivistky životního prostředí (Julie Christieová), která odsuzuje jeho taktiku i činy. Vynikající komedii ověnčenou Oscarem a třemi Zlatými glóby režíroval Warren Beatty, který si zde zároveň zahrál hlavní roli. (Cinemax)

B!shop

Ja ani nevim, co bych na filmu nejak vyrazne pochvalil, ale pustil jsem ho, skvele jsem se bavil a najednou sem si rikal, je to uz je konec. Proste absolutne pohodova a prijemna komedie, ktera fakt svizne utece. Navic sice filmu o nejaky zamene a podobne je hodne, ale tady je to precejen trochu odlisny a z danyho tematu tvurci vytezili docela dost. Plus se tu seslo skvely obsazeni, muj oblibenec Beatty je naprosto presne vybranej a toho sportovce mu clovek veri a je super sympatickej a z ostatnich me asi nejvic zaujal mlade vypadajici Grodin, jako tajemnik, snazici se zabit sefa. Netvrdim, ze jsem se smal od zacatku do konce, proste "jen" velice prijemna podivana se spoustou vtipnejch momentu a hlasek. ()

Anderton

Ono je to taká roztomilá jednoduchá blbosť, že mi príde nespravodlivé sa sťažovať na všetko, čo ma pri nej napadá. Oddychovka oddychová, s niekoľkými fajn fórikmi (takže komédia to predsa len je). Vedie rozprava s milencom svojej ženy za závesom. Prečo to má toľko ocenení, je veľkou záhadou, americká akadémia ľahké žánre predsa nemá príliš v láske. Pokiaľ to v nebi funguje podobne kravaťácky byrokraticky ako v tomto filme, tak chráň nás Pán Boh. Vážne je to blbosť, ale keď sa za to vôbec nehanbí, tak jej to vyčítať nebudem. Iba trochu. 50%. ()

Oskar

Warren Beatty jako fotbalista, který díky chybě nebeského úředníka přijde o život a musí na čas vzít zavděk tělem zavražděného milionáře. Určitě zábavnější film než Záhadný pan Jordan, jehož je remakem, ale čekal bych přece jen víc humoru. Scénáristka Elaine Mayová už napsala vtipnější komedie (Nový list, Ptačí klec), takže je kuriózní, že právě za tuhle ji nominovali na Oscara. Co opravdu stojí za pozornost, je Warren Beatty v roli "hodného chlapce", jakého by snad vzali i k Rychlým šípům. Tentokrát žádný strohý drsňák, bezohledný svůdce, pan Ego. Pozoruhodné. 60% ()

gogo76

Dej filmu ma zaujal a popravde v starších filmoch takáto téma nie je celkom bežná. W. Beatty má na filme obrovský podiel, pretože popri hlavnej úlohe a réžii, písal i scenár a film dokonca i sám produkoval. Asi bol presvedčený, že na trhu niečo podobné chýba. A mal pravdu. Humor tu je, ale v niektorých momentoch, to chcelo viac pritlačiť. Love story, ktorá sa filmom preženie na mňa pôsobila trochu divne, pretože J.Christie vôbec nepôsobí ako žena, pri ktorej by mal W. Beatty stratiť reč. Film odvysielala STV v nie príliš dokonale kvalite, obraz bol dosť rozmazaný, ale vďaka i za to. Videné s českým dabingom, ale hlavne bez reklám ! 70%. ()

freddy

Jen si to představ. Jedeš se projet na kole, a najednou máš nastoupit do nějakého letadla na věčnost. Jenže odmítneš a dozvíš se, že jsi mrtvej, ač jsi měl umřít až za 50 let. Prostě anděl strážnej to podělal a vzal tě tam nahoru předčasně. Tvoje tělo už ale zpopelnili. A tak si vlezeš dočasně do těla nějakýho milionáře, kterej kvůli zisku nehleděl na nikoho a na nic a bez jakýkoliv morálky hrabal majetek, a ty se rozhodneš konat v jeho těle dobro. Nepříliš originální anotace má překvapivě pohodový look, fajn příběh, byť možná občas trochu nelogický, a sympaťáka Warrena Beattyho v hlavní roli, který ač v tomto filmu vystřídá tři těla, vypadá pořád stejně. Aniž bych to čekal, bylo to neskutečně milý, na pohodu a vlastně to strašně rychle uteklo. Romantika byla, pokusy o vraždu ze strany vypočítavé manželky a jejího milence rovněž, dokonce i trocha toho nadpřirozena, a možná i na ten nezbytný happyend došlo. Co víc si přát? Příjemný pondělní večer s náloží dvou filmů s Warrenem Beattym ve společnosti ČT Dvojky tak dopadl na výbornou. Ale že by si tenhle film zasloužil devět nominací na Oscara? To je asi trochu přestřelený. Za mě mírný nadprůměr. ()

• Hned v páté minutě filmu nese Max (Jack Warden) narozeninový dort se zapálenou svíčkou. Když prochází dveřmi, svíčka zcela jasně zhasne, avšak v dalším záběru opět hoří. (Amper01)