Warren Beatty jako fotbalista, který díky chybě nebeského úředníka přijde o život a musí na čas vzít zavděk tělem zavražděného milionáře. Určitě zábavnější film než Záhadný pan Jordan, jehož je remakem, ale čekal bych přece jen víc humoru. Scénáristka Elaine Mayová už napsala vtipnější komedie (Nový list, Ptačí klec), takže je kuriózní, že právě za tuhle ji nominovali na Oscara. Co opravdu stojí za pozornost, je Warren Beatty v roli "hodného chlapce", jakého by snad vzali i k Rychlým šípům. Tentokrát žádný strohý drsňák, bezohledný svůdce, pan Ego. Pozoruhodné. 60%(9.1.2006)

Dej filmu ma zaujal a popravde v starších filmoch takáto téma nie je celkom bežná. W. Beatty má na filme obrovský podiel, pretože popri hlavnej úlohe a réžii, písal i scenár a film dokonca i sám produkoval. Asi bol presvedčený, že na trhu niečo podobné chýba. A mal pravdu. Humor tu je, ale v niektorých momentoch, to chcelo viac pritlačiť. Love story, ktorá sa filmom preženie na mňa pôsobila trochu divne, pretože J.Christie vôbec nepôsobí ako žena, pri ktorej by mal W. Beatty stratiť reč. Film odvysielala STV v nie príliš dokonale kvalite, obraz bol dosť rozmazaný, ale vďaka i za to. Videné s českým dabingom, ale hlavne bez reklám ! 70%.(17.9.2013)

Je to lepší drama než komedie. I když humorné drama. Zaujala mě představa nebe i toho, jak to tam funguje. Mnoho humorných situací doplňoval kvalitní scénář a herecké výkony. A šťastný konec na konec. Co víc si přát? Skvěle strávený čas, při kterém si snad mnozí uvědomí, že času není nazbyt a nemáme ho nekonečně mnoho.(25.3.2020)

Příjemný film, ale na komedii trochu málo vtipné, spíše tak nějak anglicky suché. Připomínalo mi to hodně naše filmy pro pamětníky (zápletka ve stylu milionář, který se začne chovat slušně). Co se mi opravdu líbilo byl styl, jakým zde fungoval posmrtný život a andělé vyobrazení jako jakýsi nebeští manažeři, jinak docela průměr.(17.2.2009)

Páni, tak Amerikáni umějí točit také inteligentní komedie...)...pravda, jsou i další, MASH....ale tohle mi do jejich stylu moc nezapadá, takhle milá, příjemná komedie hýřící dobrými nápady a hlody a navíc s bonusem - opravdu lákavou vizí nebe a andělů.....snad to takhle nějak funguje, můžeme doufat. Lidské, hřejivé, snad jen ten americký fotbal si mohli odpustit, ten fakt nemám rád, ale rozhodl jsem se kvůli tomu nesnižovat hodnocení, když je film v modrých číslech, vy cyničtí tupci.(1.11.2017)

• - Hned v páté minutě filmu nese Max (Jack Warden) narozeninový dort se zapálenou svíčkou. Když prochází dveřmi, svíčka zcela jasně zhasne, avšak v dalším záběru opět hoří. (Amper01)

• - Paul McCartney napsal pro film pisničku "Did We Meet Somewhere Before". Warren Beatty s ní nebyl spokojen, tak ji vyřadil. Nakonec byla použita ve filmu Rock 'n' Roll High School (1979) (sir-dave)

• - V jedné scéně je na pozadí vidět i známý americký sportovní novinář Bryant Gumbel. (Terva)